banner851

banner955

“PERİNÇEK TOPLADIĞI İMZA KADAR OY ALAMADI”

İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, Vatan Partisi İl Başkanı Fethi Sönmez’in Meral Akşener ile ilgili söylemlerine sert bir dille cevap verdi.

Siyaset 12.02.2021, 10:47
657
“PERİNÇEK TOPLADIĞI İMZA KADAR OY ALAMADI”
banner1032

Geçtiğimiz gün Düzce’ye gelerek Akçakoca ve Gölyaka ilçelerinde esnaf ziyareti yapan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Doğu Türkistan ile ilgili “Cumhur İttifakı bu konuda Jin Ping Perinçek’in emrinde” sözlerine Vatan Partisi Düzce İl Başkanı Fethi Sönmez, yaptığı açıklamayla tepki göstermişti. Sönmez, partisinin Akşener’in söylemlerini ‘hadsizlik’ olarak nitelendirmiş, Çin’in Uygur Türklerine zulüm uygulamadığını savunarak “Sayın Akşener HDP ile birlikte Doğu Türkistan’la ilgili meclis araştırma önergesi vererek, kimlerle ruh ikizi olduğunu göstermiştir” ifadelerini kullanmıştı.

Sönmez’in partisini ve liderini hedef alan açıklamalarına İYİ Parti İl Başkanı Yunus Özay Er’den çok sert cevap geldi.

“DÜZCE’YE GELEN GENEL BAŞKANLARA SAYGI GÖSTERMEK ÖNEMLİ BİR GELENEKTİR”

Er, “Düzce’nin siyasi kültüründe ilimize gelen siyasi parti genel başkanlarına, asgari düzeyde saygı göstermek ve misafirperverlikte bulunmak çok önemli bir gelenektir. Düzce sevgimiz, liderlerin siyasi mülahaza ve söylemlerinden çok öte olmuş, yıllardır tüm yerel siyasetçiler bu prensibi özenle korumuştur.

“HAYAL DÜNYASINA DAYALI YAKIŞIKSIZ İFADELER”

Hal bu iken, uzun yıllardır siyaset hayatında yer alan, şahsımın da büyük saygı duyduğu Vatan Partisi Düzce İl Başkanı Sayın Fethi Sönmez’in, bu gerçekleri göz ardı eden ve Genel Başkanımızın ziyareti sonrası, tamamen kurguya ve hayal dünyasına dayalı yakışıksız ifadeleri bizler tarafından anlamlandırılamamıştır” dedi.

“YAKIŞIKSIZ İFADELERİ SÖNMEZ’E AYNEN İADE EDİYORUZ”

Er, partisinin lideri Akşener’in 28 Şubat döneminde vesayete karşı vermiş olduğu mücadeleye değinerek “28 Şubat’ın emperyalist güçlerine karşı memleketin birliği ve demokrasinin varlığı adına, birçok siyasetçi meydanlardan kaçarken, dimdik durup mücadele eden ve ülke siyasi tarihine adını kazıyan Sayın Akşener’e yönelik yakışıksız ifadeleri Sayın Fethi Sönmez’e, üzülerek, aynen iade ediyor atılan iftiralarla da Sayın Sönmez’i vicdanı ile baş başa bırakıyoruz” dedi.

“BEBEK KATİLİ APO’YA ÇİÇEK VERENDEN MİLLİYETÇİLİK ÖĞRENECEK DEĞİLİZ!”

Perinçek’in terörist başı Öcalan’ı ziyareti esnasında kendidinden çiçek aldığı fotoğraflara atıfta bulunarak “Sadece emperyalist Çin zulmüne uğradıkları tüm dünya tarafından görülen Uygur Türklerinin değil, Dünya’nın neresinde olursa olsun işkenceye ve ayrımcılığa maruz kalan tüm soydaşlarımızın sesi olmaya devam edeceğiz. Bu konuda da Kıbrıs’taki Türk Askerine işgalci diyen, Bosna’daki Sırp Kasabı Miloseviç’e mektup yazan, eli kanlı terör örgütünün teröristlerini selamlayıp bebek katili Apo’ya çiçek vermemin mutluluğu kameralara yansıyan bir anlayıştan milliyetçilik ve vatanseverlik öğrenme durumumuz asla yoktur” sözleriyle Sönmez’in İYİ Parti ile HDP’yi ‘ruh ikizi’ olmakla suçladığı sözlerine misilleme yaptı.

“İFTİRALARA RAĞMEN AZMİMİZ SÜRECEK”

Er, “Siyasi hayatına başladığı günden beri başarısı sürekli mesnetsiz iddialar ve iftiralar ile gölgelenmeye çalışılan biz İyi Parti mensupları için de iftira ve kurgular kimden gelirse gelsin, ülke sevdamız ve memleketi daha iyi yönetme azmimizin süreceğini kamuoyunun dikkatine sunarız” sözleriyle de kararlılık mesajı verdi.

“BELLİ SİYASİ LİDERLER SÜREKLİ EKRANLARDA”

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in her gün farklı bir tv kanalındaki açık oturumlarda boy göstermesine değinen Er, “Diğer muhalif siyasi parti liderleri ana akım medyada kendilerini ifade edecek kanalları bulmakta zorlanırken, belli siyasi liderlerin sürekli ekranlarda olmasına şaşırdığımız kadar bu liderlerin tamamen kurguya ve hayale dayalı söylemlerinin de Düzce siyasetine taşınmasını son derece manasız bulduğumuzu ifade etmek isteriz” cümlelerini aktardı.

“PERİNÇEK TOPLADIĞI İMZA KADAR OY ALAMADI, MİLLET CEVABINI VERDİ”

Perinçek’in 2018’deki Cumhurbaşkanlığı Seçimleri’nde 100 bin imza toplayarak aday olup ancak seçimde 98 bin oy olmasına atıfta bulunan Er, “Bu çerçevede en büyük tesellimiz 100.000 imza ile cumhurbaşkanlığına aday olan ama seçimde topladığı imza kadar dahi oy alamayan ilgili siyasi anlayışın büyük milletimiz nazarında gerekli cevabı almış olmasıdır.

“GÖSTERDİĞİMİZ ÖZENİ DİĞER PARTİLERDEN DE BEKLİYORUZ”

Biz ise, İyi Partililer olarak, Düzce menfaatlerini her zaman ön planda tutarak, vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğüne saygı gösteren tüm siyasi partilere ve liderlerine gerekli saygıyı göstermeye ve söylemlerimizde dikkatli davranmaya devam edeceğiz. Aynı özeni muhataplarımızdan da beklemek en temel ve doğal hakkımızdır” görüşlerine yer verdi.

banner844
Yorumlar (11)
iyiler 2 yıl önce
Düzce iyi partide yanlış işler var diyenler, önceden bu partinin büyümesini engelleyen ve dışlanan kişilerdir.En başarılı parti iyi partidir.
düzceli 2 yıl önce
Türkiye de boş konuşma devri bitti. siyaset üretemeyenler insanlar kirletmek için ya pkk ya da fetö yakıştırmaları yapıyor.
düzceli 2 yıl önce
Syaset ayak oyunları ile değil doğru politikalarla yapılır.Bir insanın özgeçmişi geleceğidir. İyi parti doğru yoldadır.
Salih 2 yıl önce
Yunus bey partisinde o kadar yanlış şeyler varken hala tam olarak partileşememiş ve siyasi hayata yeni atılanlar nasıl olurda fethi beye böyle uslupsuz açıklama yapabilir bir yalan atıldı Çin zulmediyor diye bunlarda inandı gidip gördünüzmü. Fethi beye ben katılıyorum
Hamiyet yıldırım 2 yıl önce
Sn Doğu Perinçek'e Jin Ping Perinçek’ gibi yakıştırma ifadeleri kullanan sn Akşener şehrimize gelmiş hoşgelmiş.Bu ifadeleri kullanacaksınız, Düzce ye geleceksiniz ,siyaset yapacaksınız. Vatan partisi, Genel baskanına yapılan bu yakıştırmaları hatırlatmasınmı? İyi parti yöneticilerinin gösterdikleri tebkiyi misafirlik le temellendirmesi ayrıca ilginç .nasıl olacak HDP genel baskanı şehrimizi ziyaret ettiginde hoşgeldin deyip bazı hatırlatmaları misafir diye yapmayacakmıyız..
Düzceli 2 yıl önce
Fırat Kalkanı harekatında tosuncuklarını göndersin diyen Akşener’di. Vatan Partisi bu bir vatan savaşıdır diyerek ordumuzun yanında oldu. Diyarbakır annelerini ziyaret etmeyen, HDP kapatılsın demeyen, Selahattin Demirtaş’la kahvaltıya hayır demeyen Akşener ve İYİ Parti Vatan Partisi değil. Vatan Partisi her gün annelerin yanında ve her gün HDP kapatılsın diyor.
FETÖ’cü Buğra Kavuncuları üst kademelere getiren Vatan Partisi değil, İYİ Parti. FETÖ’nün olimpiyatlarında konuşmalar yapan da Doğu Perinçek değil, Meral Akşener.
Kıbrıs davasında Rauf Denktaş’la omuz omuza yürüyen Kıbrıs’ın elden çıkmasına karşı mücadele eden Vatan Partisi ve Doğu Perinçek’ti. Meral Akşener ve İYİ parti değildi.
Gençliği NATO toplantılarından çıkmayan parti Vatan Partisi değildi, İYİ partiydi.
Düzce’nin bütün sorunlarını gündeme getiren, çözmek için uğraşan, yıllardır parkların peşkeş çekilmesine karşı duran Vatan Partisi’ydi, Sayın Er o zaman ne yapıyordu acaba?
Fındık 1 TL olduğunda Vatan Partisi dışında kimse Düzceli çiftçinin yanında olmadı.Düzce-Cam işçileri sendikalı oldukları için işten kovulduğunda sayın Er ne yapıyordu acaba?
Engin 2 yıl önce
Feti bey de doğu Perinçek gibi saçmalıyor ciddiye alınmaz
siz de hdp nin 2 yıl önce
hdp mecliste size bizim sayemizde oradasınız demişti de bir vekil çıkıp cevap veremedi.hdp bloğunda yer alan parti milliyetçilik taslamasın.çok sırıtıyor.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
13
parçalı bulutlu