banner851

banner955

“MÜTERCİMLERİN AHLAKSIZ SÖZLERİ ASLA KABUL EDİLEMEZ”

AK Parti Düzce Gençlik Kolları teşkilatı İmam Hatiplilere hakaret eden akademisyen Erol Mütercimler hakkında Düzce Adliyesinde suç duyurusunda bulundu. Adliye çıkışında basın açıklaması yapan AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Oğuzhan Küçük, Mütercimler’in sözlerinin asla kabul edilemez olduğunu açıkladı.

Siyaset 11.09.2020, 13:56 11.09.2020, 14:35
1994
“MÜTERCİMLERİN AHLAKSIZ SÖZLERİ ASLA KABUL EDİLEMEZ”
banner1032

Katıldığı televizyon programında İmam Hatiplilere yönelik “İmam Hatip Liseleri'nden mezun olanlar karşımıza sahtekâr, cinsi sapık olarak çıkıyor" diyerek hakaret eden akademisyen Erol Mütercimlere Düzce’den tepkiler gelmeye devam ediyor.

Mtercimler’in skandal sözleri ile ilgili harekete geçen AK Parti Düzce İl Başkanı Mustafa Keskin, Gençlik Kolları Başkanı Oğuzhan Küçük ve Gençlik Kolları üyeleri, bugün Düzce Adliyesi’ne giderek suç duyurusunda bulundular.

“İmam Hatip Liseleri ülkemizdeki genel eğitim sisteminin bir parçasıdır”

Suç duyurusunun ardından Düzce Adliyesi önünde basın açıklaması düzenleyen AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Oğuzhan Küçük, İmam Hatip Okullarının Türkiye’de genelindeki eğitim sisteminin bir parçası olduğunu kaydederek, “Bizler bugün burada başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, ülkemize büyük hizmetleri olan pek çok kişiyi yetiştiren imam hatip liselerinin, imam hatip lisesi mezun ile mensuplarının yanında bulunmak ve imam hatip liselerine ve imam hatip lisesi mezunlarına karşı son derece ağır ve çirkin ithamlarda bulunan, Erol Mütercimler hakkında suç duyurusunda bulunmak için toplandık. Hepimizin bildiği gibi İmam Hatip Liseleri ülkemizdeki genel eğitim sisteminin bir parçasıdır. Türkiye’de gün geçtikçe halkımızın yoğun ilgisini ve beğenisini kazanan imam hatip liselerinde, fen ve edebiyat derslerinin yanı sıra İslami ilimlerle ilgili dersler modern eğitim ortamlarında eş zamanlı olarak okutulmaktadır. Bu yönüyle imam hatip liseleri pek çok dünya ülkesinin ilgisini çekmekte ve özgün bir model olarak gündeme gelmektedir” dedi.

“İmam Hatip öğrenci ve mezunlarını asla yalnız bırakmayacağız”

İmam Hatip öğrenci ve mezunlarını asla yalnız bırakmayacaklarının altını çizen Küçük, “İmam-Hatipliler üniversiteye giriş sınavlarından bilgi yarışmalarına, münazaralardan çeşitli sosyal aktivitelere kadar pek çok alanda başarılarını ispatlamıştır. İmam Hatip lisesinden mezun olanların önemli bir kısmı mesleğe yönelmiştir. Mezun olduktan sonra -ilahiyat dışında- yüksek tahsil yapanlar, intisap ettikleri her alanda diğer arkadaşları ve meslektaşları ile uyum içinde işlerini başarı ile yürütmüşlerdir ve yürütmektedirler. Üllkemizin birlik, beraberlik, asayiş, kalkınma, ahlâkî davranış ihtiyaçlarına önemli katkıları vardır. Hal böyleyken, bütün bunlar birer gerçek ve istatistiklerle sabit bulunduğu halde, İmam Hatip Liseleri ve liselileri hakkında oluşturulmaya çalışılan yanlış çirkin ve algı ile her daim mücadele edeceğimizi bilinmesini isteriz.  Bizler AK Parti  Düzce  Gençlik Kolları olarak, imam hatip lisesi mezunları, mensupları ve imam hatip liselerine yürekten bağlı gençler olarak ne imam hatip liselerini ne de imam hatip lisesi mezun ve mensuplarını asla yalnız bırakmayacağız. Kimsenin Türkiye'nin güzide okulları ve mezunlarını kötülemesine ve iftira etmesine asla izin vermeyeceğiz” diye konuştu.

Haber: Savaş ARI

banner844
Yorumlar (6)
Halk.. 2 yıl önce
Hangi Akp linin cocugu Imam Hatipde..
Eski akpli 2 yıl önce
AKP li vekillerin hangisinin çocuğu Imam Hatipde..Hepsi özel Kolejlerde..uyumaya devam..Bırakın bu işleri..Milletin gözü acildi size rağmen..
Tezcan... 2 yıl önce
Haberin içeriğinde Erol Mütercimler ile ilgili olarak "akademisyen " yazmışsınız, bir kişinin çeşitli saiklerle özel üniversitede çalışması onun akademisyen olduğu anlamına gelmez. 81 vilayetteki ÖNDER vesair kuruluşlar tarafından kendisine dava açılacağını duyunca özür diledi;ama bu özür onu pek kurtaramaz gibi görünüyor.
Kazım Karabekir 2 yıl önce
Erol mütercimler yalan söylemiyorki bilim adamı mı çıkmış müthiş insanlar mı yetişiyor bir nesil böyle olmaz akıllı nesil yetişmiyor elbette hepsi sapık değil adam genelleme yapmıyor zaten.
ZALIM 2 yıl önce
Almış ele arsızlığı Baştan başa yersizliği Bilmem neden hırsızlığı yapan değil bilen zalım.
AKP OUT MİLLET İN.. 2 yıl önce
ARTIK MİLLET KONUŞACAK.A PARTİSİ B PARTİSİ DEĞİL...MİLLETİN GEÇİM SIKINTISINDAN CANI ÇIKIYOR...
29
açık