banner851

banner614

MUHALEFET İTİRAZ ETTİ

Hafta sonu yapılan İl Kongresini ardından Milliyetçi Hareket Partisi’nde sular durulmuyor… Seçimi kaybeden taraf olan parti içi muhalefet, seçim kuruluna itiraz etti. Seçim kurulu yapılan dört itirazdan ikisini kabul etti, MHP’de il kongresi tekrar edilecek.

banner619
Siyaset 03.02.2015, 11:35
7833
MUHALEFET İTİRAZ ETTİ

Milliyetçi Hareket Partisi Düzce teşkilatı; tartışmalı, bol eleştirili, tansiyonu yüksek il kongresi geride bıraktı. Ancak seçimi iki oyla kaybeden parti içi muhalefet işin peşini bırakmadı. 244 oya karşın 242 oy alarak seçimi kaybeden Ümit Yılmaz ve beraberindeki grubun seçim kuruluna dört itirazda bulundu. 
2’Sİ KABUL 2’Sİ RED EDİLDİ!

İtirazlardan biri aday Onur Özen’in oy pusulasında avukat unvanını kullanmış olması oldu. Seçim kurulu bu itirazı red edildi. Akçakoca ilçe seçim kurulu Başkanlığınca kesinleşen il delege listesinde ismi bulunan üç delegenin MHP İl Başkanlığı tarafından Merkez ilçe seçim kurulu başkanlığına verilen delegelerini gösterir hazurun listesinde bulunmadığı ve bu şekilde Akçakoca ilçe kongresinde il delegesi olarak seçildikleri  ve oy kullanma hakları bulundukları halde il delegesinde isimlerine yer verilmemesinin seçim sonucu etkileyeceğine karar verilerek itirazı kabul etti. 


Yine il delegesi hazurun listesinde ismi bulunan bir delegenin T.C kimlik numarasının başka bir delegeye ait olduğu ve yapılan değerlendirmede yanlış işlem sonucu oy kaybı yaşandığı tespit edilerek yapılan itiraz kabul edildi.


YENİ SEÇİM TARİHİ 8 MART!


Yapılan itirazlardan ikisini haklı bulan ilçe seçim kurulu, seçimin iptaline karar verdi. Yasada  belirtildiği üzere 1 aydan önce seçim yapılamayacağından Yeni seçim tarihinin 8 Mart olarak belirlenmesine karar verildi.


SAHTECİLİK SUÇUNDAN SUÇ DUYURUSU

 
Seçim kurulu ayrıca il delege listesini hazırlayıp teslim eden kişiler hakkında sahtecilik yapmak suçundan Düzce Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurunda bulunulmasına karar verdi.


Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Düzce İl Kongresinde teşkilatın desteklediği Avukat Onur Özen ile parti içi muhalefetin desteklediği Eczacı Ümit Yılmaz yarışmış, Seçimi yalnızca 244’e 242 alarak iki oy farkla Avukat Onur Özen kazanmıştı. Kazananın belli olmasıyla salonda arbede çıkmıştı.Haber; S.KAŞKIR
 

banner844
Yorumlar (51)
bozkurt 7 yıl önce
danışmaz siyasi hayatın bitti 18 şubatı bekle
mehmet degerli 7 yıl önce
arsız hırsız ev sahibini bastırımiş ANGARA YA DA GİTESELR BU DÜZCDE YAPLIN SAHTECİLGİN BEDELİNİ SN DR DEVLET BAHÇELİ BUNLARIN SİYASETE ÖNÜNÜ KAPMIŞTIR BU KONUDA TAvİZ VERMEZ TÜM MHP Lİ KARDEŞLERİM BUNDAN EMİN OLSUN
MHP li 7 yıl önce
yahu silkilin şu partinin yakasında artık bide hiçbişey olmamış yapmamışlar gibi koştura koştura ankaraya gidiyorsunuz şikayete biz artık MHP nin başında onurlu il başkanları görmek istiyoruz ..
Civil 7 yıl önce
Genç kardeşlerim yorum yazıyorsunuz tabiki yazacaksınız ama okuduğuma göre bir kısmınız olayın derinliğini ve geçmişini bilemiyorsunuz. Ama önemli olan kırıcı olmuyorsunuz bu beni sevindiriyorl. Allah hepinizden razı olsun.
değerli 7 yıl önce
parti üzerinde ayak oyunu yapanların şahsi cıkarları için ALLAH evini yaksın
abdullah ilhan 7 yıl önce
beyköyde delegeleri silip ne kadar mhpli olmayan varsa delege yapan ve sahtekarlık peşinden koşan kişileri partiden uzaklaştırcaz ADAM SANMIŞTIK ADAM DEĞİLMİŞLER . ANLAYANA cCc
gözlemciye 7 yıl önce
Keşke sadece akşamları gezip Delegeleri ikna etmek ile kalsa idi. 135 tane delegeyi silip adamlar kendilerine oy verecek eş,dost,akraba ve arkadaşlarını delege yazdılar. Ne acıdır ki bunların bir çoğu ömrümde MHP oy bile vermeyen insanları.
MHP li 7 yıl önce
MHP nin il başkanı kavgacı değil uzlaştırıcı olmalı alçak gönüllü olmalı kimseyle dargın değil barışık olmalı saygılı olmalıki saygı görsün ama gelgelelim bunlardan birtanesi bile yok ozaman bırak siyaseti bilenler yapsın ,,sevki sevilesin....
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın