banner851

banner614

“PCR TESTLERİ TAM BİR KOMEDİ…”

Yeniden Refah Partisi Düzce İl Başkanı Nezir Merttürk, Koronavirüs salgını ile mücadelede en güçlü silah olarak kullanılan aşı zorunluluğunun kaldırılmasını istedi. PCR testlerinin de yüzde 60 oranında yanılma payının olduğunu kaydeden Merttürk, “PCR diye bir test, yüzde 60 yanılma payı olan bir test kitinin insanlığın sağlığını koruyacağını düşünmek tam bir komedi” dedi.

banner619
Siyaset 15.09.2021, 19:09 16.09.2021, 18:08
2620

Bugün akşam saatlerinde Anıtpark Meydanında toplanan Yeniden Refah Partisi İl Yönetimi, Türkiye’de aşı zorunluluğun olduğu öne sürerek, duruma tepki gösterdiler.

“Aşı olmayan baskı uygulanamaz”

İl Başkanı Nezir Merttürk, burada yaptığı açıklamada, aşı olmayan baskı uygulandığını iddia ederek, “ Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yapmış olduğu açıklamada, kesinlikle aşı zorunluluğu yoktur, ifadelerini kullanmıştır ve aşı olmak isteyen serbest bırakılmıştır. Olmak isteyen olabilir, olmak istemeyene de baskı uygulanmayacak. Özellikle Cumhurbaşkanıma sesleniyorum ki, artık sözünün arkasında dursun. Sözlerin, ifadelerin ve söylemlerin örtüştüğü bir döneme gelsin. Artık bu millette net bir kırılganlığın olduğunu görmeye başladık. Artık milletin midesinde de sıkıntılar başladı. Marketlerde de sıkıntı var, pahalılık var, aşı konusunda da bu kadar milletimize baskı yapılması kesinlikle bir milletimizi belirli bir noktaya mı çekilmeye çalışılıyor gibi bizde endişe duymaya başladık” dedi.

“PCR Testlerinde yüzde 60 yanılma payı var. Bu tam bir komedi”

“PCR diye bir test, yüzde 60 yanılma payı olan bir test kitinin insanlığın sağlığını koruyacağını düşünmek tam bir komedi” diyen Merttürk, son olarak şu ifadeleri kullandı:

Bilim adamların yapmış olduğu açıklamayı ben ifade ediyorum, yani bu kadar saçmalık olabilir mi? Normalde bilimde yanılma payı yüzde 5 olan bir bilgi veya hata kabul edilebilir, ama yüzde 60 yanılma payı olan hiçbir şeyin kabul edilebilmesi bilim açısından da kesinlikle mümkün değildir. Biz Düzce Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü’nden mahallelerde ve merkezde yaşanan ölüm listesini aldık. 2020 yılında 845 ölüm olayının gerçekleştiğini ve 9. ayın 13’üne kadar 517 kişinin öldüğünü öğrendik. Bir pandeminin ilan edilebilmesi için nüfusun yüzde 10’unun ölmesi gerekiyor.  Yani Düzce’de 30 bin kişinin ölmesi karşılığında ancak pandemi ilan edilebilir. Bunu ben söylemiyorum, bilim insanları söylüyor. Düşünebiliyor musunuz? Düzce’de normal şartlarda gerçekleşmesi gereken ölüm oranından, daha düşük bir ölüm oranı gerçekleşiyor. Bu tam bir komedi.”

HABER: Savaş ARI

banner844
Yorumlar (24)
düzceli12 1 gün önce
Pandemi ilanında ölüm sayısı kıstas alınmaz. Yerkürenin büyük kısmını etkileyenve kolay bulaşıan bir salgın hastalık olması yeterlidir. Cehalet ve özgüveninize şapka çıkarttım.
doğma büyüme düzceli 1 gün önce
eeee hadi ya. kim diyor bunu sen mi başkanın mı? iyide kardeşim bu millet bu virüs belasından nasıl kurtulacak korunacak bi fikrin önerin var mı??? sadece konuşun, muhalefetsiniz ya ulan siz gelseniz ikdirara ne yapacaksınız peki?
akçakocalı 1 gün önce
sınıfta çaktınız hiç boşuna mazeret üretmeyin, siyasetiniz başlamadan bitti, hepinize geçmiş olsun
Dr Filyasyon 1 gün önce
İşte bu kafadakiler yüzünden gece 3lere kadar çalışıyoruz, hakkım varsa helal etmiyorum. covid19' un tedavisi bile bulunur da akıl eksikliğinin ilacını bulamayız, hastalanmaya ölmeye devam...
BİLİM! 1 gün önce
Bütün dünya virüsten kırılıyor, adamlar ölüm sayılarına bakmış da pandemiye inanmıyorlar. Bir de bilim insanlarına atıf yapıyorlar. Tabi işine gelen kısmı kadar BİLİM! Gel görelim ki bilim insanları virüs ve aşı ile ilgili birçok çalışmayı ortaya koyuyor ancak bu ve benzeri düşüncedeki zihniyetler okumaktan ve anlamaktan aciz oldukları için BİLİM’in bu kısmına inanmıyor. Hatta konu ile ilgili akademik bilgisi bile olamadan yapılan çalışmalara fikir belirterek itiraz ediyor. Anlıyorum siyaset yapmaya çalışıyorsunuz da beyninizin binde birini bile kullansanız Genel Başkanınız gibi durumlara düşmezsiniz. Siz devam edin mesafe ve maske kurallarına uymadan, test ve aşı işlerine girmeden devam edin hayatınıza ama BİZDEN UZAKTA kendi içinizde… umarım virüse yakalanıp ağır atlatmazsınız….
gümüşovalı 1 gün önce
YA BUNLARIN HEPSİ AŞISINI OLMUŞTUR ATIP TUTUYORLARDA BİLİYORUM BEN BUNLARI AZ Bİ SIKIŞTIKLARINDA HASTANEYE ADAM BULUP SIRA ALAN BUNLAR AMA ÖRÜMCEK KAFALILAR HALEN DAHA COVİDE İNANMIYORMUŞ
gümüşovalı 1 gün önce
Tamam pcr testi yapılmasın aşı yapılmasın bende karşıyım önlem olarak ne alınsın cafeler kapanmasın kahveler açık dursun sokağa çıkma kısıtlaması geririlmesin ben inamıyorum covide diyen sığırlar maskesiz ortalıklarda gessin sizin çözüm öneriniz ne her şeye itiraz etmişsin ama çözüm yolu söylememişsin bide onu söyleseydin
gümüşovalı 1 gün önce
ya bunlar oksijen israfı Allah aşkına karşı çıkıyorlar ama ellerinde daha iyi yapacak bir alternatif yok pcr testi olmayalım aşı olmayalım ne yapalım daha iyi bi fikrin varmı YOK artık işgal etmeyin siyaseti
X 1 gün önce
Sonuna kadar destekliyorum aşı olmak istemiyoruz çünkü aşilar henüz güvenli degil
noname 1 gün önce
güvenli olmadığının tespiti evde mutfaktamı yaptın acaba
gümüşovalı 1 gün önce
bende seni destekliyorum kesinlikle olma gerçekten bak
noname 1 gün önce
aşı zorunluluğu kaldırılsın ama aşı olmayıp koronaya yakalanana hastaneler bakmasın o zaman devlet sizinlemi uğraşacak olun diyorsa olun işte chp bile aşı muhalefetliği yapmadı siz hangi galaksiden geliyorsunuz
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın