banner851

banner614

ÖZLÜ’DEN ÇOK SERT SÖZLER!

banner619

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü Kaynaşlı’da partisinin ilçe teşkilatının düzenlediği programda CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal ile CHP Düzce İl Başkanı Zekeriya Tozan’ın iddialarına yanıt vererek muhalefete yüklendi. Düzce’de siyasetin alt seviyeye çekmeye çalışanların olduğunu söyleyen Özlü, çöp sorunuyla ilgili kendilerini eleştiren CHP’li isimlere “kendi çöplüklerine gitsinler” dedi.

banner846
Siyaset 09.04.2017, 11:21 09.04.2017, 11:25
2704
ÖZLÜ’DEN ÇOK SERT SÖZLER!
banner844

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü dün akşam Kaynaşlı Belediye Başkanı Erol Bayraktar'ı makamında ziyaret ederek, ilçedeki çalışmalar hakkında bilgi aldı. Daha sonra partisinin Kaynaşlı İlçe Teşkilatınca, Halk Eğitim Merkezinde düzenlenen “Evet demek, yeni bir diriliş, yeni bir umut demek” isimli programa katıldı. Özlü, anayasa değişikliği ve Düzce hakkında açıklamalar yaparken ana muhalefet partisine yüklendi.

Hiç çalışmayan tembel, fikir üretmeyen bir grup
Burada konuşan Özlü, 18 maddelik anayasa değişikliğinin Türkiye’nin kendini yenilemesi olduğunu söyledi. Halk oylamasının iki taraf arasında gerçekleşeceğini vurgulayan Özlü, “Bir taraf var ki, Türkiye için hayalleri hedefleri var. 2023, 2053, 2071 hedefleri var. Bir diğer taraf var ki hiç çalışmayan tembel, fikir üretmeyen, yeni fikirler söylemeyen Türkiye için hayalleri olmayan bir grup. Onlar, 'Hayır, yetkiyi ne yapacaksınız. Oturun dinlenin, bizim gibi olun' diyorlar” şeklinde konuştu.

Düzce’de siyaseti alt seviyeye çekmek isteyenler var
Düzce’de siyaseti alt seviyeye çekmek isteyenler olduğunu söyleyen Özlü, CHP Düzce İl Başkanı Zekeriya Tozan’ı kast ederek “Çay parası, çorba parası diyenler var. Ama bizim amacımız siyaseti üst seviyeye çekmektir” dedi.

Kendi çöplüklerine gitsinler
‘Yaşadığımız şehir olan Düzce’nin kirletilmesin müsaade eder miyiz?’ diyen Özlü, Yığılca ilçesine bağlı Hecinler köyünde bulunan ve uzun süre tartışmalara neden olan çöp depolama alanı ile ilgi sorunların çözüme kavuşturulduğunu anlatırken, CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal’ın Çilimli’de vatandaşların sağlık kuruluşu olmayışından dolayı yaşadıklarını iddia ettiği mağduriyete ilişkin şunları kaydetti:

“Çilimli’de neymiş hastane yokmuş. Vatandaş Düzce’ye gitmek zorunda kalıyormuş. Acaba hayatında hiç Çilimli’ye gitmiş mi? Çilimli Düzce’ye en yakın ilçelerdendir. Biz zaten önceden Çilimli’ye hastane yapmak için karara aldık. Biz sorunları çözen bir partiyiz. Sorunları torunlara bırakmayız. Onlar, herkesi kendi gibi sanıyorlar. Her şeye 'hayır' diyorlar. Çözüm yok, teklif yok, öneri yok ama her şeye 'hayır'. Biz hayırcı zihniyete karşıyız. İş yapma noktasında muhalefetin temsilcilerinin AK Parti'ye, bizlere tek bir söz söyleme hakları yoktur. Biz çünkü çalışıyoruz, uğraşıyoruz. Hariçten gazel okumanın bir anlamı yok, neler yaptığımızın da farkında değiller. Çöp sorunu çözüldü ya şimdi başka konuları gündeme taşımaya çalışıyorlar. Bunu söyleyenler kendi çöplüklerine gitsinler. CHP'li belediyelerin vahşi depolama yaptığı merkezlere gitsinler, oralara baksınlar. Düzce'ye gelmesinler, Düzce'nin çalışanları var.”

Yorumlar (16)
Ak parti li 4 yıl önce
Sayın bakanım tamam hep Ak parti liyiz ama şunu diyemezmiydiniz ya bu tanal art niyetli ama bu Keleşin yolsuzluklarından bende bıktım deseydiniz daha şık olmazmıydı
Yerli 4 yıl önce
Kendi ellerinle actigin terminal ve hastaneyi açılış yaparken hic mi vicdan azabı duymadin..bu kalitesiz işlerin hesabını neden sormadın? Milletin parasının çöpe gitmesine niye göz yumdun?
Can . D 4 yıl önce
CHP NIN TEK BIR YATIRIMI YOK YAHU HERGÜN KONUSUYOLAR KONUSDUKLARIKADAR IS YAPSALAR AMA NERDEEE ONLAR KONUSUR AK PARTI HALKIMIZA HIZMET YAPAR
Chp Düzce yöneticilerinin 4 yıl önce
Noldu Sn Tozan ve Chp düzce teşkilatı daha geçen hafta bakan partiye ziyarete gelince hepiniz esas duruştaydınız Sen o makamı Yalamalık yapmak için boş bırakırsan koskoca Chpyi böyle ayağa düşürürsün
Cahit 4 yıl önce
Adamlar yol yapıyor iki gün sonra bakıyorsun yolu birileri doğalgaz vs için kesmişler. Önce halk bilinçli olacak istanbulda olmayan hastane düzcede var. Önce bi teşekkür edin de sonra konuşun
Hale 4 yıl önce
Kendi cöplulkkeri derken.sanirım sn Tanal in kurt kokenli olmasini kastediyor.sn bakan.Ataturk havalimanina bayragini asarak karsiladiginiz.Barzani kisisinede keske kendi coplugune git diyebilseydiniz..ayrica cöplük sozu hic yakismamis
Chp li değilim ama 4 yıl önce
Akp nin duzceye verdiği hiçbirşey yok.komsularimiz boluyla sakaryaya bakın.bizden fazlaları var çünkü etkin muhalefetleri var.tanal bey gelmeseydi o dediklerinin de yapılacağı yoktu.
Gerçekler 4 yıl önce
15 senedir tek başınıza iktidardasınız 3 dönemdir 3 milletvekilini de Düzceliler size verdi yaptığınız hastahane sanki 25 yıllık gibi dökülüyor. Çalışmıyor dedikleriniz Düzce nin tüm sorunlarına hakim. Size bu ifadeler yakışmıyor .
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın