banner851

banner614

NİSAN’DA REJİM DEĞİŞEBİLİR

CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan, Başkanlık Sistemi hakkında Türkiye’de sistem değişikliği adı altında Nisan-Mayıs aylarında rejim değişikliğinin söz konusu olabileceğini söyleyerek, sistemin ülkeye diktatörlükten başka hiçbir şey getirmeyeceğini savundu.

banner619
Siyaset 05.11.2016, 09:58 06.11.2016, 14:31
1875
NİSAN’DA REJİM DEĞİŞEBİLİR

CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan, Düzce İl Örgütünü yaptığı ziyarette gazetecilere açıklamalarda bulundu. Türkiye’de gündemin hızlı değiştiğini belirterek sözlerine başlayan Özcan, 1 Ekim’den itibaren açık olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde(TBMM) hiçbir çalışma yapılmadığını söyledi.

Padişahların Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kadar yetkisi yoktu
AK Parti’nin darbe girişimini fırsat bilerek OHAL ilan ettiğini ifade eden Özcan, Türkiye’de toplumun sindirildiğini dile getirerek şunları kaydetti: “Ülkeyi düze çıkartmak için Başkanlık Sistemi diye bir sistem öne çıkartıyorlar. Türk tipi dedikleri sistem diktatörlüğü gider. Osmanlı’daki son dönem padişahlarının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kadar yetkisi yoktu. Tuttukları nöbetler, demokrasi nöbetleri değildi. Oraya gidenler ya Erdoğan’a sahip çıkmak için ya da FETÖ’cü kimliği nigizlemek için o meydanlara giden insanlardı. Meydanlara gidenlerin önemli bir kısmı FETÖ’cü çıkıyor."

Başkanlığı ikbali için istiyor
Başkanlık Sisteminin gelmesiyle neyin değişeceği sorusunu yönelten Özcan, Erdoğan’ın Başkanlık Sistemini neden istediğini şöyle anlattı: “Başkanlık sistemini kendi ikbali için istiyor. İleride yargılanmamak, geçmişini Türk Milletine aklatmak istiyor. Kendinden başka birini düşünmüyor. Milletin bekası hiç umurunda değil. Bu ülkede Cumhurbaşkanı kendi ve çevresindeki aile efradının bekasını düşünüyor.”

Bahçeli, Erdoğan’ın resmen yedek lastiği gibi davranıyor
MHP lideri Devlet Bahçeli’nin kendisini hayal kırıklığına uğrattığını aktaran Özcan nedenini şu şekilde ifade etti: “MHP tabanının Bahçeli gibi düşünmediğini görüyorum. Bahçeli, Erdoğan’ın resmen yedek lastiği gibi davranıyor. AK Parti hangi işe başlasa, desteksiz olarak muhakkak Bahçeli’yi yanında görüyor.”

Başkanlık Sistemi bu ülkeye diktatörlükten başka hiçbir şey getirmez
Türkiye’de sistem değişikliği adı altında Nisan-Mayıs aylarında rejim değişikliğinin söz konusu olabileceğini söyleyen Özcan, referandum sandığının ortaya konabileceğini vurguladı. Özcan konuyla ilgili olarak, “Başkanlık Sistemi bu ülkeye diktatörlükten başka hiçbir şey getirmez. Bu ülkenin bölünmesiyle de sonuçlanabilir. Başkanlık Sisteminde siyasal partilerin hiçbir anlam ve önemi kalmıyor. Başkan seçildiğinde ülkeyi ekibiyle birlikte canının istediği gibi yönetiyor. Parlamento karar değil, onay mercii oluyor.” diye konuştu.
 

banner844
Yorumlar (23)
Köylü 5 yıl önce
Fındığın hali ortada ne oyu isteyecekler hangi yüzle isteyecekler
Yusuf 5 yıl önce
Valla rejimi falan bilmem ben fındık üretir karşılığını beklerim ak partiden bi destek göremedik 2 senedir oy vermem mümkün değil artık bunlara o iş bitti
Fındıkçı gölyakalı 5 yıl önce
Bize sahip çıkmayana sahip çıkmayacağım.Yok öyle düzcenin ortasında fındık için talimatı verdim demek diyorsan gereğini yapacaksın.Şimdi sıra bizde
nası yani 5 yıl önce
seçimle gelen, pkk destekçisi olsa bile seçimle mi gider? yedi düvelle savaş halindeyiz hala seçimle gelen seçimle gider teranesi. biz arkamızı pkk ya dayadık diyenlere hiçbir şey yapılamaz öyle mi? her gün kalleş bombalamalarla şehitler veriyoruz siz de hiç vicdan yok mu?
rejim 5 yıl önce
Atatürk inönü başkanlıkla ülke yönetirken iyi, Erdoğan yaparken kötü. Tutarlı olun CHP liler.
Nizamettin 5 yıl önce
Oyumun şeklini fındık belirler birde fındıkla oynayanların akıbetleri.
Fındık Üreticisi 5 yıl önce
Bize istikrar sözü verip yerlerde sürününen fındık fiyatları için dilek tutup balon uçuranlara;OY YOOOOOOOOOOK!
Çiftci 5 yıl önce
Eeee beklediğimiz günler geliyor yavaş yavaş
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın