banner851

banner614

"MRNA AŞILARINI SON DERECE RİSKLİ GÖRÜYORUZ”

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, yaptığı açıklamada, “Bizim için faz aşamalarını tamamlanmamış, ruhsatsız ve lisanssız tüm aşılar aynıdır. Türk aşısı dahil olmak üzere, faz ve ruhsat aşamaları bitmemiş hiçbir aşının uygulanmasını doğru bulmuyoruz.” dedi.

banner619
Siyaset 18.09.2021, 17:10
3334
"MRNA AŞILARINI SON DERECE RİSKLİ GÖRÜYORUZ”

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, basında ve sosyal medyada yapılan yanlış ve eksik bilgilendirmeler dolayısıyla yazılı açıklamada bulundu.

Toplum bağışıklığı virüsten kurtulmanın en etkili yoludur

Zorunlu aşıya karşı olduklarını ve zorunlu PCR testinin anayasaya aykırı olduğunu bir kez daha hatırlatan 

Erbakan, şunları söyledi: 

“15 Eylül Çarşamba günü Genel Merkezimizde kıymetli bilim adamlarımız ile birlikte düzenlediğimiz İlk basın toplantımızda ve 17 Eylül Cuma günü Kayseri’deki basın toplantımızda söylediklerimizin tamamının arkasındayız.  Ancak malesef açıklamalarımız asıl mecrasından farklı şekilde basına ve sosyal medyaya yansıtılmaktadır.

İçinde bulunduğumuz süreçte tüm bilimsel veriler ve araştırmalara göre aşılamaya zaten gerek yoktur. Toplum bağışıklığının oluşması virüsten kurtulmak için en etkili yoldur.

mRNA aşılarını son derece riskli görüyoruz

Elbette aşı, ilaç ve tıp bilimine karşı değiliz, ancak gereksiz aşılanma taraftarı da değiliz. mRNA aşılarını son derece riskli görüyoruz ve halkımıza, hele hele çocuklarımıza uygulanmasını asla doğru bulmuyoruz. Türk aşısı dahil olmak üzere, faz ve ruhsat aşamaları bitmemiş hiçbir aşının uygulanmasını da doğru bulmuyoruz. Ancak bir kimse işinden ekmeğinden olmakla karşı karşıya kalıp, mecburen bir aşı olmak durumundaysa veya aşı olmadan eğitimine devam edemediği için aşı olmaya mecbur kalıyorsa; bu durumda mRNA aşılarını değil, “ehven-i şer” olarak inaktif, geleneksel aşıları tercih etmelidir görüşündeyiz.

Güvenirliliği kanıtlanmamış hiçbir aşı uygulanmamalıdır

Kendimiz açısından da ileride mutlaka aşı olmak durumunda kalırsak, tercihimiz yabancı menşeili mRNA aşıları değil, inaktif geleneksel ve Türkiye’de üretilen Turkovac aşısı olur dedik.

Ancak Turkovac olsa bile, bu aşı da faz çalışmaları tamamlanmış, güvenliği ispatlanmış, ruhsatını almış olmalıdır.  Gerekli prosedürleri geçmemiş olsa bile Turkovac aşısını yaptırmak uygundur, riski yoktur denilemez ve zaten böyle birşey de söylemedik. Bizim için faz aşamalarını tamamlamamış, ruhsatsız ve lisanssız tüm aşılar aynıdır. Her zaman söylediğimiz gibi ruhsatsız bu sıvıların tamamı bilimsel olarak “aşı değil, aşı adayıdır”.

banner844
Yorumlar (10)
nolcak şimdi? 4 hafta önce
eyvah keşke daha önceden söyleyeydin, toplumun yüzde 50 si mrna aşısını oldu bile
can 1 ay önce
BOL BOL SACMALADI ASI OLMAYANLAR GÜVENDEMI
Ertan demir 1 ay önce
Bunların halinede çok üzülüyorum adamlar 1950 yılında.yazik
hülya deniz 1 ay önce
ilk defa bir haberi yayınladığınız için teşekkür ediyoruz, insanların ana akım medyadan kurtulmaya ve farklı seslere kulak vermeye ihtiyacı var artık
kunter 1 ay önce
tamam da hocam enfeksiyon hastalıkları uzmanları da şı olun diyor. siz siyasetteki yalan dolan ve talanla ilgili seminer verin izi dinleyelim. herkes kendi uzmanlık alanıyla ilgili konuşsun
can 1 ay önce
RESMEN SACMALAMIS BEN BUNA TEK OY VERMEM BENDE KORONA OLDUM NE OLDUGUNU BILIYORUM BERBART BI HASDALIK IPIN UCUNDAN DÖNDÜM
Asd 1 ay önce
Kobay olduk da... bunun neresi kötü? Aşılar test edilmiş oldu!
Düzceli 1 ay önce
Doğru bende aşılara güvenmiyorum kesinliklr
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın