banner851

banner955

ÖZLÜ SAVUNMALARINI ALDI...

Düzce Belediye Meclisi’nin son oturumuna AK Parti’deki anlaşmazlık parti içindeki çatlağı gün yüzüne çıkarttı. Yeşilay Şubesi’nin Düzce’ye Yeşilay Danışmanlık Merkezi (YEDAM) kurmak için Düzce Belediyesi’nden talep ettiği arsaya parti ve grup kararına rağmen AK Partili 3 meclis üyesi ret, biri ise çekimser yönde oy kullanmasının ardından, AK Parti tarafından ilk açıklama yapıldı. AK Parti İl Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, Yeşilay’ın YEDAM kurması için Düzce Belediyesinden talep ettiği arsaya ret ve çekimser oyu kullanan meclis üyelerinden savunma istenmediği öne sürüldü.

Siyaset 06.11.2021, 12:25 07.11.2021, 09:29
1857

Düzce Belediye Meclisi son oturumunda, parti ve grup kararına rağmen Yeşilay’ın alkol ve madde bağımlılarına yönelik Yeşilay Danışmanlık Merkezi (YEDAM) kurulması için Düzce Belediyesi’nden talep ettiği arsaya AK Partili 3 Meclis Üyesi ret oyu kullanılırken, 1 meclis üyesi de çekimser oyu kullanmış, bir meclis üyesi de görüşme öncesinde meclis salonunu terk etmişti.

Muhalefet partili meclis üyeleri ile hareket eden AK Partili Meclis Üyeleri Murat Aydın, Cihat İnan ve Cemil Aksoy’un ret, Celal Kasapoğlu’nun ise çekimser yönde oy kullanması “AK Parti’de çatlak mı var?” sorusunu akıllara getirmişti.  Yaşanan bu gelişmenin ardından, Öncü Haber’in parti kaynaklarından edindiği bilgiye göre, AK Parti İl Başkanı Mustafa Keskin konu ile ilgili söz konusu meclis üyelerinden savunma istedi.

Ancak AK Parti İl Teşkilatı tarafından dün gece saatlerinde yapılan yazılı basın açıklamasında, İl Başkanı Keskin’in ‘YEDAM’ için muhalefet partileri ile hareket eden 4 meclis üyesinden savunma istemediği iddia edilerek, “AK Parti Belediye Meclisi Grup toplantılarında imar konuları gündeme gelmez ve bu konularda, Belediye Meclis Üyeleri kararlarını özgür iradeleriyle vererek oylarını o doğrultuda kullanırlar. Basında yer aldığı gibi, AK Parti Düzce İl Başkanlığı olarak Belediye Meclis Üyelerimizden YEDAM konusuyla alakalı herhangi bir savunma alınması söz konusu değildir” denildi.

Öte yandan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün, muhalefet partileri ile hareket eden AK Partili Meclis Üyeleri Murat Aydın, Cihat İnan, Cemil Aksoy ve Celal Kasapoğlu ile görüşerek, dolaylı yollardan savunmalarını aldığı öğrenildi.

HABER: Savaş ARI

banner844
Yorumlar (2)
Aa 1 yıl önce
Dikta, zorba. Sözüm ona hür irade. Aynı kavşak kararları gibi.
Düzelir mi 1 yıl önce
Neden ret oyu vermiş bu üyeler, Ak Parti'de ne oluyor ? Chp'den sonra Ak Parti'de mi operasyon olacak ?
Yeni Sayımız