banner851

banner955

Seçime 1.5 ay kala...

29 Mart'ta yapılacak olan yerel seçimlere 1.5 ay gibi bir süre kala Düzce'deki siyasi partiler, seçim çalışmalarına hız verdi.

Siyaset 12.02.2009, 11:37
209
Seçime 1.5 ay kala...

Seçim yarışından galip ayrılmak isteyen partilerin belediye başkan adayları ise seçim vaadlerini açıklamaya başladı.

Düzce halkı, 29 Mart'ta Düzce Belediye Başkanı'nı seçmek için sandık başına gidecek. Bir önceki yerel seçimlerde oy çoğunluğuyla Düzce Belediye Başkanlığı'nı kazanan AK Parti, bu seçimlerde oy oranını dahada yükseltmeyi hedeflerken muhalefet partiler de güçlü adaylar göstererek başkanlık koltuğunu AK Parti'den almak istiyor. 2004 yılında yapılan Yerel Seçimlerde AK Parti, Konuralp Belediyesi dışındaki tüm belediyeleri alarak Düzce'de önemli bir oy potansiyeline sahip olduğunu göstermişti. Aradan geçen 5 yılda seçmen görüşlerinin değişeceğine inanan ve bu doğrultuda seçime hazırlanan muhalefet partileri açıkladıkları adayları ile seçimde iddialı olduklarını gösteriyor. Partilerin belediye başkan adayları şu günlerde astıkları afişler, projelerini anlatmak için düzenledikleri basın toplantıları ve ziyaretler ile seçim çalışmalarına son hızla devam ediyor.

Öte yandan 30 Mart sabahı Düzce'de yeni bir dönem başlayacak. AK Parti Belediye Başkan Adayı İsmail Bayram, CHP Belediye Başkan Adayı Evren Kuşçuoğlu, MHP Belediye Başkan Adayı Ömer Küçük (Anavatan Partisi aday göstermeyeceğini daha önce açıklamış ve Ömer Küçük'ü desteklediklerini kamuoyuna bildirmişti), Saadet Partisi Belediye Başkan Adayı Selahattin Aydın, Büyük Birlik Partisi Belediye Başkan Adayı İsmail Bayrak, Özgürlük ve Dayanışma Partisi, Emek Partisi ve Türkiye Komünist Partisi'nin ortak ortak Belediye Başkan Adayı Ender Turan arasından Düzce halkının kimi başkan olarak seçtiği belli olacak.

 

banner844
Yorumlar (0)
27
parçalı az bulutlu