banner851

banner614

Parti içinde bölünme olacak mı?

Yapılan AK Parti İl Başkanlığı Kongresi'nden sonra yeniden İl Başkanlığı'na Fevai Arslan seçilirken seçimin yankıları sürüyor.

banner619
Siyaset 25.05.2009, 10:53
207
Parti içinde bölünme olacak mı?

Günlerce ne olacağı konuşuldu, Başkanın değişik değişmeyeceği merak edildi. Bu sorular cumartesi günü yapılan AK Parti İl Başkanlığı Kongresi'nde çözüldü ve Fevai Arslan yeniden partinin İl Başkanı oldu. Diğer aday Salih Kuşçuoğlu ve ekibi ise kaybetmenin şokunu Merkez İlçe Başkanlığı'nın ardından bir kez daha yaşadı.

Şimdi ise parti içinde değişiklikler olacağı ve tepkiler nedeniyle küskünlüklerin yaşanacağı konuşuluyor. Özellikle Salih Kuşçuoğlu'nu destekleyen partililerin alınan sonuçla birlikte kendi köşesine çekileceği söyleniyor.

Diğer taraftan Kongre öncesinde barış içinde bir kongre geçeceği ve sonucun küskünlüklere neden olmayacağı da konuşulan konular arasındaydı. Kongre sonrasında böyle bir şey olup olmayacağı ise merak ediliyor. Mevcut Başkan Fevai Arslan'ın ise seçimlerin ardından parti içinde değişikliğe gidip gitmeyeceği ya da diğer aday Salih Kuşçuoğlu ile arasının nasıl olacağı da merak edilen konular arasında.

banner844
Yorumlar (0)