banner851

banner614

MUHALEFETİN AKÇAKOCA İLGİSİ

banner619

1 Kasım Erken Seçimi için partilerin Yüksek Seçim Kurulu’na(YSK) verdiği aday listelerinde muhalefet partilerinin Düzce’de Akçakoca’ya sahip çıktığı görüldü. Cumhuriyet Halk Partisi, Milliyetçi Hareket Partisi ve Saadet Partisi aday listelerinde birer Akçakocalı isme yer verdiler. Üç partinin bir başka ortak noktası ise Akçakocalı adaylarına 2.sıradan aday göstermeleri oldu.

banner846
Siyaset 20.09.2015, 16:12
1124
MUHALEFETİN AKÇAKOCA İLGİSİ
banner844
Türkiye’de 1 Kasım Erken Seçim sürecinin kuşkusuz öne en çok çıkan dönemeci partilerin hangi aday adayını listeye alacağı, nereden aday göstereceği ve o adaya kaçıncı sırada yer vereceği oldu. Düzce’de de 7 Haziran’da olduğu gibi gündemi epey meşgul eden ‘Hangi parti hangi ismi aday gösterecek?’ sorusu önemli bir yer tuttu.

1 Kasım seçimlerine her ne kadar partiler resmi olarak ittifak yaparak girmese de Düzce’de Cumhuriyet Halk Partisi, Milliyetçi Hareket Partisi ve Saadet Partisi’nin aday listelerinde verdiği kararlar, bu üç partinin Akçakoca yönelik seçim stratejileri noktasında bir ittifak olarak düşünülebilir. Ak Parti’nin Düzce’de 1 Kasım Seçimi için 6 Akçakocalı aday adayını liste dışı bırakmasını kendi lehine çevirme düşüncesinde olan muhalefet partileri, Akçakoca seçmeninin oy potansiyelini en iyi şekilde değerlendirmenin hesaplarını yapıyor.

CHP, MHP ve SP Akçakoca’dan 1’er isme listesinde yer verdi. Üç partide Akçakocalı adaylarına 2.sıraya yerleştirdi. CHP’de Zekeriya Yanmaz, MHP’de Bahri Temeltaş ve Saadet Partisi’nde Mustafa Zorlu 1 Kasım’da partilerinin oy oranlarını yukarıya kaldırabilmek için mücadele verecek. 

Haber:Y.SEVER
Yorumlar (6)
hasan yılmaz 6 yıl önce
mustafa zorlu sen zoru seversin oyum sana
TABİKİ OYUM ZEKERİYA YANM 6 yıl önce
Kimse boşuna heveslenmesin Düzce''mizin ve Akcakoca''mızın temsil edebilecek kabiliyet,bilgi,birikim ve donanım olarak ZEKERİYA YANMAZ DİYORUZ!
emekli 6 yıl önce
tabiki MHP ye
AKÇAKOCALI 6 yıl önce
Bu sefer C H P
Akçakocalı 6 yıl önce
Akçakoca için AK Parti yanlış yaptı. Düzcede 2/1 olur. Muhalefet 1 vekil çıkartacak.
EEE TABİİ 6 yıl önce
EE TABİ Kİ GÖRÜNEN KÖY KLAVUZ İSTEMEZ OYUMUZ ZEKERİYA YANMAZA
15°
parçalı bulutlu