banner851

banner955

ÖZENSEL’DEN LOKUM’A AKŞENER’Lİ TEPKİ

İYİ Parti Akçakoca İlçe Başkanı Behçet Alkan Lokum’un geçen hafta Öncü TV ekranlarında konuk olduğu ‘Kitabın Ortasından’ programındaki MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz ve Akçakoca BELEDİYE Başkanı Okan Yanmaz hakkındaki sözlerine Milliyetçi Hareket Partisi Akçakoca İlçe Başkanı Mustafa Özensel’den çok sert tepki geldi. Lokum’un geçiş döneminde bir süre MHP’de siyaset yaptığını ancak sonrasında üyeliğinin onaylanmadığını savunan Özensel, “Biz harcarsak sadece hainleri harcarız. Cumhur İttifakı, siyaseti pazarlık üzerine inşa etmemiştir. Fitnecilere buradan kemik çıkmaz’’ ifadelerini kullandı.

Siyaset 10.03.2021, 17:00 10.03.2021, 18:54
1373

İYİ Parti Akçakoca İlçe Başkanı Behçet Alkan Lokum,  geçtiğimiz hafta Öncü TV ekranlarında Öncü Medya Haber Genel Yayın yönetmeni Sadullah Ünsal’ın hazırlayıp sunduğu ‘Kitabın Ortasından’ programına konuk oldu.

Lokum, MHP’li Belediye Başkanı Okan Yanmaz’ın usulsüz işler yaptığını savundu. MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz’a da “Partimize ve arkadaşlarımıza hakaret ediyor. Yarın pişman olacağı şeyler söylemesin. Akçakoca’nın sorunlarıyla ilgilensin” demişti.

Lokum’un bu sözlerine Milliyetçi Hareket Partisi Akçakoca İlçe Başkanı Mustafa Özensel’den çok sert tepki geldi.

Özensel yaptığı yazılı açıklamada, “05 Mart 2021 tarihinde Öncü TV ekranlarında, Sadullah Ünsal moderatörlüğünde yayınlanan Kitabın Ortasından programına canlı yayın konuğu olarak katılım sağlayan İYİ Parti Akçakoca İlçe Başkanı Behçet Alkan Lokum Milletvekilimiz Sayın Ümit Yılmaz ve Akçakoca Belediye Başkanımız Sayın Okan Yanmaz hakkında bir takım açıklamalarda bulunmuştur. İP’in ilçe başkanının bir dönem partimizin atama yönetiminde bulunduğu bir vakıadır. Ancak partimizde bulunduğu kısa dönem içinde Milliyetçi Hareket Partisi’ne üyeliği dahi onaylanmamış ve hatta partiden ayrılan bir grup ile beraber kısa dönem görevi ve ilişiği hızlı bir şekilde kesilmiştir. Ancak İP’in Akçakoca ilçe başkanının yayınlanan programda yaptığı açıklamalara baktığımızda partimiz için çok büyük hizmetler vermişçesine övünmektedir” ifadelerini kullandı.

Özensel, açıklamasına şöyle devam etti:

“İP’in müdiresi, okyanus ötesi kumandalı ablasının yereldeki sesi olmaya çalışan ilçe başkanı, partimiz Milletvekili Sayın Ümit Yılmaz’ın partilerine hakaret ettiğini söylemiştir. İlçe başkanı Lokum’a sormak isterim, İP HDPKK ile ortaklık masasında iş birliği yaptığı tüm Türkiye, hatta tüm dünya bilinmektedir. Peki bunun neresi hakarettir? Önce bunlara yanıt versinler. Ayrıca partimiz MHP ve AK Parti ittifakı ile bilge liderimiz Devlet Bahçeli’yi ağzına almıştır.

Kıymetli liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin Cumhur İttifakı ile ilgili söylemi olan ‘’MHP ve Ak Parti millet eseridir. Biz harcarsak sadece hainleri harcarız. Cumhur İttifakı, siyaseti pazarlık üzerine inşa etmemiştir. Fitnecilere buradan kemik çıkmaz’’ sözünü bir kez daha hatırlatmak isterim.

CHP-HDP ittifakının yandaşı İP, İmamoğlu’nun emir erleri ile Akçakoca’nın köylerinde şov yapıp, yalandan internet atraksiyonları yapmışlardır. Hasançavuş köyüne merhem olamamış ancak şovda oldukça başarılı olmuşlardır.

Fetö’nün taktikleri ile siyaset yapan İP’in çözülme süreci içinden ayrılan kurucularıyla ve yaptıkları açıklamalarla hızlanırken, milletvekillerinin yavaş yavaş aldıkları belediye ihaleleri ortaya çıkmaktadır.

İP’in hukukçu olduğunu söyleyen Akçakoca ilçe başkanına son sözüm, iyi bir hukukçuysanız adaletin ve doğrunun yanında olunuz, haksız ihalelere göz yummak yerine yanlışları çözüp halkın önüne sununuz.”

Yorumlar (2)
Tahsin F 2 yıl önce
IP sahada sıfır. Il teşkilatı ahbap çavuş derneği gibi. Bu yapıyla benden oy moy yok . Akçakoca başkanı da fazla kibirli
şenay karaoğlu 2 yıl önce
SENDEN BAŞKAN DA REİS TE OLMAZ DİYEN BİR ZİHNİYETE NE OLDU ONU ANLAT VE İP DEĞİL İYİ PARTİ FETÖ İŞİNİDE ORTAĞINIZA SORUN BENCE
Yeni Sayımız