banner851

banner614

OKUMA EYLEMİ YAPTILAR!

Cumhuriyet Gazetesi'ne yönelik operasyon Düzce'de CHP'liler tarafından Avni Akyol Parkı önünde yapılan gazete okuma eylemi ile protesto edildi.

banner619
Siyaset 01.11.2016, 16:22 02.11.2016, 18:34
2015
OKUMA EYLEMİ YAPTILAR!

Düzce Cumhuriyet Halk Partisi üyeleri, Cumhuriyet Gazetesine yönelik soruşturmayı Avni Akyol Parkı önünde düzenledikleri eylemle protesto etti.
Partililer ellerindeki Cumhuriyet Gazeteleriyle “Cumhuriyet, insan haklarıdır, emektir, özgürlüktür. Yaşasın Cumhuriyet ve Teslim olmayacağız” şeklinde sloganlar atarak tepkilerini dile getirdi.

CHP Düzce Kadın Kolları Başkanı Fatma Karaüç, Türkiye’de saat 16.00-18.00 arası eş zamanlı uygulanan eyleme katıldıklarını belirterek açıklamalarda bulundu. Karaüç, “Cumhuriyet Gazetesine yapılan haksız operasyonu şiddetle kınıyoruz. Hiç kimse Cumhuriyet Gazetesine ne darbeci, ne terörist ne de PKK’lı diyemez. Cemaate karşı yazılarıyla yıllarca mücadele veren Hikmet Çetinkaya’ya kimse FETÖ’cü diyemez. Teröre karşı çıkan yazarlar PKK’lı olabilir mi? OHAL bahanesiyle hukuka, adalete uymayan kararlar alınamaz. Halkın haber alma hakkı engellenemez. Biz iktidarı ve muhalefetiyle toplumsal uzlaşmayı sağlayamazsak bir arada yaşamamız mümkün olamaz. Birlikteliği sağlayamazsak iç kargaşaya zemin hazırlanır. Bizlere düşen görev, aykırılıkları çoğaltmak değil, birliktelikleri çoğaltmaktır. Haksızlıklara sessiz kalmayıp toplumun duyarlı olduğu değerlere saldırı yapıldığında sesimizi en yüksek perdeden çıkarmalıyız. Ana muhalefet partisi olarak görevimiz, toplumsal duyarlılığımız artırmaktır.” Dedi.

Gazeteye yönelik operasyon Düzce’de olduğu gibi Bolu’da da protesto edildi.

banner844
Yorumlar (30)
Esin Bilir 5 yıl önce
Fetönün pisliklerini ortaya çıkaran yazarlar fetöcülükten tutuklandı. Böyle komik bir olay ancak türkiyede olur
YORUMCULAR BU YAZIYI İYİ 5 yıl önce
KİMİN MÜSLÜMAN OLUP OLMADIĞINI KANITLAYAN, KİMİN DİN DÜŞMANI OLDUĞUNU YADA OLMADIĞINI ÖLÇEN BİR ALET Mİ VAR ELİNİZDE BENDE O EYLEMDEYDİM İÇLERİNDE TANIDIĞIM DEĞERLİ ARKADAŞLARIM VAR İNSANLARA İFTİRA ATA ATA ÇİRKEFLEŞMEDE ÜSTÜNÜZE YOK AMA AHİRETTE HESAPLAŞACAĞIZ SİZLERLE ORADA SİZLERE HAKKIMI HELAL ETMİYORUM BUNU BİLESİNİZ EYY TEMİZ İNSANLARA İFTİRA ATIP KARALAMA YAPANLARADIR BU SÖZÜM AHİRET GÜNÜ SİZ VE SİZİN GİBİLERLE HESAPLAŞACAĞIZ. SİZ GİDİN TÖVBE HAŞA BİRİLERİNE VASIF YÜKLEYENLERE SORUN BU SORULARI !
............ 5 yıl önce
bakalım ne abidik gubudik yorumlar yapmışlar dedim dediğim gibide çıktı..ha şu can d.isimli kişide yorum yapmış hıh tam beklediğim gibi adam daha propaganda yazamıyor yorum yapıyor hadi hayırlı işler
Cevap bekleyen sorular 5 yıl önce
15 Temmuz sonrası demokrasi nöbetlerine tepki gösterip katılmayarak yağmurun altında mücadele edenleri tebrik fakat o süreçte iktidara destek olurcasına koşa koşa meydanlara inenlerin ise şimdi o meydanda boy göstermesinin hiçbir anlamı yok. Çünkü bugün eleştirdiğiniz bütün bu olayların en büyük sorumlusu sizlersiniz. Sizler meşru yaptınız bütün bu yapılanları maalesef. Bu arada 29 Ekimdeki Cumhuriyet resepsiyonunda Bolu Milletvekil Sayın Tanju Özcan ile aynı masada protokolde baş köşede oturan başta il başkanı Sayın Zekeriya Tozan ve çok değerli bazı elit il yöneticileri ise nedense meydanda yoklar.Korkuyor musunuz yoksa meydanlara inmeye? Yada sadece vitrin yapmak için mi partiyi işgal ediyorsunuz acaba?
din düşmanı mı?? 5 yıl önce
lütfen bu basmakalıp yargılardan kurtulalım!! herkes dinini istediği gibi yaşar. siyasetin amacı dinin dışında bir şeydir ne olur bunu anlayalım artık. ki bizim dinimiz hoşgörü dini iken, kendisi gibi düşünmeyene bunca saldırı nedir arkadaş?
orada olamadım.. 5 yıl önce
keşke orada olabilseydim. türkiye nin aydınlık yüzüdür o insanlar. fikrini hürce ifade edemeyen bir topluma dönüştük, bir korku toplumu ne yazık ki..
Gözünüzü açın 5 yıl önce
Fetöcü diye onun aleyhine yazanları tutukluyorlar. Fetö ile kolkola gezenleri ne çabuk unuttunuz. Türkçe olimpiyatlarında destek çıkanları, onu övenleri, hoca efendi diyenleri ne çabuk unuttunuz. Basit bir 'kandırıldık' kelimesi yetiyor mu? Kandırılanlar neden yargılanmıyor?
ReCo 5 yıl önce
Bu sözde atatürkcüyüz cumhuriyetciyiz diyenlerı Bız 15 Temmuzda Sokaklarda göremedık. Ülke yansa batsa bunların savunduıkları Tek sey Cumhuriyetcıyız.. Kökleri dışarıda ülke düşmanları
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın