banner851

banner955

MUHALEFETİN HALKIN SORUNLARINI DÜŞÜNDÜĞÜ YOK

Muhalefetin ‘hizmet üretmiyorlar’ algısının aksine alım gücünün düşmesi başta olmak üzere halkın sorunlarına odaklandıklarını vurgulayan MHP Düzce İl Başkanı İlhami Caboğlu, ‘Onlar konuşuyor, biz sahada çalışıyoruz.” dedi. Son dönemde iğneden ipliğe gelen zamları ‘Ekonomi terörü’ diye nitelendiren Caboğlu, “Biz dün nasıl terörle veya diğer örgütlerle mücadele ettiysek bugün de burada ekonomi terörüyle mücadele edeceğiz. Ettiğimizi de sahada vatandaşlara anlatıyoruz. Muhalefetin tek derdi ise ‘Cumhur ittifakını nasıl indiririz?” diye konuştu. Caboğlu, 2023 Seçimleri’nde iddiasını da ortaya koydu: “Cumhur İttifakı bir kez daha zaferle çıkacak.”

Siyaset 23.06.2022, 12:20 23.06.2022, 17:06
900

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Düzce İl Başkanı İlhami Caboğlu, gündeme ilişkin Öncü Haber’e özel değerlendirmelerde bulundu. Ekonomiden 2023 Seçimleri’ne, muhalefetin eleştirilerinden dış mihrakların Türkiye üzerinde oynamak istediği oyunlara kadar birçok konuda dikkat çeken yorumlarda bulunan Caboğlu, vatandaşa tüm gerçekleri anlatmak için sahada olduklarını vurguladı.

“Cumhur İttifakı’nın çalışmalarını algıyla bertaraf etmeye çalışıyorlar”

“Biz Milliyetçi Hareket Partisi olarak her zaman sahadayız. Bizim sahada çok gezmemiz, gittiğimiz ziyaretlerde çok gündeme geliyor. Özellikle sayın milletvekilimiz ve teşkilatımızla seçimden sonra da belki on, belki yirmi defa ziyaret ettiğiniz köyler var. Bu çalışmalar sadece seçim döneminde yapılan çalışmalar değil. Muhalefet diye tabirde bulunduğumuz diğer ittifak gruplarının yapmış olduğu tek bir çalışma var, ‘Cumhur ittifakını nasıl indiririz?’ Bu soruyla ilgili algı çalışmaları var. Bakıldığında sahada bir çalışmaları yok. Yalnızca yapılan hizmet noktasında bazı tespitlerde bunu algıyla bertaraf ederek, iğne ucu kadar yapmadıkları hizmeti yapıyor gibi gösterip, Cumhur İttifakı açısından yapılan hizmeti, sanki yapılmıyor şeklinde göstermek. Pandemiden sonra dünyanın ekonomik dönemini kendilerine fırsat bilerek, yanlış algılar yayarak, sahayı etkileme gayretlerini biz görüyoruz. Gerçekten vatandaşlarımız sıkıntıda, ama ‘Ekonomi çok iyi, hayat pahalılığı yok.’ demiyoruz. Bununla ilgili mücadele eden, ‘Bunun üstesinden nasıl geliriz?’ diyen Cumhur İttifakı’nın sahada bir çalışması olduğunu herkese anlatmaya çalışıyoruz.” diye konuştu.

“Ekonomi terörünün de üstesinden geleceğiz”

Ekonomide baş gösteren sıkıntıların küresel çapta yaşandığını savunan ve Cumhur İttifakı olarak bu sorunun üstesinden geleceklerini kaydeden Caboğlu, “Geçmişte nasıl çok kritik sorunların üstesinden geldiysek şimdi de bu ekonomi terörünün de üstesinden geleceğiz. Biliyorsunuz ki mazottaki pahalılıktan çok bahsediliyor. Burada da gerçekten insanların etkilendiği durumlar var ama devletimizin bir kısmını sübvanse ettiğini, bugün Almanya ‘da 2 Euro’nun üzerinde olan mazot, Türkiye‘de devletimizin 1,5 Euro gibi bir fiyatla vermek için bir mücadelesi var. Alım gücünü arttırmak için 2 bin 600 TL olan buğdayı 7 bin 500 TL‘ye çekmesi ve aynı şekilde diğer tarım ürünlerini de yukarıya çekip, biraz istihdamı sağlayarak alım gücünü yükseltip bir şekilde bu durumun üstesinden gelmek için çalışmalar sergilediğini, sahaya çıkıp seçmene aktarıyoruz. Nasıl PKK terör örgütüyle mücadele ettiysek, ekonomi terörü ile de mücadele edeceğiz. Şunu söylemeden geçemeyeceğim; biliyorsunuz terör belasının Türkiye üzerinden harcamış olduğu 1 milyon TL gibi bir para var.  Türkiye‘nin Gezi Parkı olaylarında, 80 milyar dolar gibi etmiş olduğu bir zarar var. 15 Temmuz’da 120 milyar dolar gibi bir paranın yani senin, benim, devletimizin, herkesin parasının kayba uğradığı bir durum var. Bu şekilde zararlarımız, kayıplarımız, dış mihraklarla mücadele etmek gibi durumlar olmasaydı bugün ekonomide, dünya genelinde olan bu daralmadan belki de hiç etkilenmeyecektir.  Biz dün nasıl terörle veya diğer örgütlerle mücadele ettiysek bugün de burada ekonomi terörüyle mücadele edeceğiz. Ettiğimizi de sahada vatandaşlara anlatıyoruz. Anlatılmak istenen yanlış algıların doğru olmadığını, hükümetimizin, cumhur ittifakının bu ekonomi ile ilgili ciddi çalışmalarının olduğunu anlatma gayreti içerisinde oluyoruz.” şeklinde konuştu.   

