banner851

banner955

‘MİLLİ SERVET NEDEN ÇÜRÜMEYE TERK EDİLDİ?”

CHP Düzce İl Başkanı Semih Cemşit, Düzce Belediyesi araç parkında Başkan Dr. Faruk Özlü’ye seslendi. Başkan Özlü’nün "Uğraştırmadan Ulaştırıyoruz" sloganıyla 2 yıl önce uygulamaya koyduğu ulaşım master planını ‘Başarısız’ olarak niteleyen Cemşit, Özlü’den şu soruya cevap istedi: “Çürümeye terkedilmiş bu otobüsler neden parkta atıl bir şekilde yatmaktadır?”

Siyaset 27.04.2022, 16:21
4214
‘MİLLİ SERVET NEDEN ÇÜRÜMEYE TERK EDİLDİ?”

Düzce Belediyesi’nin halka daha kaliteli ve hızlı toplu ulaşım hizmeti verilmesi amacıyla 2 yıl önce devreye soktuğu yeni sistemin eziyete dönüştüğünü savunan CHP Düzce İl Başkanı Semih Cemşit, kullanılmayan büyük otobüslerin neden yeniden devreye alınmadığını yerinde sorguladı. Düzce Belediyesi araç parkında bulunan ve kullanım dışı olan otobüsleri inceleyen Cemşit, konuya ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, Başkan Dr. Faruk Özlü ve yönetimini başarısızlıkla eleştirdi.

“Toplu taşımada sıkıntılar hala çözülemedi”

Yaşanabilir kentler için şehir içi ulaşımın sürdürülebilir bir yapıya kavuşturulması gerektiğine işaret eden Cemşit, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Sürdürülebilir kent içi ulaşım için insan odaklı bir bakış açısı ile konuya değinilmelidir. Seçim zamanında Ulaşım Mastır Planı ile Düzce'nin 50 yıllık trafik sorununu çözmeyi vadeden Sayın Özlü 3 yıl sonunda trafik ve ulaşım sorununda başarısız bir yönetim sergilemiştir. "Uğraştırmadan Ulaştırıyoruz" sloganı ile yola çıkan Sayın Özlü, Düzce halkını otoparksız şehir merkezine, ara sokaklara sıkışan şehir içi trafiğine ve uğur böceklerine mahkûm etmiştir.

İstanbul Caddesi trafiğe kapatılırken alternatif yolların oluşturulmaması kent içi trafiğinin ara sokaklara sıkışmasına neden olmuştur. Bununla beraber otopark sıkıntısı trafiği oldukça olumsuz etkilemektedir. Düzce'de yıkılan bine arsalarındaki otoparklar, hak sahipleri anlaşır ve bina yaparlar ise araçlarımızı nerelere park edeceğiz? Öte yandan toplu taşımada yoğun saatlerde yaşanan sıkıntılar hala çözülememiştir. “

“Çürümeye terkedilmiş bu otobüslerin hali içimizi sızlattı”

Yeni sistemin parçası olan ve ‘uğur böcekleri’ olarak anılan küçük otobüslerle vatandaşa hizmet verilmediğini aksine eziyet çektirildiğini savunan İl Başkanı Cemşit, şunları kaydetti:

“Mesai saatleri çıkışlarında uğur böceklerinin yetersiz kaldığını ve toplu ulaşım kullanan vatandaşlarımızın şikâyetlerini görmezden gelemeyiz. Küçük minibüsler Düzce şehrinin ana toplu ulaşım araçları olamazlar. Özelikle de nüfusu her geçen gün artan Düzce'nin ana toplu ulaşım araçları uğur böcekleri değil de atıl durumda bıraktığınız otobüslerdir. Milli servet değerinde olan, halkın parasıyla alınmış ve çürümeye terkedilmiş bu otobüslerin hali içimizi sızlatmıştır.”

