banner851

banner614

MİLLETVEKİLİ YILMAZ BU KEZ ESNAFLAR İÇİN SESLENDİ

banner619

Milliyetçi Hareket Partisi Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, Koronavirüs salgını nedeniyle zor günler geçiren Küçük Esnafın durumu ile ilgili Türkiye Büyük Millet Meclisi Kürsüsünden konuşma yaptı. Yılmaz; “Bir an önce küçük esnafımızın sessiz çığlığı duyulmalıdır” dedi.

banner846
Siyaset 13.04.2020, 16:45 15.04.2020, 10:57
4671
MİLLETVEKİLİ YILMAZ BU KEZ ESNAFLAR İÇİN SESLENDİ
banner844

Tüm dünyada küresel bir kriz haline gelen ve Türkiye’de hızla yayılmaya devam eden Yeni Tip Korona Virüs (Covid – 19) salgını, en çok küçük ölçekli esnafı etkiledi. Tüm ülke genelinde olduğu gibi Düzce’de de yüzlerce esnaf geçici bir süreyle zorunlu olarak işyerini kapatmak zorunda kaldı.

MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz’ın gündeminde de salgın nedeniyle zor günler geçiren esnaflar vardı. Milletvekili Yılmaz meclis kürsüsünde yaptığı konuşmada, şu ifadelere yer verdi:

“Koronavirüs salgını döneminde birçok küçük esnafımız dükkânını kapattı veya kapatma durumuna geldi. Bu esnaflarımızın evlerine ekmek götürebilmesi için bir an önce yardım yapılmalıdır. Ayrıca, bu esnaflarımızın kredi kartı, kredi taksitleri gibi ödemeleri faizsiz olarak ertelenmelidir. Esnafımızın kredi kooperatiflerinin haricinde aldıkları krediler faizsiz olarak ertelenmelidir. Bankalar, esnaflarımıza üç ay erteleme sağlayabileceklerini ancak faizlerini işleteceklerini söylemektedirler. Bu üç aylık faizi hesapladıklarında yeniden kredi çekseler daha hesaplıya geleceği görülmektedir. Bir an önce küçük esnafımızın sessiz çığlığı duyulmalıdır diyorum, hepinizi saygıyla selamlıyorum.”

 

Yorumlar (10)
Halk 1 yıl önce
Önceliğiniz berberler olmalı insanlıktan çıktık nöbetçi berberleri gündeme getirelim acildir
Halk 1 yıl önce
Maskeyi önceden para verip alıyorduk eczaneler maske satmıyorlar ne yapacağız.
Sade vatandaşa 1 yıl önce
Bre gafil.. açık olan ticaret yapan esnaftan bahsetmiyor.. koltuğa oturup çay puskugut yerken salliyonuz yazıları Aptalca... herkes işine baksın birsürü esnaf sıkıntıda kapalı ekmek kapıları
Oktay 1 yıl önce
Senide oraya ne diye oturtuki bu millet anlam veremedin kabadayı eczacı
Sade Vatandaş 1 yıl önce
Küçük Esnaf Yada Büyük Esnaf Farketmez, Bu Durumu Fırsat Bilip Fahiş Yada Haksız Fiyat Yazanlar Bugün Yardım Peşinde. Kusura Bakmasınlar.
Eğitim 1 yıl önce
Adamın 3 kuruş parası var 13 kuruşluk yaşıyor, küçük esnaf zor durumdadır Allah korusin ama esnaf ayda
5bin kaZansa 2,5 luk yasasa zor durumda kalmaz, Hangi meslekten olursa olsun eli az bi para görse hemen aydın, lüks araba ve yaşam. Kısacası eğitim sart başka yolu yok, iktisatlı olmak öğretilmeli herkeze,
hamza 1 yıl önce
Devlet memura verirken memur 0 araba alirken luks hayat yasarken iyide isci esnaf alinca cok batiyor heralde alacak tabi insanlar isinize bakin sosyal siniflandirmacilar egitimsiz diplamali cahiller..
bulent 1 yıl önce
Evde kalda istende izne cikardilar 300 lira elektrik faturasi geldi bankalar hergun ariyo kredi karti odemesi icin yandik mahvolduk 1 ayda 300 lira elektrik nasil gelir ya telefon cok sarj yakti sanirim
Hasan 1 yıl önce
Düzcede herkes sokakta vali görmüyomu bunları neyi bekliyolar vakalar artıyor
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
21°
parçalı bulutlu