banner851

banner614

PAKETİ AÇIKLAYACAK

11 yıllık çalışmada sona gelindi. Demokratikleşme Paketi'nin içeriğini Başbakan Erdoğan, yarın Ankara'da açıklayacak. Erdoğan'ın saat 11.00'da Başbakanlık yeni binadaki basın açıklamasında bakanlar da hazır bulunacak.

banner619
Siyaset 29.09.2013, 17:00
256
PAKETİ AÇIKLAYACAK

Hükümetin Demokratikleşme Paketi, bizzat Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından kamuoyuna açıklanıyor. Erdoğan, konuya ilişkin basın açıklamasını, Pazartesi günü saat 11.00'da yapacak. Başbakanlık yeni binada yapılacak olan toplantıya, yazılı ve görsel basından genel yayın yönetmenleri ve temsilcileri davet edildi. Başbakanlık Basın Müşavirliği'nin vereceği frekans üzerinden canlı yayınla ekranlara taşınacak basın açıklaması, simültane olarak İngilizce ve Arapça'ya da çevrilecek. Edinilen bilgiye göre; Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarlığı'nın koordinatörlüğünde hazırlamış olan paketle ilgili olarak yapılacak basın açıklaması sırasında, bakanlar da hazır bulunacak.

TOPLUMUN BİR ÇOK KESİMİNİ ŞAŞIRTACAK

Öte yandan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yarın kamuoyuna açıklayacağı demokratikleşme paketi, üzerinde uzun yıllar çalışıldı. Toplumun hemen her kesiminin görüşleri alınırak hazırlandığı bilgisi edinilen paket, yaklaşık 11 yıllık bir çalışmanın ürünü. Başbakan Erdoğan'ın yarın açıklayacağı ve "Toplumun bir çok kesimini şaşırtacağını" ifade ettiği demokratikleşme paketinde, Alevi çalıştayları, Yeni Anayasa Çalıştayları, Kürt Sorunu Çalıştayları, Dini Azınlık Çalıştayları'nda alınan kararlar ve Akil İnsanlar Heyeti'nin raporlarının yol haritasını çizmeden etkili olduğu öğrenildi.

 

Haber: C. ÜSTÜNER

Yorumlar (0)