banner851

banner614

ÖZLÜ: SEÇİME GİRMEMESİNİ KABUL EDEMİYORUM!

AK Parti Düzce Belediye Başkan Adayı Dr. Faruk Özlü, Cedidiye Mahallesinde düzenlediği çadır toplantısında CHP’nin Düzce’de seçime girmemesine anlam veremediğini söyleyerek “Atatürk’ün partisinin Düzce’de seçimlere girmemesini ve başka bir partiyi desteklemesini kabul edemiyorum” dedi. HDP’nin 2014 yılında Düzce’de aday çıkartırken 2019 yılında aday çıkartmadığına dikkat çeken Özlü, “İYİ Parti ve CHP’ye destek oluyor” dedi.

banner619
Siyaset 16.03.2019, 12:41 18.03.2019, 10:51
1528

31 Mart yerel seçimleri çalışmalarına yoğun bir şekilde devam eden AK Parti Düzce Belediye Başkan Adayı ve 65. Hükümetin Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü, çadır toplantılarında vatandaşlarla bir araya gelmeye devam ediyor.

Rotasını Cedidiye Mahallesi’ne çeviren Özlü’ye, AK Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir ve AK Parti Düzce İl Başkanı Mustafa Keskin de eşlik etti.Burada yaptığı konuşmada Düzce’de AK Parti ve MHP arasında ittifak olmadığının altını çizen Özlü “AK Parti olarak ne Düzce’de ne de ilçelerinde MHP ile ittifak söz konusu değil. Ayrı ayrı seçime giriyoruz” dedi.“Koskoca CHP Düzce’de seçime giremiyor”

Özlü ayrıca CHP’nin Düzce’de seçime girmemesini ve İYİ Parti’nin adayını desteklemesini de sert sözlerle eleştirdi. Özlü, şunları söyledi:

“Bakın Düzce’de CHP’li arkadaşlarımız var, kardeşlerimiz var. Atatürk’ün partisinin Düzce’de seçimlere girmemesini ve başka bir siyasi partiyi desteklemesini kabul edemiyorum. Bu durumda birçok CHP’li kardeşimin yüreğini sızlatıyor. Koskoca CHP Düzce’de seçime giremiyor, bir başka siyasi partinin lehine seçimden çekiliyor, ben bunu milletimin takdirine bırakıyorum.”“Gelecek günler Düzce için çok aydınlık olacak”

Hemen her gittiği yerde, çaldığı kapıda söylediği, “Düzce’de hiçbir şey eskisi gibi olmayacak” sözünü yineleyen Özlü, şu ifadelerde bulundu:

“Düzce’ye çivi çakmak isteyen herkesi, Düzce için çalışmak isteyen herkesi AK Parti çatısı altına bekleriz. Bu çerçevede yaptığım çağrılar karşılık buldu. Ben bu çağrılarımı tekrarlıyorum. Gelecek günler Düzce için çok aydınlık olacak.”“2014’de aday çıkartıp, 2019’da aday çıkarmayan HDP, Millet İttifakına destek veriyor”

HDP’nin 2014 yılında Düzce’de aday çıkarttığını ancak 2019 yılında aday çıkarmayarak İYİ Parti ve CHP’ye destek olduğunu ifade eden Özlü, “Seçime giren bir de İyi Parti var. İttifak içerisinde CHP ve HDP de var. Ben bunu söyleyince bana kızdılar, benim sözlerim kişiler ile ilgili değil, bu ittifakı Ankara’da kurgulayanlar ile ilgili. 2014 yılında Düzce’de aday çıkartan HDP, 2019 yılında Düzce’de aday çıkarmıyor. Neden? Ankara’da yapılan bir ittifak var. Tekrar söylüyorum, benim sözlerim kişiler ile ilgili değil, benim sözlerim partilerin siyasal duruşları ile ilgili, kiminle kol kola oldukları ile ilgili. HDP, PKK’yı himaye eden bir partidir. Bu organik bağı herkes biliyor. Aynı HDP Düzce’de aday çıkarmayarak dolaylı yoldan bunlara destek veriyor” dedi.

Haber: Ö.YILMAZ 

Artı Yerel Medya'yı smart televizyon ve telefonlarınıza indirmeyi unutmayın.

Web'den izlemek için TIKLAYINIZ 

Android için TIKLAYINIZ

İOS için TIKLAYINIZ 

banner844
Yorumlar (43)
Orhan Çelebi 3 yıl önce
Sayın bakan anketlerde sıkıntıyı görünce CHP’li seçmene kardeşlerim demeye başlamış. Adana,Mersin ve Manisa’da koskoca AKP niye aday göstermiyor diye sormazlar mı adama...
chp üyesi 3 yıl önce
böyle basiretsiz ve beceriksiz chp yönetimi olursa. akp nin ağzina malzeme oluruz Düzce chp il başkanlığı yazık ettiniz bu partıye.. benden altı oku görmeden asla başka bir partiye oy çıkmaz.
hamza 3 yıl önce
hdp aday cikarttida hdp yi kim cikardi basimiza acaba..
nsm 3 yıl önce
oslo'da pazarlik ederken, kandil'e elci gönderirken, sir küpünüz imrali'da pazarlik yaparken, habur'da mahkeme kurarken, dolmabahce'de terörist dediklerinizle poz verirken yüreginiz niye sizlamiyordu? bunu izah et, söz, oyum sana.
asker61 3 yıl önce
sayın bakan kimin kimidestekleyeceğine sizmi karar vereceksiniz CHP seçime ister katılır ister katılmaz sana ne kardeşim böyle basit siyaset yapma illaki insanlar sanamı oy versin ne alaka bırakın bu işleri ne kadar SAYIN ÖMER KÜÇÜK beyden çekiniyorsunuz hep onun aleyhinde oluyorsun bu kadar kafana takma gece rüyalarına girer.
Duzceli 3 yıl önce
ne saçmaliyorsunuz..iki parti sağ parti..iyi parti sağ chp sol hiç alakası yok.normalmi sizce.hadi ordan ne anlatıyorsun
Alperen 3 yıl önce
Sayın ÖZLÜ bu iller de de koskoca ! AKP yok..Adana, Mersin, Manisa, Aydın, Muğla ve Osmaniye
Düzceli 3 yıl önce
Sonuna kadar sözlerinize katılıyoruz ve yanınızdayız sayın bakanım.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın