banner851

banner955

“SAHTE HESABIN BELEDİYE İLE İLİŞKİSİ VAR MI?”

Düzce İyi Parti Teşkilatı, Düzce Belediyesi’ni her sosyal platformda savunması ve sert ifadeleri ile öne çıkan ‘Sibel Canan Gündüz’ isimli facebook hesabının sahte olduğunun ortaya çıkması ile ilgili yaptığı yazılı açıklamada, Düzce Belediyesi yönetiminin bu hesapla dolaylı ya da direkt bir bağlantısının olup olmadığı sorguladı.

Siyaset 23.07.2020, 12:08
4584
“SAHTE HESABIN BELEDİYE İLE İLİŞKİSİ VAR MI?”
banner1032

Adeta Düzce Belediyesi’nin sözcüsü gibi paylaşımlar yapması ile dikkatleri üzerine çeken ve geçtiğimiz günlerde savcılığa yapılan şikayetle “fake” yani sahte olduğu ortaya çıkan ‘Sibel Canan Gündüz’ isimli facebook hesabı Düzce gündemini meşgul etmeye devam ediyor.

Düzce İyi Parti Teşkilatı tarafından yapılan yazılı basın açıklamasında söz konusu sahte hesap üzerinden Düzce Belediyesi yönetimine ‘Kamuoyunu aydınlatın’ çağrısı yapıldı.

Açıklamada, İyi Parti Düzce Teşkilatı olarak ilgili kurum ve kişilerce cevaplandırılmak üzere şu sorular sıralandı?


1- Bahsi geçen basın organında habere konu olan sahte resim ve isimle açılan fake hesap iddia edildiği üzere kent kadın konseyinde görevli ve aynı zamanda bir kaç ay önce belediyeye ait bir şirkette de işe alındığı iddia edilen hanımefendiye mi aittir. Belediyenin ve ilgili hanımefendinin basında çıkan haberle alakalı tavrı ve yorumu ne olacaktır?


2- Bu sahte hesaplarla muhalefet başta olmak üzere kentimizin birçok kişi ve kurumuna ağır hakaret ve ithamlarda bulunduğu iddia edilen habere konu hanımefendi belediyeye işe alınarak ödüllendirilmiş midir veya daha fazla iftira ve hakaret edilmesi bu yolla teşvik mi edilmiştir?

Hanımefendinin işe alınmasında belediye insan kaynakları sorumlusunun ve işe alındığı iddia edilen şirketin yönetim kurulu üyelerinden herhangi biri hangi saik ile hareket etmiştir?

Düzce’de yaşayan insanlara hakaret etmek veya iftira atmak Düzce Belediyesi şirketlerinde işe alımda belirleyici bir kriter haline mi gelmiştir? Sürekli hakaret, iftira ve kişilik haklarına saldırının devamlılığı  Düzce Belediyesinde işe başlamak için öncelikli bir referans mıdır?
 

3- Bunca liyakat sahibi genç insanımız işsizlik sorunu yaşarken habere konu olan ilgili hanımefendinin belediye iştirakinde bir kaç ay önce işe alınması talimatını kim vermiştir, referansı kimdir?

4- İlgili haberin sonucunda bahse konu hanımefendinin ve diğer trollerin de belediye ile ilişkisinin hukuki tespiti durumunda belediye nasıl bir tutum almayı planlamaktadır
 

5- Yine ilgili habere atfen kent konseyi başkanı ve kent kadın konseyi başkanı ne yapmayı planlamaktadır?

6- Bu tür troll hesablardan kaç tanesinin belediye ve belediyeye ait şirketlerde çalıştığı iddia edilen kişilerle ilişkisi vardır? Bu garabetin ispatı halinde belediye sorumlu tavır alarak ilgili kişiler ile alakalı bir çalışma yapılacak mıdır? Yoksa bu güruh Düzce’de beslenmeye ve teşvik edilmeye devam edecek midir?”
  

Yorumlar (14)
iyi misiniz siz 2 yıl önce
ilk defa trip atan bir parti il başkanı görüyorum. sizi bıraktı gitti . sizdeyken iyiydi şimdi mi kötü oldu . kadın başkanınız kadına yaptığınız psikolojik saldırıyı bilse ne yapar acaba. yanlışlarınıza mecburiyet altında bırakarak yağtırdığınız şahitlikler az geldi galiba . bu çamur tutmaz. elleriniz kirlettiniz
Allahın adaleti olacak. 2 yıl önce
Bu iddia doğru ise, Sırf başkasına iftira atmak için işe alınan biri varsa benim vergilerim onada, onu işe alana da, arka çıkana da haram zıkkım olsun.
düzceli 2 yıl önce
insan utanır. iyi partinin ne olduğunu anlamış gitmiş akıllı kadın
Feride 2 yıl önce
Düzenin menfaatine olab her çalışmada var.hadi Allahtan korkmadınız kuldan da mi utanmadınız .
VATANDAŞ 2 yıl önce
yasa yakında geliyor. tek bir tuşla evinden alınacaklar onlar
Aydınpınar köyü 2 yıl önce
Biraz daha araştırılsa bu kadinla ilgili neler çıkacak neler he yine sıyrılır bu kadin herşeyden siyrildigi gibi o ayrı tabi
m. yavuz 2 yıl önce
biraz daha araştırılsa aydınpınar köyü ilkokulu ortaokulu nun yapımında en büyük çabayı gösterdiği ortaya çıkacak hatırlatırım onun imzası ile bu okul talebi gerçekleşmiştir. yasal olarak altı dolu bir bilgidir. işinize bakın işinize .
ŞABAN 2 yıl önce
6 mart 2018 de çalınan (!) KAYIT CİHAZI ne oldu?KRİPTO
en bi düzceli 2 yıl önce
siz kimsinizde yargı dağıtıyorsunuz .sizin hurdalarınız bizim sarrafımızda para etmez. dedikodu ancak iyi partide bir yere taşır adamı . boşa heyecan yapmışsınız
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
20
az bulutlu