banner851

banner955

MİLLİ GÖRÜŞ LİDERİ ERBAKAN ANILDI

Milli Görüş Lideri, eski Başbakanlardan merhum Necmettin Erbakan’ın yaşama veda edişinin 7. yıldönümü dolayısıyla Saadet Partisi Düzce İl Başkanlığı tarafından bir anma etkinliği düzenledi. Programda konuşan Düzce İl Başkanı Birkan Mertol, “Rahmetli hocamızın 30 yıldan beri söylemiş oldukları bugün ülkemizde ve coğrafyamızda yaşanıyor.” dedi.

Siyaset 12.03.2018, 12:36 12.03.2018, 17:50
581
banner1032

Türk siyasetinin önemli isimlerinden Milli Görüş Lideri merhum Necmettin Erbakan vefatının 7. yılında Düzce’de düzenlenen programla anıldı. 27 Şubat 2011 tarihinde hayata gözlerini yuman Erbakan’ın 7. sene-i devriyesi dolayısıyla Saadet Partisi Düzce İl Başkanlığı tarafından dün akşam Düzce Belediyesi Kültür Merkezi’nde bir anma etkinliği gerçekleştirildi. Programa çevre illerden partililer de katılım gösterdi.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan program, merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın hayatını ve Türk siyasetindeki önemini anlatan slayt gösterisi ile devam etti.

“Hiçbir zaman kandırmadı, kandırılmadı”
Anma etkinliğinde kürsüye gelerek, merhum liderleri hakkında duygu ve düşüncelerini aktaran Saadet Partisi Düzce İl Başkanı Birkan Mertol, “Rahmetli hocamızı tanıdığımız için ne kadar şükretsek, hamdetsek azdır. Hiçbir zaman kandırmayan, kandırılmayan bir liderin mensupları olduğumuz için ben şahsen memnunum.” dedi.

“30 yıldan beri söylemiş oldukları bugün yaşanıyor”
Mertol şöyle devam etti: “Bu zamana kadar hocamdan çok şeyler öğrendik. Onun bırakmış olduğu vizyon ve misyon üzerine de söylemlerimizi devem ettiriyoruz. Hak’tan ayrılmadık. Çok az bir insan grubu olarak kaldık ama 0.17 oy oranına düştük, doğru bildiğimizi söylemeye, dik duruşumuzu devam ettirmeye, bayrağımızı yere düşürmeden dalgalandırmak için gerekli mücadeleyi yaptık ve yapmaya da devam edeceğiz. Bugünlerde görüyoruz ki rahmetli hocamızın 30 yıldan beri söylemiş oldukları bugün ülkemizde ve coğrafyamızda yaşanıyor. Herkes her siyasi görüşten hangi arkadaşlarla oturup sohbet etsek diyor ki ‘Rahmetli hoca bunu 30 yıl evvel söylemişti.’”

 “Kan ve gözyaşı devam ediyor”
Komşu ülkelerdeki iç karışıklıklara sözü getiren ve “Kan ve gözyaşı devam ediyor.” diyen Mertol, “Dün Irak’taydı, ertesi gün Libya’daydı peşinden Suriye’ye geldi.  Bu böyle devam ederse akabinde ya İran gidecektir ya Türkiye gidecektir. Bu sebeple biz milli görüşçüler olarak çok daha fazla çalışmamız lazım. Rahmetli hocamızın izinden, onun söylemlerinden aynı onun söylediği şekliyle 40 yıl evvel ne söylediyse aynı sözlere devam edip, dik duruşumuzu muhafaza edip, Hak’kı savunup çalışmalarımıza devam etmek zorundayız.” dedi.

“Yaşanabilir bir Türkiye”
Programa katılan Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Abdullah Sevim ise konuşmasında şu görüşlere yer verdi: “Başta Erbakan hocamız olmak üzere milli görüş davasına omuz vermiş, bu dava uğrunda mücadele etmiş ve rahmete kavuşmuş bütün kardeşlerimize, büyüklerimize sonsuz rahmetler diliyorum. Hocamızın başlatmış olduğu bu kutlu yürüyüşü yaşanabilir bir Türkiye, yeniden büyük Türkiye ve yeni bir dünya kurulana kadar nasip etsin.”  

Haber: H. GÜRSOY

banner844
Yorumlar (9)
zeki 5 yıl önce
FATİH ERBAKANI BEKLİYORUZ İNŞALLAH
çetin 5 yıl önce
Saadet Partisini eleştirmek için zaman kollayan arkadaşlar; bakkal dükkanı değil ki bu babadan oğula geçsin. Milli görüşün açılımı, Adil düzen, Reel Ekonomi, Hak anlayışı 'dır. Ama siz nereden bileceksiniz ki. Sizin ki laf olsun torba dolsun.
Vatandaş 5 yıl önce
Sizin bu mantığınız ile düşünecek olursak Anavatanda Parti Başkanı Ahmet Özal, MHP nin parti başkanı Türkeşin oğlullarından biri olmalı idi.
Vatandaş 5 yıl önce
Milli görüş babadan oğula geçen miras değildir. Milli görüş bir yaşam tarzıdır.
EDEP 5 yıl önce
Öyle birşey diyen mi olduki Milli görüş yeni dünya düzenidir çok basite indirgemişsin
fatih 5 yıl önce
fatih erbakan her yıl düzceye gelir,hocanın sayesinde vekil olan fethi görür karşılamaz,il başkanı karşılamaz,il yönetimi karşılayamaz,agd başkanı karşılamaz neden yik başkanı oğuzhan koltuklarından indirir.şimdi çıktınız anma programı yapıyorsunuz kamuoyuna bırakıyorum sizleri....
zeki kurt 5 yıl önce
benim bildiğim saadet partisine fatih erbakan kabul görmüyor oğuzhan asiltürk sayesinde,düzcede ise fethi görür ve birkan gibi ihtiyar heyeti saadet partsisine zarar vermektedir ve yükselmesi için çaba edilmemektedir.o yüzden düzce merkez ilçe teşkilatı komple istifa etmiştir bilgilerinize
MEHMET 5 yıl önce
SAADET PARTİSİ HERZAMAN RAHMETLİYİ ANIYOR,FAKAT OĞLU FATİH ERBAKANI SAADET PARTİSİNE ALMIYOR NEDEN AKP NİN OYLARI DÜŞMESİN DİYE YALAN MI BEYLERRRRR
hasan yılmaz 5 yıl önce
o yüzden mi oğlu FATİH ERBAKANA sahip çıktınız nerede rahmetli mezardan çıksa hepiniz kapıdan kovardı yazıklar olsun sizlere
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
16
hafif yağmur