banner851

banner614

SANDIK AYAĞINIZA GELSİN İSTİYORSANIZ

Düzce İl Sağlık Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada bağlı olan hasta ve engellilerin seyyar sandıkta oy kullanabilmeleri için bugün mesai bitimine kadar aile hekimlilerine başvurarak ''engeli nedeniyle yatağa bağlı olduğu'' veya ''hastalığı sebebiyle yatağa bağlı olduğu'' ibaresinin yazılı olduğu sağlık raporu almaları gerektiği bildirildi.

banner619
Siyaset 04.05.2018, 09:28 04.05.2018, 17:26
749

Bu yıl ilk kez uygulanacak olan ve oy kullanmak isteyen yatağa bağlı vatandaşların faydalanabileceği seyyar sandık sistemiyle ilgili Düzce İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yazılı açıklamada bulunuldu.

“Mesai bitimine kadar almaları gerekiyor”
Yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Hastalığı ya da engeli sebebiyle yatağa bağlı vatandaşların 04/05/2018 mesai bitimine kadar aile hekimlilerine başvurarak ''engeli nedeniyle yatağa bağlı olduğu'' veya ''hastalığı sebebiyle yatağa bağlı olduğu'' ibaresinin yazılı olduğu sağlık raporu almaları gerekmektedir.  Seyyar sandık vasıtasıyla ile oy kullanmak isteyen vatandaşlar bir yakını vasıtasıyla aile hekimlerinden temin edilen ''sağlık raporları'' ve İl-İlçe seçim kurullarından alınacak ‘seyyar sandık kurulu talep formu’ ile beraber seçim kurullarına başvuruda bulunacaktır. Yatağa bağlı oldukları halde listelerde bulunmadıkları için değerlendirilmeyen veya güncel durumları bilinmediği için rapor düzenlenmemiş vatandaşlar, talepleri hakinde 7-11 Mayıs tarihleri arasında aile hekimlerine başvurarak yatağa bağımlı raporu talep edebileceklerdir. Bunlardan durumu uygun olanlara aynı yolla rapor düzenlenerek bir çıktısı ıslak imza ile imzalanmak suretiyle teslim edilecektir. Bu vatandaşlarımız da seyyar sandık kurulu talep formu doldurmak ve eklinde raporu ibraz etmek suretiyle İlçe seçim kuruluna başvurabileceklerdir. Seçmen listeleri kesinleştirildikten sonra sağlık özrü nedeniyle oy kullanmaya gitmekte zorlanan vatandaşların taleplerinin karşılanmasına yönelik ayrıca Bakanlığımızca düzenleme çalışmaları yapılması planlanmaktadır.”

Haber: M.AYDIN

banner844
Yorumlar (1)
Yuri 3 yıl önce
Aile hekimine gidebilen, oy kullanmaya da gider zaten. Bu kişiler kayıtlı değil mi? Sağlık ekiplerinin bu kişilere gitmesi gerekmez mi?