“Ulaşım Master Planı 3 yılın sonunda ulaşım master başarısızlığına dönüştü”

Milli servetin neden atıl vaziyette olduğuna yanıt arayan ve Başkan Özlü’ye seslenen Cemşit, şu ifadeleri kullandı:

“Çürümeye terkedilmiş bu otobüsler neden parkta atıl bir şekilde yatmaktadır? Bu otobüslerin bakımları ne sıklıkla yapılmaktadır? Eğer çalışır vaziyette ise neden kullanılmamaktadır? Kullanmaktan kesin olarak vazgeçtiysek bu otobüsler neden satılmamaktadır? Milli servetimiz olan otobüslerimizin bu içler acısı hali bizlerin olduğu gibi sizlerin de içini sızlatmış mıdır? Ulaşım, vatandaşımızın en temel haklarından biridir. Ulaşım sorunun bu şekilde ele alınması Düzce’yi yönetenlere yakışmamaktadır. Ulaşım Master Planı 3 yılın sonunda ulaşım master başarısızlığına dönüşmüştür. Bu başarısızlığın müsebbibi olan yöneticilerden sorularımıza cevap bekliyoruz. Görev süresinin bitimine 2 yıl kalan Belediye Başkanı Sayın Özlü'den ricamız, bu master başarısızlık projesini, şiir kitaplarının yanına, rafa kaldırmasıdır.”

Yorumlar (16)
. 8 ay önce
Milleti küçücük otobüs denen dolmuşlara zorladılar Allahın her geçen günü eziyet çekmeden evine rahat gidebilen yok ama hala bu küçük otobüs denen şeylere katlanmak zorundayız otobüsün arkasında da kara delik var yolcu aldıkça alıyor aldıkça alıyor nefes almadan gidiyor herkes
YAVUZ81,08 8 ay önce
Abaskan duzcr icin kendini yipratma bu düzceye her sey mustrhak olsun yine iyi Allahtan eskideki bmc minibüslerini yollara koymadılar bunlar daha ekonomik diye bis ver müstehak böyle topluma çürüsun milli servet
CAN 8 ay önce
gördüm bu otöbüsleri CÖP BUNLAR BUNLAR FAZLA MAZOT YAKIYO KOMFOR YOK
ak adalet 8 ay önce
bu otobüsler mazotlu değil kardeşim cng yani doğal gazlı .ve doğa dostu.
Azıcık bilinçli ol 8 ay önce
Azıcık bilgi ile konuşun be azıcık, ne geliyorsa başımıza futbol takımı tutar gibi parti tutan bilinçsiz, şuursuz, ne denirse körü körüne inananlar yüzünden geliyor. Bu otobüsler bir kere mazotlu değil doğalgazlı.
Cash81 8 ay önce
Bu otobüsler doğal gazlı degilmi
Çukurlar ne oluyor 8 ay önce
Yaw pandemi geçti. Düzce yolları köstebek yuvası. Her yıl arabalar ön takım yaptırıyor. Ama rant yok herhalde tokide, kalıcı konıtlarda, mahalle aralarında.. ey belediye yollar neden köstebek yuvası, trafik neden allak bullak. Milletin parası yetmedimi düzgün asfalt yapmaya.. eyy’de ey.
Cimeremi yazıcaz herşeyi.!?
Düzceli 8 ay önce
Özlü milli servet bunlar mebali boynunda kalır.Keleşin yaptıklarını yok etmeye antmı içtin.
Cemil 8 ay önce
Cemşit başkan egzina yüreğine sağlık. sorunları yerinde tespit edip gündeme tasimanBizleri çok mutlu etti vatandaşın paraları ile alınan bu milli servet için umarım Faruk başkan bir adım atar
Madur 8 ay önce
İşte bu a k p iktidarının sorumsuzluğu bu sadece düzcenin görünen lüzumsuz harcaması milletin parasını kendi paralarına bakın böyle israf ediyolarmı
Beyciler 8 ay önce
Ya biz küçük otobüslerde can çekişiyoruz onlarda orda çürüyor
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Yeni Sayımız