banner851

banner955

MİLLET ‘BAHÇESİ’NE NE ZAMAN KAVUŞACAK?

Konuşulmayanların konuşulduğu Kitabın Ortasından programı yeni sezona, dört bir yanda yapımı süren projelerle şehrin geleceğini inşa eden Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’yü konuk ederek ‘Merhaba’ dedi. Göreve geldiği ilk günden bu yana ‘Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak.’ diyerek, Düzce’nin modern bir il kimliğine bürünmesi için çalışan Özlü, trafik sorunundan açılışı için gün sayılan dev yatırımlara kadar yoğun çalışma temposunun tüm detaylarını Öncü TV ekranlarında anlattı. Hakkında uzun süredir konuşulan ‘Bakan’ hitabı konusuna ilk kez açıklık getiren Başkan Özlü, ‘Başkan oldu ama kendisine hala ‘Bakan’ denilmesini istiyor’ söylentilerini çıkaranlara “Siyasi ahlaktan mahrum kişiler.” olarak niteledi. Özlü, “Bir insan kendisine ‘Bana böyle hitap edin’ diyebilir mi? Bu akıllara ziyan bir şey. Ama maalesef Düzce’de muhalif çevreler bunu özellikle yıpratmak, özellikle itibarsızlaştırmak maksadıyla bunu söylüyor. Böyle bir şey asla olmamıştır.” dedi.

Siyaset 27.09.2021, 13:23 27.09.2021, 14:59
4993
MİLLET ‘BAHÇESİ’NE NE ZAMAN KAVUŞACAK?

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Öncü Medya Haber Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal’ın hazırlayıp sunduğu, Öncü TV ve 100.2 Radyo Öncü Ortak yayınıyla yeni sezona başlayan “Kitabın Ortasından” programında merak edilen birçok konuya açıklık getirdi.

“Beni en fazla rahatsız eden, üzen, rencide eden konu bu”

Belediye personeli ve çevresindekilere ‘Bana ‘bakanım’ diyeceksiniz’ talimatı verdiği yönündeki söylentilere de son noktayı koyan Özlü, bu ithamlardan duyduğu rahatsızlığı dile getirdi. Kendisine siyasi ahlak gereği, “Bakanım” dendiğini vurgulayan Başkan Özlü, şu açıklamada bulundu: “Beni en fazla rahatsız eden, beni en fazla üzen, beni en fazla rencide eden konu bu olmuştur. Bunu ben hala duyuyorum, kulağıma geliyor. Bunu söyleyenler gerçekten siyasi nezaketten mahrum ve hatta daha ağırını söyleyeceğim ahlaktan mahrum kişiler. Bir defa bir insan kendisine ‘Bana böyle hitap edin’ diyebilir mi? Bu akıllara ziyan bir şey. Ama maalesef Düzce’de muhalif çevreler bunu özellikle yıpratmak, özellikle itibarsızlaştırmak maksadıyla bunu söylüyor. Böyle bir şey asla olmamıştır. Ben bunu söyleyenlerin gerçekten ahlaki yönden zafiyetleri olduğunu düşünüyorum. Bunu söyleyenler gerçekten yalan söylüyorlar ve ben bunların ahlaki yönden sıkıntılı oldukları kanaatindeyim.”

“Trafik sorununu, çözmek için önemli adımlar atıyoruz”

Son günlerde hat safhaya ulaşan ve Düzce halkının sık sık şikayet ettiği konuların başında gelen trafik sorununu ortadan kaldıracak çalışmaların devam ettiğini kaydeden Özlü, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Düzce’de trafik sorunu ile ilgili sık sık şikayetler alıyorum. 3 kavşakta trafik sorunu var, biz bunları biliyoruz. Biz Çoban, Öztürkler ve Olimpiyat kavşağındaki sorunları çözmek için ulaştırma bakanımız ile görüştük. Sayın bakanımız bu kavşaklar ile ilgili önümüzdeki yıl ki yatırım programına aldı. Çamköy Sapağı’ndan gelip, Hal Kavşağı’na açılacak çevre yolu, önümüzdeki yıl açılacak. Düzce için bir ulaşım mastır planı hazırlıyoruz. Düzce’de trafik akışını sağlamak için bir çalışma yapıyoruz. Bu projemizi de bitirdiğimizde, Düzce’deki trafik sorunu ortadan kalkacak. Fisko kavşağı, üzerinde en çok çalıştığım kavşaklardan birisidir. Karayolları bize bir viyadük çözümü önerdi. Biz bu projeyi pek uygun görmedik, çünkü bu viyadük şehri ortadan ikiye bölecektik. Bu nedenle bu kavşağı biz karayollarından aldık. Bunun üzerine, akıllı bir sinyalizasyon koymak zorunda kaldık. Buradaki sorun, ağır tonajlı araçların bu kavşağı kullanıyor olması. Biliyorsunuz, ağır tonajlı araçlar ağır kalkıyor. Bu da trafik sorununa yol açıyordu. Bu konu ile ilgili ağır tonajlı araçların belirli saatlerde o kavşağı kullanmasını yasaklayacağız.”

