banner851

banner614

Sipahi, Yatırımlara Dikkat Çekti

banner619

Geçtiğimiz günlerde Düzce'ye gelen MHP İzmir Milletvekili Kamil Erdal Sipahi, Düzce'de yaptığı incelemelerin ardıdan gördüğü sorunları meclise sunarak, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Devlet Bakanı Ali Babacan'a sorular yöneltti.

banner846
Siyaset 27.01.2011, 17:27
214
Sipahi, Yatırımlara Dikkat Çekti
banner844

Sipahi'nin Devlet Bakanı Ali Babacan'a sunduğu önergede Düzce'nin teşvik yasasında 3. sıradan 1. sıraya çekilmesinin Düzce'nin kalkınmasına sekte vurduğunu ve yatırımın durma noktasına geldiğini söyledi.

Ayrıca Sipahi, depremden sonra en kalkınmış yörelerin arasında bulunan Düzce'nin ihmal edildiğini ve Türkiye'nin en verimli topraklarına sahip olan Düzce'nin en çok ihmale uğrayan illerin başında geldiğini vurguladı. Düzce'nin fakirler, işsizler kenti haline geldiğini ifade eden Sipahi, Düzce'de işsizliğin ve buna bağlı olarak asayiş olaylarının arttığını ve AK Parti'nin yanlış politikalarından dolayı tarım ve besicilik kesiminde Düzce'nin durumunun kötüye gittiğini ifade etti.

Başbakan Erdoğan'a da Metek Toki ile ilgili sorular yönelten MHP Milletvekili Kamil Erdal Sipahi, toki konutlarının kalitesiz olduğunu ve bölgede alt yapı sıkıntısının olduğunu belirtti.

Haber; R. BAL

Yorumlar (0)