banner851

banner614

SAĞLIKÇILARA MÜJDELİ HABER…

Düzce Belediye Meclisi’nin 2022 yılı ilk toplantısı bu akşam gerçekleştirildi. Yılın ve ocak ayının ilk toplantısında Denetim Kurulu Komisyonu seçimleri heyecanı yaşandı. Seçimlerde beşinci üye CHP’li Kudret Taş seçilse de, kanun gereği Denetim Kurulu Üyeliğini İYİ Partili Erdoğan Kefeli’ye kaptırdı. Öte yandan Meclis gündemine gelen, koronavirüs savaşçıları sağlık çalışanlarının ücretsiz seyahat hakkının 30 Haziran 2022 tarihine kadar uzatılması kararı ise, bütün meclis üyelerinin desteğini alarak Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi. Plan ve Bütçe Komisyonundan çıkacak kararın Perşembe günü yapılacak olan Ocak Ayı 2’inci birleşiminde geçmesi bekleniyor.

Siyaset 03.01.2022, 22:58
1766
SAĞLIKÇILARA MÜJDELİ HABER…

Düzce Belediye Meclisi yılın ve ocak ayının ilk toplantısını gerçekleştirdi. Düzce Belediyesi Meclis Toplantı salonunda gerçekleştirilen Meclis toplantısında 15 gündem maddesi görüşüldü. Meclisin ilk gündem maddesi olan ve 1 yıl boyunca Düzce Belediyesi’nin 2022 yılı gelir ve giderleri ile hesap işlemlerini denetleyecek olan Denetim Komisyonu üye seçimi ile başladı. İlginç anların yaşandığı seçimlerde, 10 oy alarak komisyonun 5’inci üyesi seçilen CHP’li Kudret Taş, Belediye Yasası gereği, partisinin mecliste grubu bulunmadığı için üyelik hakkını, 9 oy alan ittifak ortağı İYİ Partili Erdoğan Kefeli’ye kaptırdı.

Denetim Kurulu Üyeliklerine, 21 oy alan AK Partili Meclis Üyesi Bayram Ali Kubilay, 21 oyla AK Partili Erdem Akalın, 19 oyla AK Partili Nurullah Yıldız, 13 oyla MHP’li Ayhan Cicü ve 9 oyla İYİ Partili Meclis Üyesi Erdoğan Kefeli seçildi.

Yapılan Denetim Kurulu Üyeliği seçimlerinin ardından, Yeni Tip Koronavirüs (Kovid-19) salgını ile mücadelede en ön safta yer alan sağlık çalışanlarına tanınacak olan “Ücretsiz Seyahat Hakkı” gündem maddesi meclis üyelerinin oylarına sunuldu.

Sağlık Çalışanlarına 30 Haziran 2022 yılına kadar tanınacak olan “Ücretsiz Seyahat Hakkı” mecliste grubu bulunan tüm siyasi parti meclis üyelerinin desteğini alarak, Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi. Sağlık çalışanları, komisyondan gelecek karar doğrultusunda, bu hafta Perşembe günü yapılacak olan Ocak Ayı 2’inci Meclis Oturumunda kararın geçmesinin ardından, Düzce Belediyesi Ulaşım A.Ş’ye ait toplu taşıma araçlarından ücretsiz faydalanabilecek.

HABER: Savaş ARI

Yorumlar (3)
halk 3 hafta önce
sizde kimsiniz..reis ne derse parmak kaldırmak zorundasınız..Bi kabul etmeyin bakalım..Sıkar birazzz..el kaldırıcılar...
VATANDAŞ 3 hafta önce
ANLAŞILDI, FIRINCILAR BELEDİYEYE SİZ HALK EKMEK AÇMAYIN BİZ SİZE BELLİ SAYIDA GÜNLÜK SINIRLI SAYIDA EKMEK VERELİM HALKIN GAZINI ALIN BU KONU DA KAPANSIN DEMİŞLER
hulk 3 hafta önce
isterseniz sağlıkcıya bedava yapmayın..Sizin karar merciiniz Reis..sadece parmak kaldırırsınız.Nokta..
-3
hafif kar yağışlı