Millet Bahçesi Projesi neden uzadı?

Düzce Millet Bahçesi’ndeki çalışmaların neden uzadığını da açıklayan Özlü, “Millet Bahçesi bitti. Biliyorsunuz, TOKİ hava şartlarından dolayı bize gecikme verdi. Biz belediyeden bir teslim komisyonu kurduk ve teslim işlerine başladık.” dedi.

“Düzce’de yandaş medya yok, tarafsız medya var”

Söz Düzce’deki bazı basın kuruluşlarının belediyeye yandaşlık yaptığı yönündeki ithamlara geldiğinde ise Başkan Özlü, “Düzce’de yandaş medya diye bir şey yoktur. Medyaya en az çıkan başkanlardan birisiyim. O yüzden Düzce’de yandaş medya yoktur, Düzce’de tarafsız medya vardır.” ifadelerini kullandı.

HABER: Savaş ARI

Yorumlar (31)
vatandaş 1 yıl önce
BAŞKANIM TRAFİK SORUNU KALMICAK DİYONUZDA SEN BİR SABAH 8 İLE 10 ARASI KERVAN KAVAĞI ÖZTÜRKLER KAVŞAĞI ÇOBAN KAVŞAĞINA BİR GEL BİR BAK KERVAN KAVŞAĞI RAHATLICAK DYE YAPTIGINIZ MANTIKSIZ YOLLARA BİR BAKIN ONDAN SONRA ÇÖZELİM BEN LİSE MEZUNUYUM SİZİN OKUMUŞ MÜHENDİSLERİNİZE TAŞ ÇIKARTIRIM KİTAP ÜSTÜNDEN DEĞİL TECRÜBE LAZIM O İŞLERE ADAPAZARI SERDİVANA GİDİN BAKIN DÜZCEDE HER YERİ IŞIK YAPTINIZ YAZIK
vatandaş 1 yıl önce
KİMSEYE TALİMAT VERMEDİNDE O NUN İÇİNMİ YANINDANGEZDİRDİKLERİN VE GÖREV VERDİKLERİN HERKESİ BAKAN BEY DİYECEKSİNİZ DİYE UYARIYO BİZDE YEDİK TABİ BUNLARI BENCE TALİMAT VERİLDİ YA SİZ TARAFINDAN YADA YALAKALARINIZ TARAFINDAN
Vatandaş 1 yıl önce
Tuncay sahin in 35 bin TL iptal düzce camim 4 trilyon cıvsrı filtre iptal bir kısım toprak yeter sana bakan bey
AZİZİYELİ 1 yıl önce
BOŞALTIN BELEDİYEYİ MHP GELİYOR BU SEÇİMDE CEZA NASIL KESİLİYOR GÖRECEKSİNİZ..DÜZCE SİZİN GİBİLERİ HAKETMİYOR
Düzcelii 1 yıl önce
Fisko kavşağının halen bir çözü olduğu yok sayın bakanım deli gibi trafikle boğuşuyoruz bumu en çok düşündüğünüz proje
Hayri 1 yıl önce
Sayın bakanım siz trafik sorunlarını çoban ışıkları nı Akçakoca dan istanbul yönü ne kırmızı ışıkta bekleme yaparak mı. Fisko kavşağında adliye den konutlar yönüne kırmızı ışıkta bekleme yaparakmı, Konutlar yönünden düzce Merkez e kırmızı ışıkta bekleme yaparakmı çözceniz. Şunu kafanıza koyun. Dünyanın hiçbir yerinde sağa dönüşlerde kırmızı yanmaz. Hep kontrol lü geçiş vardır. Sonra olimpiyat türk seven ve Çerkez Taşköprü kavşakların da e5 20 saniye. Oralarda yayaya yeşil ışığı kakdır. Yaya e5 kırmızı yanınca e5i, diğer tarafından kırmızı yanınca diğer tarafından yeşil ver. Her 3 ışıkta diğer tarafından da, e5 tarafıda aynı anda kırmızı yanıyor. Lütfen ilgili kişiler e talimat ver. Işıkları düzenlwsin. Düzce de trafik sorunu yok. Düzcede düzensiz yanan trafiği felç eden bir trafik ışık sistemi var.
dikkat! 1 yıl önce
Ziraat bankası karşısında bir kaydırak gördüm yeni yapılan millet bahçesinde üzeri kapalı saçtan veya metalden yapılmaydı sıcak havalarda ızgara gibi olur çocuklarda yanık olur yüklenici firmadan talep edilip düzeltilmesi gerekiyor. Bunu ancak öncü haber gündeme getirebilir.
İNSAN 1 yıl önce
SİYASET YAPANLARDAN DÜRÜSTLÜK BEKLEMEYİN ÇIKAR MENFAAT EGO
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Yeni Sayımız