banner851

banner955

ŞENGÜLOĞLU: DÜZCE’DE MEDYA DEYİNCE AKLA İLK ÖNCÜ GELİYOR

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Hasan Şengüloğlu ve yönetim kurulu üyeleri Öncü Televizyonu’nun 28. Kuruluş yıl dönümünü kutlamak için Öncü Medya Grubu’nu ziyaret etti. Öncü’nün medya deyince Düzce’de akla gelen ilk isim olduğuna vurgu yapan Şengüloğlu, nice başarılı yıllar dilerken son dönemdeki ekonomik gelişmeleri de değerlendirdi. Saha ziyaretlerinde vatandaşların ‘Bu işi çözerse Erdoğan çözer’ dediğini aktaran Şengüloğlu, esnafa da KDV indirimi üzerinden çağrı yaparak, “Esnaf en azından devletimiz kadar indirim yapmalı” diye konuştu.

Siyaset 24.02.2022, 11:00 24.02.2022, 14:30
1423

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Hasan Şengüloğlu ve yönetim kurulu üyeleri Öncü Televizyonu’nun 28. Kuruluş yıl dönümünü kutlamak için Öncü Medya Grubu’nu ziyaret etti.

‘Öncü TV’nin ilkeli yayınlarını takdir ediyorum’

Öncü’nün medya deyince Düzce’de akla gelen ilk isim olduğuna vurgu yapan Şengüloğlu, “Öncü TV’nin ve Öncü Medya Grubu’nun 28. Kuruluş yıldönümünü tebrik ediyorum. Allah nice yollara ulaşmayı nasip etsin. Öncü TV, kurulduğu günden bu güne kadar Düzce’de medya deyince akla ilk gelen isim. Bunu da sağlamak kolay değildir. Bu ilkeli haberciliğin vesilesidir. Ben Öncü TV’nin ilkeli yayın yapma biçimini takip ve takdir eden biriyim.” dedi.

‘Vatandaşlarımızın hiçbir endişesi olmasın’

Ekonomideki gelişmeleri de Öncü TV mikrofonuna değerlendiren Şengüloğlu, “Bu yaşanan ekonomik dalgalanma dünya çapında yaşanan bir sıkıntı. Biz bunun Türkiye’deki yansımalarını görüyorum. Hem devletimiz hem hükümetimiz güçlü. Vatandaşlarımızın hiçbir endişesi olmasın. Sayın Cumhurbaşkanımız biraz sabırlı olun bu sıkıntıyı da atlatacağız diye zaten sürekli söylüyor. Biz kendisine 20 yıldır güveniyoruz ve ülkenin yönetimini teslim ediyoruz. 20 yıldır bu ülkeyi yöneten kişi şurada birkaç aydır yaşanan dalgalanmalara ülkesini kurban etmez.” diye konuştu.

KDV indirimini fırsata çevirenlerle mücadele ediliyor’

Hükümetin enflasyon ve hayat pahalılığıyla mücadele de çeşitli adımlar attığını ve son olarak temel gıdada yüzde 7 oranındaki KDV indirimini hatırlatan Şengüloğlu, “Bu tabii marketlerde, alışveriş yerlerinde indirimi yansıtan oldu, yansıtmayan oldu. Bunun da devletimiz takipçisi. Devletimiz yüzde 7 fedakârlık yaptı. Bunu fırsatçılığa çevirenler de maalesef oluyor. Bunun da denetleme kurulları ve ilgili bakanlıklar üzerine gidiyor. Hiçbir vatandaşımızın endişesi olmasın. Devletimizin mücadelesi vatandaşın refah seviyesini ve gelir düzeyini korumak.” diyerek indirimi etiketlere yansıtmayanlara yönelik sürecin devam ettiğini kaydetti.  

‘Vatandaşımız bu işi çözerse Erdoğan çözer diyor’

Sahada vatandaşlarla bir araya geldiklerinde Erdoğan sevgisini hissettiklerini belirten Şengüloğlu, “Biz saha faaliyetlerimizde vatandaşlarımızın dertlerini dinliyoruz. Elimizden geldiği ölçüde çözüme kavuşturmaya çalışıyoruz. Bir defa şunu gönül rahatlığıyla söyleyeyim. Vatandaşımızın cumhurbaşkanımıza olan sevgisi, güveni tam. Her gittiğimiz yer de bu işi çözerse sayın cumhurbaşkanımız çözer diye ifadeler kullanıyorlar. Bunu siyaset yapmak için söylemiyorum. Bunlar sahada yaşadığımız şeyler.” ifadelerini kullandı.

Esnaf en azından devletimiz kadar indirim yapmalı’

Yakın zamanda esnaflara yönelik yeni kredi paketinin de zor günlerde can suyu olacağını söyleyen Şengüloğlu, “İnşallah çok kısa süre içerisinde bu dalgalanma da bitecek. Normal günlerimize de geri döneceğiz. Zincir ve yerel marketlerimiz var. Devletimiz bu konuda kendisinden yüzde 7 tasarruf yaptı. Onlar da en azından devletimiz kadar indirim yapmalı. Devlet millet el ele verirse bizim Türkiye olarak üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir sorun yok. Yeterli birlikte güç olalım. Bunu zaten biz 15 Temmuz’da yaşadık. Bunu tüm dünya gördü. Bu da bir ekonomik savaş.” diyerek esnafa da çağrı yaptı.

HABER: Mehmet GÜNESEN

Yorumlar (14)
Şampiyon 8 ay önce
Acaba kendisi hangi halkı dinlemiş …. Süriyelilerimi , Afganlılarımı , Iraklılarımı , Türkmen’lerimi yoksa Afrikalılarımı …. 2023 te halkımız Akp ye gerekli olan hakketttiği cevabı verecektir bundan kimsenin şüphesi olmasın …
Achtung! 8 ay önce
Peki devletinizin bindirdikleri ne olacak?
Düzceli 8 ay önce
Kendi mağazasında fiyatları indirmiş mi?
Ak partili 8 ay önce
Bu işler temenniyle dilekle olmaz başkan yasayla kanunla olur
Elbette 8 ay önce
Elbette çözerse o çözer çünkü bütün olumsuzluklardan cehapee sorumlu :)
Tatar ramazan 8 ay önce
Bu işi SANDIK ÇÖZECEK...
Yüreğiniz varsa Sandık gelsin...
Asd 8 ay önce
İyibee.. herşeyi vatandaştan beklemeyin!!
Fahri Bedi 8 ay önce
Yaz boz tahtasını bu ekonomi önce boz sonra yine ben düzeltirim.Ya bizim çektiklerimiz ne olacak.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
19
açık