banner851

banner614

ODA BAŞKANLARINA SORULUYOR

Yerel seçimler öncesi nabız yoklayan AKP Genel Merkezi, oda başkanlarını arayıp kimlerin belediye başkanı olabileceğini sorarak 8 isim alıyor.

banner619
Siyaset 08.10.2012, 11:38
234
ODA BAŞKANLARINA SORULUYOR

Sakaryayenihaber.com internet sitesinde yer alan habere göre; 29 Mart 2014’te yapılacak yerel seçimlerin 2013’ün Ekim ayına alınması için MHP ile birlikte Anayasa değişikliği teklifi hazırlayan AKP’de çalışmalar bütün hızıyla devam ediyor. Genel merkez bir yandan yüz yüze anketler yapıp kamuoyunun nabzını ölçerken, diğer yandan başkanlarına telefonla ulaşıyor.
 8 aday soruluyor
 AKP genel merkezi yetkileri, kayda aldıkları telefon görüşmelerinde ilk olarak oda başkanlarından başkan adayı için 8 siyasetçinin ismi istiyor. Daha sonra bu isimleri sırasıyla 5 ve 3’e indirmeleri talep ediliyor. En son olarak da oda başkanlarından bu isimlerden en güvendiği bir ismi söylemesi isteniyor.
 Seçim İçin Veri
 AKP üst yönetiminin yereldeki telefon diplomasisi sayesinde sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin belediye seçimlerindeki tercihleri belirlenmeye çalışılıyor. Aday adaylarının da sivil toplum neshindeki sempatisi ölçülerek yerel seçimlerde adayın belirlenmesi noktasında dikkate alınacak veriler elde ediliyor.

Yorumlar (0)