banner851

banner955

PERİNÇEK 100 BİN İMZAYA ULAŞTI

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, cumhurbaşkanı adayı olabilmek için gerekli olan 100 bin imzaya ulaştı. Perinçek için verilen imza sayısı 110 bin 200 olarak açıklandı.

Siyaset 09.05.2018, 10:39 09.05.2018, 18:50
1492

100 bin imzayla cumhurbaşkanı adayı gösterilecek isimler için son güne girildi. 9 Mayıs’a kadar gerekli imzaya ulaşamayan Vatan Partisi’nde yüzler bugün güldü. Vatan Partisi’nin Cumhurbaşkanı Adayı olan Doğu Perinçek, bu sabah itibariyle 100 bin imzayı topladı.
 
Ankara İl Seçim Kurulu önünde duyurdu
Vatan Partisi Genel Sekreteri Utku Reyhan, Cumhurbaşkanı Adayı Doğu Perinçek’in 100 bin imzaya bugün saat 11.00 itibariyle ulaştığını açıkladı. Saat 14.00 itibariyle Perinçek'in imza sayısının 110 bin 200'ü bulduğu bildirildi. Reyhan, 100 bin imza müjdesini Ankara İl Seçim Kurulu önünde duyurdu.

Öte yandan cumhurbaşkanı adaylarına yönelik imzalar, bugün saat 20.00'a kadar ilçe seçim kurullarına verebilecek.  Cumhurbaşkanı kesin aday listesi ise 13 Mayıs'ta ilan edilecek. 4 Mayıs’ta başlayan imza verme sürecinde, Perinçek dışındaki adayların dün itibarı ile topladıkları imza sayıları ise şöyle:

Meral Akşener: 247 bin 623
Temel Karamollaoğlu: 161 bin 342
Vecdet Öz: 2 bin 545

Öte yandan Vatan Partisi Düzce İl Başkanı Fethi Sönmez, yaptığı yazılı açıklamada, “Cumhurbaşkanlığı adaylığı için konulan 100 bin imza engelini milletimizle hep birlikte aşıyoruz. Dün bir saate yakın tüm yurtta Telekom’dan kaynaklanan nedenle bir saate yakın imza alınamamıştır. Bunda kasıt olduğu aklımıza gelmektedir. Telekom kimlerin elindedir? Doğu Perinçek’i tertiplerle silivri zindanlarında yatıran el, şimdi de imzaların tamamlanmasından mı korkmaktadır. Bütün bunlara milletimizin bir cevabı vardır. Bu cevap hızla 100 bin imzayı tamamlamakla olacaktır. 9 Mayıs Çarşamba (bugün) son gündür. Demokrasiye inanan, cumhurbaşkanının ikinci turda seçilmesini isteyen her yurttaşımızı, ilçe seçim kuruluna giderek Doğu Perinçek’in cumhurbaşkanı adayı olabilmesi için imza vermeye çağırıyoruz.” ifadelerini kullandı.


Haber: C.ÜSTÜNER

Yorumlar (9)
Osman Nevres 4 yıl önce
Perinçek sayesinde siyasetin seviyesi yükselir.Diğerleri laf yarıştırıp,laf sokmakla meşgulken,Perinçek çözüm ve program konuşuyor.Bence kalite.Diğerleri hiç yoksa bunu örnek alsın.
sosyal demokrat 4 yıl önce
sosyal demokrat bir seçmen olarak vatan partisi liderinin seçime girecek olması beni çok memnun eder, 0 baraj ittifakında da yer alsalardı keşke, tayyip erdoğan'ın işi çok zor 2. tura kalacak ve 2. turda ya da muharrem ince ya da meral akşener olacak bütün muhalifler de ikisinden birini destekleyecek besbelli. hükümdarlık son bulmak üzere
Bilir kişi 4 yıl önce
CHP ye İP ye oy vereceğinize buna verin. Bende buna vereceğim.
Düzceli vatandaş 4 yıl önce
Alsa ne olcak iktidar mı olacak meclise bile girmesi% 20
Putin 4 yıl önce
Sayın Perinçek çok mutlu oldu. Ama seçim de ülke genelinde 500 bin oy alamaz. Umut ama ne olacak. Temel bey gibi onunda 250 bin oyu var yani bu işler ôyle olmuyo arkadaş. Halkı kucaklayın samimiye istiyor millet.
Düzceli 4 yıl önce
Oyum Doğu Perinçek'e. yıllardır CHP ye oy verdim CHP de gitti hep PKK ile görüştü daha bugün ince Demirtaş'a görüştü
CHP li arkadaşlara tavsiyem istifa Edip vatan partisine üye olun işte o zaman mücadeleyi öğrenmiş oluruz CHP'de mücadele ettiğimizi mi zannediyorsunuz.
TOPRAK 4 yıl önce
dogu perinçek'in hiç pkk ile alakası yok zaten.araştır öyle yaz.
Gümüşovalı 4 yıl önce
Doğu perinçeye türk milletinin bir vefa borcu var soy kırım yalanını çöpe attı avrupayı dize getirdi öyle birileri gibi türk milletinin karşısında külhan beyliği yapım perde arkasında yaka iliklemedi daha ne yapacaktı
Düzcem 4 yıl önce
Yani sayın sönmez senin Parti'nin nesinden korkacaklar ki daha günlerdir yüzbin imzaya ulaşamamışsın bırak bu işleri ona buna çamur atma önüne bak
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
21
kapalı