banner851

banner955

PARTİLİLER DİKEN ÜSTÜNDE!

Tüm partiler için büyük önem taşıyan yerel seçimler ile ilgili tarihin erkene alınabileceği tartışmaları siyasi kulislerde sürerken, bir kaç gün arayla Düzce'de yaşanan bazı gelişmeler seçime adım adım yaklaşılırken hakim olunan gerginliği ortaya koydu.

Siyaset 03.07.2018, 16:48 04.07.2018, 16:10
4997

Erken yerel seçim söylentileri sürerken, Düzce'deki tamamı AK Partili başkanlardan kimlerin ipi tekrar göğüsleyeceğini zaman gösterecek. Ancak bu süreçte sergilenen bazı gergin tavırlar, "Bu öfkenin nedeni ne?" sorusunu akıllara getirir oldu.

Son günlerde AK Parti'li bazı isimler ile ilgili gelen bilgiler doğrultusunda yapılan 'doğru' haberlerin, ya kaldırılmak istenmesi ya da telefonla haber merkezimiz aranarak 'Bu haber neden yapıldı?' şeklinde hesap sorulması sergilenen gerginliği irdelemeye açtı.

Hastalık ve istifa gibi konuların gündeme taşındığı ve hiçbir yorum katılmadan alınan bilgilerin yansıtıldığı haberlerle ilgili rahatsız olan kesimlerin haberin kaldırılmasını istemekle kalmayıp neden yapıldığına ilişkin sorgulama yapması alışılmamış bir süreçle karşı karşıya kalındığını gösterdi.

Çalışma ve projeleri konuşulmalı
24 Haziran Seçimleri'nin geride kalıp 1 yılda az bir süre içerisinde yeniden sandık başına gidilecek yerel seçimlere hazırlığın başladığı şu günlerde Düzce'de tamamı AK Partili olan belediye başkanlarının tekrar gönlünde başkanlık yattığı biliniyor. Bu doğrultuda partisi tarafından icraatları mercek altına alınacak olan başkanların, çalışma ve projeleri ile adından söz ettirmesi önem taşıyor.

Erdoğan: Belediye başkanlarından beklentimiz belli
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın geçtiğimiz aylarda yaptığı "Belediyelerimiz hakkında en ufak spekülasyona fırsat vermeyecek şekilde çalışmalarımızı yürütmemiz lazım. Belediye başkanlarından beklentimiz belli. Şehirlere yük olanı değil şehirlerin omuzlarındaki yükü alan bahane değil çözüm bulan kişiler olmalı. Bu yolda küsmek darılmak mücadeleye zarar verecek davranışlar içine girmek kimseye yakışmaz. Çünkü biz sıradan bir parti değiliz. Bu dönemde AK Parti'ye zarar verecek her tutum, her söz Türkiye'nin geleceğine vurulacak darbe olacaktır." uyarısı ise adaylık vizesinin ipuçlarını veriyor.

Haber: C.ÜSTÜNER

Yorumlar (31)
şef 4 yıl önce
yerel secim de hayır.
Eski akp 4 yıl önce
Oyumuz reise ama partıde artık mhp neden dıe sorun kendinize oy kaybı halk kayıbı kör sagır oldunuz millete torpiller haketmeye kadrolar eş akraba dost vs. Bitmedi
Artık aşağılamayın... 4 yıl önce
F.Özlü dışındaki insanlar Düzceye vekil olacak kapasitede ve saygınlıkta insanlar değiller. Artık seçmeni aşağılamayın. Bunun cevabını Mart 2019 da fazlası ile alacaksınız. Yetti artık yetti.
vatandaş 4 yıl önce
aday gösterilirken insanların öz geçmişi göz önüne alınmıyor ki akparti belediye başkanını seçerken adaylar içinde belediyecilik anlayaışını kavramış haritacı esnaf düzce için çalışacak beyefendi bi aday vardı onu bile göz ardı etti diyecek söz yok artık vatandaş bunuda görür ve cevabını sandıkta verir
Ferhat 4 yıl önce
sayın düzce artık akpli belediyenin bi faydası olmadığını inş anlamıştır yok yok rte sırtından oy vermeyin artık uyanın ya nolur uyanın
ali 4 yıl önce
eyt yani emeklilikte yaşa takılanlar.konusuna çözüm .3000 le 5500 le 7000 le emekli oldu insanlar.şimdi 50 sene 65 sene çalış yinede emekli olamıyorsun buna nasıl bi çözüm gelecek.işe giriş tarihindeki bizi bağlayan kanun sonradan değişti.yani mac başlatıktan sonra kural değişirmi.
beyfendi 4 yıl önce
valla mehmet keles e istifaya zorlayan zihniyet sizin yuzunuzden oldu adam tam ortaya biseyler cikartmaya baslamisti bidaha gelsin yarim kalan isleri yapsin
Köylü 4 yıl önce
1 kasım 2015 te dolar 2.80 liraydı fındık 13 lira..şimdi dolar 4.5 lira fındık 9 lira..tövbe bir daha ak partiye oy vermem.vermedimde zaten..tekel firmadan alsınlar oyu
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Yeni Sayımız