“Cumhur İttifakı bir kez daha önümüzdeki seçimlerden zaferle çıkacak”

Cumhur İttifakı’nın önümüzdeki seçimlerden zaferle çıkacağını belirten Caboğlu, “Biliyorsunuz daha seçimlere çok var. Bu zaman içerisinde de, hatta futbol da bir tabir vardır, maç 90 dakikadır. Yani daha maçın bitmesine var. Son zamanlarda inşallah ekonomiyi de daha toparlamış, alım gücünün, insanlarımızın refah seviyesinin daha yüksek olduğu bir seçime gideceğiz ve Cumhur İttifakı’nın bir kez daha zaferle çıktığı bir seçim göreceğiz. Böyle bir tablo Türkiye Cumhuriyeti Devleti açısından geçmişten bugüne siyaset olarak analiz ettiğimizde, ‘İktidar mı olacağız, muktedir mi olacağız?’ konusu özellikle 15 Temmuz’dan sonra muktedir olduğumuzu ve bu muktedirliği Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin elinden almak için Amerika Birleşik Devleti’nin seçimlerinde Biden‘ın telaffuz etmiş olduğu bir söz var ‘Recep Tayyip Erdoğan‘ı darbelerle, askeri durumlarla değil, “Türkiye’deki iş birlikçilerimizle bunu yapacağız.’ sözünü ben Düzceli hemşerilerimize hatırlatmak isterim.” ifadelerini kullandı.

“Türkiye’yi ABD ve Haçlı ruhuna teslim etmeyeceğiz”

Önümüzdeki seçimlerin Türkiye açısından önemine vurgu yapan Caboğlu, son olarak şunları kaydetti:

“Bugün uygulanmak istenen, anlatılan, yapılan yanlış algıların iktidarın aşağıya indirilmesi konusuna hizmet ettiğini görüyoruz ve bunları da seçmenlerimize anlatıyoruz, anlatma zorunluluğumuz var. Burada milliyetçi, ülkücü iradenin her zaman vatan noktasında nasıl fedakarlık yaptığını, 53 yıldır kurulmuş olan bir siyasi partinin geçmişte nelere göğüs gerdiğini, hatta zaman zaman bizim görüşümüz dışında siyasi görüşlülerinde ‘Nerede ülkücüler?’ dediklerinde biz ülkücülerin her zaman orada olduğumuzu ve bugün de ülkücülerin, milliyetçi iradenin Cumhur İttifakı’ndan yana olduğunu dışarıdan gelen saldırıların ne anlama geldiğini sayın hemşehrilerimizin de bu konuya özellikle dikkat çekmelerini isterim. Bu sebeple Türkiye’deki seçimleri Amerika Birleşik Devletleri, haçlı ruhuna teslim edemeyiz, etmemeliyiz, bu konuda çok dikkat etmemiz gerektiğini buradan bir kez daha söylemek isterim.”

banner844
Yorumlar (15)
Kabalaklı 6 ay önce
Başkan madem sorunları biz çözeceğiz diyorsun. Uzun zamandan beridir yayla kabalak ile astaksi terminal çalışan yeşilboğaz koopun güzergah sorununu çözmeyip başka araçları güzergaha sokarak uzun yıllar hizmet veren bir koop bitirdiniz ve defalarca siz ve yetkililerle görüşüldüğü halde neden sorununu çözmediniz? Hani sorunları siz çözüyorsunuz
vatadaş 6 ay önce
siyasette şov yapanları halk ciddiye almaz.
MUSTAFA 6 ay önce
muhalefetin tek derdi iktidarı indirmekmiş, ne olmasını bekliyodunki.?
sevitetri 6 ay önce
Almanya da mazot 2 € bizde 1.5 € diyen adam dikkate alınacak biri değildir.
Ülkü bir 6 ay önce
Yahu sevgili başkan,siz iktidarmısınız muhalefetmi?Yoksa bizim gibi sizde ne olduğunuzu bilmiyormusunuz?Ağam bizim gibi sizinlede eğleniyiii mi??
Seksen1 6 ay önce
Herkes suçlu herkes bilmem ne fakat işin başındakiler ve kendilerine makam verilenler suçlu değil 1 kerede bu işi yapamıyoruz demiyorsunuz. Hep konuşma var icraat yok. Zamanın birinde milli eğitim bakanının dediği gibi bu okullar olmasa bakanlık çok rahat olacak.
Hlk. 6 ay önce
Senin başkan halkin arasina girmeye korkuyor.Bi kgirse agzinin payini alacak oturacak.
İrfan can 6 ay önce
Ne yaptınız Allah aşkına hangi belediyeye sahip çıktınız kimin derdini çözdünüz Düzce'de tek görülen millet vekili belli
sts 6 ay önce
2018 SEÇİMLERİNDE STAJ SİGORTASI MHP NİN SEÇİM VAADİYDİ AMA YÜRÜRLÜĞE KONULAMADI
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Yeni Sayımız