banner851

banner955

“SAVCILARI GÖREVE DAVET EDİYORUM”

İyi Parti İl Başkanı Yunus Özay Er, Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü'nün, önceki dönem belediye başkanlarının yaptığı gereksiz harcamalarla ilgili açıklamasını değerlendirdi. Er, Özlü’nün açıklamaları ile ilgili “Savcıları göreve çağırıyoruz” dedi.

Siyaset 22.06.2020, 14:44 22.06.2020, 14:53
6228
“SAVCILARI GÖREVE DAVET EDİYORUM”
banner1032

İyi Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, Belediye Başkanı Faruk Özlü’nün Sözcü Gazetesi’ne yaptığı ve önceki dönemki yönetimlerin savurganlıkları ile ilgili açıklamalarını, daha önce kendilerinin gündeme getirdiklerini hatırlattı.

İyi Parti Düzce Teşkilatı olarak Belediye Başkanı Sayın Dr. Faruk Özlü'nün geçtiğimiz günlerde basına düşen açıklamalarını tüm Düzceliler gibi dikkatle takip ettiklerini belirten Er, yazılı açıklamasında şunları kaydetti: “Sözcü Gazetesi’ne yansıyan ve kendinden önceki AK Partili Düzce Belediye Başkanlarını ve hizmet sürelerinde yaptıkları belli başlı yatırım ve harcamaları irdeleyen açıklamalarını, Yağlı Güreş Sahası’nın verimsizliği, harcamalarda yaşanan savurganlığı, kendisinin 51 bin TL’ye yaptırdığı ama önceki dönemde 1.8 milyona mal olan Ramazan eğlencesini, tüm Düzceliler gibi biz de okuduk ve hatta somut adım atmasını bekleyip, basına düşen bu açıklamanın biraz zaman geçmesini bekleyerek ne tip adımlar atılacağını görmek istedik."   

“Özlü’nün açıklamaları incelenmeli”

Özlü’nün yaptığı açıklamaların incelenmesi için savcıları göreve davet ettiklerini kaydeden İyi Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, "Oysaki biz, İYİ Parti Düzce Teşkilatı olarak, bu bahsi geçen hususları ve hatta daha da fazlasını bundan 1,5 yıl kadar önce yerel seçimler döneminde dile getirmiş, seçim sonrasında belediye meclisinde ilgili harcamaların incelenmesi için komisyon kurulmasına vesile olan partilerden biri olmuştuk. Parti yetkilileri olarak Sayın Özlü ile gerçekleştirdiğimiz görüşmelerde de kaygılarımız genel manada son yaptığı açıklamadakiler ile benzer nitelikte idi. Aradan geçen 1,5 yıllık zaman diliminde sayın başkanımızın da bizimle aynı kaygı ve düşüncelere sahip olduğunu görmekten açıkçası hem mutlu olduk hem de ilgili harcamaların ‘bağımsız’ bir denetim şirketince incelenmesi teklifimizi tekrardan kendisinin Düzce halkı adına gündeme alabileceğini düşündük. Sayın başkanımızın basına yansıyan açıklamalarının yapılan harcamalar ve ihaleler bazında suç unsuru içerip içermediğinin incelenmesi için de Düzce halkının haklarını savunmak için savcılarımızı da göreve çağırıyoruz. İstiyoruz ki bir haksızlık ve usulsüzlük var ise cezalandırılsın, yok ise de bu kente belediye başkanlığı yapmış hiç kimse töhmet altında kalmasın. Tüm talebimiz bu yöndedir." ifadelerini kullandı.

“Takdiri Düzce halkına bırakıyorum”

Başkan Özlü’nün ortaya attığı iddialar ile ilgili daha çok somut adımlar atmasını istediklerini dile getiren Er, “Üzüldüğümüz nokta ise, ilgili konulara sayın belediye başkanı ile aynı noktadan bakıyorsak neden 1,5 yılın heba olmasıdır ki, bu hususta da takdiri Düzce halkına bırakıyoruz. Sonuç olarak, sayın başkanın verdiği beyanat son derece önemlidir. Şahsım ve Düzceliler adına teşekkür ediyorum. Fakat bu noktaların daha fazla muğlak bırakılmaması ve kendisinden önceki belediye başkanlarının da töhmet altında kalmaması adına, başkanımızı daha ‘somut’ adımlar atmaya ve ilgili hesapların incelenmesinin bağımsız yargı çerçevesinde yapılmasının önünü açmaya çağırıyoruz." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (24)
Bu çocuk beni çok güldürü 2 yıl önce
AZİZİYE
Düzceli 2 yıl önce
Arkadaşlar bu konu o onu yemiş bu bunu yemiş mezusundan çıkarılıp belediye başkanlarını ne yaparızda yiyemezler konusuna dönmeli belediye başkanı seçimleri kaldırılsın aklı başında okumuş Bi insan valiliğin emrine belediye yönetim birimi olarak atansın valinin bilgisi olmadan hiç bir iş yapmasın
Şaban Dinlemez 2 yıl önce
Mal bölünmesin diye akraba evliliği yapana ne denir biliyormusun.
Yılmaz 2 yıl önce
Fetö nün kripto altın çocukları nın Allah belasını versin.
MHP 2 yıl önce
öyle ahkam kesme ile olmaz. savcılığa dilekçe yaz imzanı at
Aa 2 yıl önce
Savcılar görece geldiler mi acaba?
Ak partili 2 yıl önce
Zaten bizi bitiren de bu oldu görevden aldık, hesap sormadık diğer iller içinde geçerli bu
muhtar 2 yıl önce
o ne demek öyle haşa akp liler doğuştan günahsızdır hepsi cennetliktir..
Düzceli 2 yıl önce
Önceki başkanlar adam gibi ramazan eğlencesi yaptırdı, senin ramazan eğlencende merkezde biraz hareket vardı,konutları tamamen bitirdin.Fark burda,işe adam almada farkınız yok sessiz sedasız alıyorsunuz.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
18
parçalı bulutlu