banner851

banner955

“MUHALEFETİ DİNLEYİN, TUTARLI DAVRANIN”

Düzce Belediyesi iştiraki olan BELKA A.Ş. sermaye artırımına gidiyor. Düzce Belediye Meclisi Mart Ayı 1’nci oturumunda meclis gündemine gelen ve 7 Milyon 812bin 500 TL’den 17 Milyon 812 bin 500 TL’ye çıkartılacak olan sermaye artırımı ile ilgili gündem maddesi, Meclis Üyelerinin oyları ile Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi. Konu ile ilgili Düzce Belediye Meclisi İYİ Parti Grup Başkan Vekili Ender Çakar, Pazartesi günü yapılan Belediye Meclisi 1. oturumunda meclis gündemine gelen BELKA şirketinin sermaye artırımı ile ilgili AK Partililere ve Belediye yönetimine “fatura kesmekten başka BELKA şirketinin nasıl bir faaliyeti vardır?” sorusunu yöneltti.

Siyaset 09.03.2022, 17:17
919
“MUHALEFETİ DİNLEYİN, TUTARLI DAVRANIN”
banner1032

Düzce Belediye Meclisi Mart ayı 1’nci oturumunda, Düzce Belediyesi iştiraki olan BELKA şirketinin sermaye artırılması ile ilgili gündem maddesi görüşüldü.  7 Milyon 812 bin 500 TL’den, 17 Milyon 812 bin 500 TL’ye çıkartılacak olan sermaye artışı, Plan ve Bütçe Komisyonunda görüşülerek, Perşembe günü yapılacak olan Düzce Belediye Meclisi 2 oturumunda meclis üyelerinin oylarına sunulacak.  İYİ Parti Belediye Meclisi Grup Başkan Vekili Ender Çakar sermaye aktarımıyla ile ilgili, BELKA şirketinde yüksek bir sermaye artışının ne amaç ile yapılıp, nereye kullanılacağını merak ettiklerini söyledi.

AK Partili Meclis Üyelerin ve Belediye yönetimine, “Belediyeye istihdam çerçevesinde fatura kesmekten başka BELKA şirketinin nasıl bir faaliyeti vardır?” diye soran Çakar,  “Sigorta ödenmeyen SGK alacakları için SGK tarafından mı sıkıştırılmaktadır ki, böyle bir sermaye artışına ihtiyaç duymuştur’’ dedi.

Ardından Cedidiye meydanına yapılması açıklanan, sonrada basın kuruluşları aracılığıyla iptal edildiği kamuoyuna duyurulan yer altı otopark projesine değinen Çakar ‘’Belediye Başkan Yardımcısı Serkan Bey bize yaptığı sunumda 6P prensibiyle adeta Japonlar gibi çalışıp, proje öncesi çok zamana ihtiyaç duyduklarını ama projenin bitimi sonrası sürecin eksiksiz ve hızlı işlediğini aktarmıştı. Ak parti belediye meclisi grup başkan vekili hasan günden de konu ile alakalı sorduğumuz sorulara ‘biz projeyi değil krediyi oyluyoruz’’ diyerek adeta projenin tartışılmaz derecede doğru bir proje olduğunu aktarmıştı. Bugün geldiğimiz noktada ise yer altı otoparkının iptal edildiğini görüyoruz. Biz gerek İl Başkanı düzeyinde, gerekse de Belediye Meclisin de yer altı otoparkının doğru olmadığını anlatmış siyasetçiler olarak, Düzce Belediyesinin daha tutarlı davranmaya ve muhalefetin söylemlerinin ciddiyetle dinlemeye davet ediyoruz. Düzce’nin daha fazla vakit kaybetmesini istemiyoruz. Düzce için Sorumluluklarımızın bilincindeyiz” ifadelerini kullandı.

banner844
Yorumlar (8)
vatandaş 7 ay önce
yağmur olarak ancak eleştiri yağmuru yapar bunlar. Yoksa kimsenin tarlasına yağmazlar.
Mete 7 ay önce
Düzce belediyesi beton santralini batırmaya çalışıyorlr.Muhtemelen birisine peşkeş olayı
Emin 7 ay önce
Ne yapıp edip Atatürk bulvarını oradan devam ettirin. Türkiye de böyle başka bir şehir daha yok! Yaşanan rezilliğe son verin.
Eleştir 7 ay önce
İşiniz gücünüz eleştirmek. Yeter yettiniz yaaa. Siz eleştirmekten başka ne bilirsiniz? Cevap hiç bir şey...
iyiler 7 ay önce
biz doğru işlerin yapılması için Düzce halkının hakkını korumaya devam edeceğüiz.
atilla bey 7 ay önce
Ganyotçu ender... İstabuldaki kumarane ve otel maceralarını unutmadık. senmi kurtaracaksın düzceyi, valla yazık olur o düzceye
Dadaş 7 ay önce
Kim takar . Çakar seni çok eskiden biliriz.
Siyasetci mi oldun sennn
vatadaş 7 ay önce
proje diye iş yapmayan başkan zaman kaybediyor. Düzce'nin geleceğine yatırım yok.
14
kapalı