banner851

banner614

“OSB’Yİ GENİŞLETMEK İÇİN TARIM ARAZİLERİNE DOKUNMAYIN”

banner619

İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, Türkiye Millet Meclisi Genel Kurulu’nda söz alarak Düzce’nin sorunlarını anlattı. Düzce’yi 2 yılda 2 kez vuran sel felaketinde önlem alınmadığını savunan Türkkan; Düzce’nin hava kirliliği, su kesintileri, OSB’lerin tarım arazilerini içine alacak şekilde genişletilmesi projesi, trafik yoğunluğu problemlerini anlatarak ‘Hükümetin dikkatine sunuyoruz’ dedi. Türkkan ayrıca Düzce’de binlerce insanın geçim kaynağı olan fındığa 35 TL fiyat verilmesi gerektiğini belirtti.

banner846
Siyaset 17.07.2021, 16:30 17.07.2021, 17:56
655
banner844

İYİ Parti Kocaeli Milletvekili ve Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, geçen hafta kenti vuran sel ve taşkın felaketinin ardından TBMM Genel Kurulu’nda söz alarak Düzce’nin sorunlarını milletvekillerine anlattı.

“SEL FELAKETİ DÜZCE’NİN KADERİ Mİ?”

2 yılda Düzce’nin 2. felaketi yaşamasına dikkat çeken Türkkan, “2 sene önce sel felaketi yaşanan Düzce’de geçtiğimiz hafta yine sel felaketi yaşandı. Akçakoca, Çilimli, Cumayeri ilçeleriyle Boğaziçi beldesi başta olmak üzere evler büyük zarar gördü. Düzceliler soruyorlar. Bu sel felaketi Düzceliler’in kaderi midir? 2 yıldır dere ıslahı yapmadınız. Köprü ve menfez onarımı yapmadınız. Hiçbir tedbir almadınız.” sözleriyle iktidara yüklendi.

“TARIM ARAZİLERİNE DOKUNMAYIN”

Türkkan, Düzce 1. Organize Sanayi Bölgesi’nin birinci sınıf tarım arazilerini içine alacak şekilde 3.5 katına çıkarılmasına yönelik projeyle ilgili ise, “Düzce’de birinci sınıf tarım arazileri OSB genişlemesi yapılarak devre dışı kalıyor. Daha uygun yerler ve daha farklı alternatifler geliştirilebilir. Düzceliler tarım arazilerine dokunmayın diyorlar.” diyerek böyle bir girişim yerine alternatiflerin değerlendirilmesi gerektiğini kaydetti.

SORUNLARI TEK TEK SIRALADI…

Konuşmasının devamında Düzce’de yaşanan hava kirliliği, su ve trafik problemlerine de değinen Türkkan, “Düzce Merkez yıllardır yaz mevsiminde su sıkıntısı çekiyor. Ne yazık ki bir yaz mevsiminde daha bu su kesintileriyle karşı karşıya. Düzce’de bir de bir de çok ciddi bir hava kirliliği problemi var. Kalıcı tedbirlerden ziyade geçici düzenlemeler bu sorunu ortadan kaldırmaya yetmiyor. Düzce küçük bir şehir ama trafik keşmekeş içerisinde. Plansız bir şekilde imar çalışmaları yapılmaya devam ediliyor.” diye konuştu.

“DÜZCELİLER 35 TL FİYAT BEKLİYOR”

Düzce’de binlerce insanın geçim kaynağı olan fındıkta hasat öncesi fiyat beklentisi de açıklayan Türkkan,  “Ayrıca fındıkta geçinen Düzce, fındığa 35 TL fiyat bekliyor sizden. Bu konularda hükümetin dikkatini çekmek istiyoruz.” sözleriyle Düzce hakkındaki konuşmasını sonlandırdı.

ER’DEN TÜRKKAN’A TEŞEKKÜR

Türkkan’ın meclisteki Düzce konuşmasının ardından İYİ Parti Düzce İl başkanı Yunus Özay Er, “Grup Başkanvekilimiz Sayın Lütfü Türkkan Düzce’nin sorunlarını TBMM ‘de dile getirdi. Vekilimize teşekkür ediyoruz.” açıklaması yaptı.

HABER: Mehmet GÜNESEN

Yorumlar (11)
Tatar Ramazan 3 gün önce
IP siz sapsız bir konuşma olmuş. Vermişler eline kağıdı okuyor. Miller iş ve aş için fabrika istiyor. Sizin gıbı tuzu kuruların boş siyaseti ile karnı doymuyor.
Cumayerli 1 hafta önce
Ulan kitapsız herif sen önce git dövtürttüğün gazetecinin hesabını ver
Ali 1 hafta önce
Her söylediği doğru da çözüm üreten yok
001 1 hafta önce
tarim bakanı imzalamadigi halde zorla imzalamak isteyenler var bu gidişle akparti düzcen zor vekil çıkarır düzcenin haklarını başka illerin vekilleri savunuyor
vatandaş 1 hafta önce
benim topu topu 5 dönün yerim var evde hasta annem var bu 1 sinif arazilerin alinmasinda başta faruk özlü tuncay sahin olmak üzere ahirette iki elim yakalarını olacak
Şampiyon 1 hafta önce
Düzenin sorunlarını dile getiren , gündem oluşturan herkese iyi dileklerimi iletiyorum. O kadar çok sorun varki anlat anlat bitmez yirmi senelik sorunlar dile kolay yirmi sene
Gariban cifci 1 hafta önce
Sayın fahri cakır olmasa Faruk özlü cok tan tarım arazilerini birilerine soz verdiği İcin pesges cekecek bir gün birisi acıgını ansızın medyaya acıklar
Kemal kaya 1 hafta önce
Düzce milletvekilleride uyusun
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın