banner851

banner614

MHP’DE ŞOK TASNİF!

banner619

Milliyetçi Hareket Partisi’nde 22 Nisanda yapılan Merkez İlçe Olağan Kongresinde oluşan il delege listesi partinin yükünü çeken isimlerin delege yapılmadığını gösterirken, genel merkeze muhalif oldukları öne sürülen isimlerin listede yer alması soru işaretlerine neden oldu.

banner846
Siyaset 26.04.2017, 11:23 26.04.2017, 19:10
4059
banner844

22 Nisanda Düzce Belediyesi Kültür Merkezinde gerçekleşen Milliyetçi Hareket Partisi Merkez İlçe Olağan Kongresinde oluşturulan il delege listesi, parti içerisinde önemli bir ayrıntının ortaya çıkmasına neden oldu.

Kongrede güven tazeleyen mevcut Başkan Ömer Albayrak tarafından oluşturulan il delege listesinde Düzce’de MHP denilince akla ilk gelen ve muhalefet göreviyle ses getiren isimlerin yer almadığı görüldü. Listeye giremeyen isimler arasında Düzce Belediyesi’nin MHP’li Meclis üyelerinden Ercan Katırcıoğlu, Eyüp Topçu, Özkan Çakar, Ediz Ünal, Cemal Öneç ve Nesrin Erkahraman yer alırken delege listesinde ismi bulunan 4 meclis üyesinin ise Ayhan Cicü, Özkan Turan, Murat Özsoy ve Taner Çakır olduklarını belirlendi.

MHP’de delege listesi dışı kalan isimler il kongresinde oy kullanamayacağı bilinirken yaşanan gelişmeler parti içerisinde bir tasnif yapıldığı yönünde değerlendirildi. Düzce kamuoyunun yakından tanıdığı bu isimlerin neden liste dışı bırakıldığı ise gizemini koruyor.

Kamuoyunda MHP’nin il delege listesinde bulunan 359 il delegesinden 300’ünün genel merkeze muhalif bir tutuma sahip oldukları ileri sürülürken listede partiden istifa etmiş isimlerin yer aldığı da tespit edildi. İl delege listesinin şok bir şekilde belediye meclis üyelerinden bazılarını saf dışı bırakacak şekilde oluşması ise delege listesi isimlere bakıldığında genel merkeze muhalif olmalarından değil, parti içerisindeki yönetim ve fikir yapısından kaynaklandığı şeklinde değerlendiriliyor. MHP Düzce il ve ilçe teşkilatı içerisinde alınan bu kararın geleceğe nasıl yansıyacağını ise zaman gösterecek.

Danışmaz da liste dışı!
İl delege listesine giremeyen mevcut isimlerin yanı sıra en dikkat çeken bir isminde yer almadığı belirlendi. Partide görev yaptığı dönemde MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye bağlılığı ile bilinen eski il başkanı ve milletvekili adayı Abdullah Danışmaz’ın da delege listesine alınmayışı parti içerisinde nasıl bir tutumla hareket edildiğine dair can alıcı örnek oldu.

Yorumlar (24)
Yorumcu 4 yıl önce
Arkadaslar belediye ve il genel meclisi uyeleri zaten dogal delegedir bunlar delege degil denemez tabiki umit kendine zemin hazirlayacak
yusuf 4 yıl önce
Bakan bey sen hacca -umreye gitmeye devam et,zannetmeki motor sıfırlanıyor.
Yırumsever 4 yıl önce
Olsalar nolur sanki seçimde hizmet getiriyolar memlekete.
MHP Lİ 4 yıl önce
Düce de MHP yi karıştıranların başında Mehmet Bakan ve Hakan çetin gelir.Bunlar tasnif olmadığı sürece Hiç bir İl ve Merkez ilçe yönetimi ile ocak geçinemez.Daha vaki değildir bu iki ismin Her yönetime mualif olmadıklarıKendi seçtiklerinede
Serdar 4 yıl önce
Alttan büyük deve var kimse kendini teşkilatın üzerinde görmesin sayın danışmaz partiye kattıkları ortadadır Yani genel başkanımız bahçeli kesinlikle bu işe el atacaktır parti Kimsenin babasının malı değildir
turan 4 yıl önce
sayın genel başkan senin asker arkadaşın mı da ''bahçeli'' diye hitap ediyorsun,zavallı
turan 4 yıl önce
deveden büyükte FİL var.aslan parçası
okan 4 yıl önce
bu arkadaşlar hepsi istifa etsin belediye meclisi boş kalsın o zaman düzce mhp teşkilatı ve genel merkez düşünsün. bunu yapın helal olsun verdiğiniz emekler diyecek düzce.
Alperen 4 yıl önce
Tüzüğe göre Düzce belediye Meclis üyeleri merkez ilçeye bağlıdır. Buarkadaşlarımızın hepsi merkez ilçe delegesidir.tartışmanın anlamı yoktur.
Alperen 4 yıl önce
Kimse ezbere konuşmasın merkez belediye Meclis üyeleri Düzce merkezden sorumludur.kaldıki 10 arkadaşimızın hepsı merkez ilçe delegesi yapılmıştır.il delegesi olasılarda olur olmasalarda bu arkadaşlarımızın hepsi merkez ilçe delegesidir.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın