banner851

banner955

“Restleşme seçim ortamına götürüyor”

CHP 32'nci kurultay aday adaylarından Umut Oran, iktidarın yarattığı restleşme ortamının ülkeyi yeniden seçim ortamına sürüklediğini söyledi.

Siyaset 04.07.2008, 16:34
210
“Restleşme seçim ortamına götürüyor”

Cumhuriyet Halk Partisi 32'nci kurultay aday adaylarından Umut Oran, görüş alış verişinde bulunmak için Düzce'ye geldi. Oran,Ak Parti hükümetinin ortaya koyduğu “restleşme” tavrının ülkeyi yeniden seçim ortamına sürüklediğini ifade etti.

CHP İl Teşkilatı'na bir ziyarette bulunan Umut Oran'ı CHP İl Başkanı Zekeriya Tozan, Merkez İlçe Başkanı Saim Aksöz, partinin İl Yönetim Kurulu üyeleri ve partililer karşıladı. Bir süre partililerle güncel olaylar konusunda sohbet eden Oran, ziyaretinin partisinin nasıl daha iyi bir noktaya taşınabileceği konusunda fikir alış verişinde bulunma amacını taşıdığını söyledi.

Ak Parti'nin Kapatılması davası ve Ergenekon operasyonu kapsamında yaşanan gözaltıları da değerlendiren Oran, bu iki davanın nitelik itibarıyla siyasi olduğunu dile getirdi. Kapatma davasının bir partinin kapatılması ile ilgili olması nedeniyle siyasi olduğunu belirten Oran, Ergenekon davasını hükümetin bir “restleşme” aracı olduğunu ifade etti.

Bu restleşme sürecinin, 22 Temmuz 2007 tarihinde yapılan genel seçimlerin oluştuğu ortam ile paralellik gösterdiğini savunan Umut Oran, genel seçimlerde olduğu gibi, ekonomik ve sosyal sorunlar beklerken, iktidarın uzlaşma arayışından uzak olmasının yeniden bir seçim ortamına zemin hazırladığını da söyledi.

Bilindiği gibi Umut Oran, Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı iken, CHP'nin 32'nci kurultayında Genel Başkanlık için aday adayı olmuş, ancak kurultay delegelerinden yeterli imza alamadığı için aday olamamıştı. Umut Oran, aday adaylığı sürecinde destek aramak için Düzce'ye de gelmişti.

banner844
Yorumlar (0)
Yeni Sayımız