banner851

banner955

SAADET PARTİSİ KONGREYE GİDİYOR

Saadet Partisi Düzce İl Başkanı Birkan Mertol, partinin Pazar günü 20.30’de Müftülük İl Binası’nda Genel Başkan Temel Karamollaoğlu’nun da katılımıyla 7. Olağan Kongresi’nin yapılacağını söyleyerek, tüm Düzcelileri bu kongreye davet etti. 2019 seçimlerinde Türkiye’deki partiler içinde Saadet Partisi’nin kilit parti olacağını söyleyen Mertol, partinin ayrıca cumhurbaşkanı adayı da çıkaracağını belirtti.

Siyaset 16.02.2018, 14:20 16.02.2018, 16:34
852
banner1032

Partisinde yaptığı basın açıklamasında Afrin şehitlerine rahmet dileyerek söze başlayan Saadet Partisi Düzce İl Başkanı Birkan Mertol, bu haftasonu yapılacak olan kongreye davette bulundu.
 
PARTİMİZ KİLİT PARTİ OLACAK”
Mertol, “Afrin’de şehit olan askerlerimize Allah’tan rahmet, Türkiye düşmanlarıyla mücadele eden asker kardeşlerimize de Allah yardımını esirgemesin. Saadet Partisi’nin Pazar günü 20.30’de Müftülük il binasında Sayın Genel Başkanımız, muhterem liderimiz, bilge insan Temel Karamollaoğlu Beyefendi’nin katılımıyla Düzce Saadet Partisi 7. Olağan Kongresi’nin icra edeceğiz. Tüm Düzceli hemşerilerimizi kongremize davet ediyoruz. Son zamanlarda saadet Partisi’nin Genel Başkanımız Temel Karamolluoğlu’nun referandum sonrası Türkiye’de ki mevcut siyasete bir uyum, bir ahenk, bir yumuşama üslubuyla, güzel hitabıyla tüm siyasi görüşteki insanlara vermiş olduğu mesajlarla Saadet Partisi’ni ve muhterem Genel Başkanımızı yakinen izleme fırsatı bulacaklar. Biz Saadet Partisi olarak önümüzdeki seçimlerde Türkiye’de ki mevcut partilerin içerisine kilit parti olacağımızı iddia ediyoruz” diye konuştu.
 
CUMHURBAŞKANI ADAYI ÇIKARACAĞIZ”
İddialı sözlerine devam eden Mertol, partinin cumhurbaşkanı adayı da çıkaracağını belirterek, Karamollaoğlu’nun siyasete getirdiği uslup ve tarzla siyasete uzlaşma kültürünü kazandırdığını kaydetti. Mertol,  “Özellikle Cumhurbaşkanlığı adaylık konusunda aday çıkaracağımızı tekrardan hatırlatmak istiyoruz. Milli görüşü temsil eden partiler eski dönemlerde hep mg hükümetlerin kilit partileri olmuştu. Şuanda gelinen noktada Saadet Partisi kilit bir parti olma özelliğini taşımaktadır. Önümüzdeki dönemde de yakinen takip ediyoruz. Halkın içerisindeyiz ve halktan aldığımız geri dönüşümlerde, ‘Evet Saadet Partisi Genel Başkanı Sayın Temel Karamollaoğlu’nu yakinen izliyoruz. Siyaside yeni bir üslup, yeni bir uzlaşma kültürü getirdi’  Biz ısrarla diyoruz ki kavgayla bir yere varılmaz. Hiçbir şekilde yapmış olduğumuz siyasi partilerin genel başkanlarının birbirleriyle yapmış oldukları o çok sert söylemler, kavgalı üslup halk tarafından çok fazla talep görmediğini de Saadet Partisi olarak altını çizmek istiyoruz. Türkiye’nin zaten birçok düşmanı var. Orta Doğu coğrafyasında kan akmaya devam ediyor. Biz Saadet Partisi olarak birlikte ülkenin daha güçlü olacağının, birlikte dirlik olacağının, ayrılıkta azap olacağının altını çizmek istiyoruz. Her zaman insanlar konuşabilmeli. Bir masanın etrafına gelip kavga etmeden, güzel bir şekilde demokratik ortamda fikirlerini beyan edebilmeliler. Madem ki ülkemizde demokrasi var herkes fikrini, hakaret etmeden, karşı tarafı kırmadan fikirlerini beyan edebilmeli diyoruz. Ama maalesef ki gelinen noktada çok ufak eleştirilerde bile ciddi manada kavgalar olduğunu görüyoruz. Düzcemizde hiçbir siyasi görüş ayırmadan, birçok tüccara, işadamına, esnafa, komşuya davetiyeler gönderdik” dedi.

Haber: A. SARI

Yorumlar (13)
cilimlili 5 yıl önce
Yaptıgınız elestiriler nicin akla ve mantiga aykırı. Adam orada aciklama yapmis sen guya bunu okuyorsun ve aciklama uzerine elestiri yapmayi degil kendi tabirinde oldugu gibi laf kalabalığı yapıyorsun.
cilimlili 5 yıl önce
Saadet kendini adayini cikaracak ne akpnin ne de chpnin ittifakinda yeralmayip sahsiyetli bir siyaset izleyecektir
cilimlili 5 yıl önce
yetki dediginiz birliktelik demektir. Bana Hakkariden Edirneye 81 ilde teskilatlanmis saadet ten baska kacta parti sayabilirsiniz
cilimlili 5 yıl önce
Yaptıgınız elestiriler nicin akla ve mantiga aykırı. Adam orada aciklama yapmis sen guya bunu okuyorsun ve aciklama uzerine elestiri yapmayi degil kendi tabirinde oldugu gibi laf kalabalığı yapıyorsun.
m 5 yıl önce
bırakın bu işleri Erbakan bitti siz de bittiniz, tırnağı olamazsınız adını lekelemeyin
Ali veli 5 yıl önce
Amcalar sizin değişen sistemden haberiniz yok galiba, cumhurbaşkanı adayı cikaracaz diyonuz başkanlık sistemine geçildi. Gidin kendinize format attirin.
Dzcli 5 yıl önce
Yüzde bir oy bile alamazsiniz
hasan kurt 5 yıl önce
il başkanını kesin birkan herzamanki gibi
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
18
parçalı bulutlu