banner851

banner955

SİYASET AKADEMİSİ BAŞLADI

Düzce'de başlayan Siyaset Akademisi'nin açılışına katılmak üzere şehre gelen AK Parti Siyasi ve Hukuki İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, partisinin il binasına gerçekleştirdiği ziyarette yaptığı açıklamada, dinde yeri olmayan hurafe denilecek tarzda söylemde bulunan kişiler olduğunu belirterek, "Bunların isimlerini zikretmeme gerek yok. Bunlar karşısında biz duyarsız ve seyirci kalamayız." dedi.

Siyaset 10.03.2018, 18:10 10.03.2018, 20:44
1298

AK Parti Genel Merkez AR-GE Başkanlığı tarafından 81 ilde yürütülen ve bu dönem ‘1919’dan 2019’a Milletin Emrinde Aydınlık Geleceğe’ sloganı taşıyan Siyaset Akademisi bugün Düzce Belediyesi Kültür Merkezi’nde başladı.

Düzce’de 336 kişinin kayıt olduğu Siyaset Akademisi'nin ilk gününe AK Parti Siyasi ve Hukuki İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı da katıldı. Yazıcı'nın Düzce'deki ilk durağı ise AK Parti il binası oldu. Burada partililerle bir araya gelen Yazıcı, basına da kısa bir değerlendirmede bulundu.

"Önemli süreçler yaşıyoruz"
"Partimizin Siyaset Akademisi programı çerçevesinde 18. dönem başlatılıyor." diyen Yazıcı, konuşmasına şöyle devam etti: "Aşağı-yukarı 40 ilde bu faaliyet devam ediyor. 2002 yılından bu yana yaptığımız her seçimde Düzce bütün milletvekillerini AK Parti grubuna tahsis etmiş. Tabii önemli süreçler yaşıyoruz. Afrin Operasyonu gerçekleştiriyoruz. Hayati derecede önemli. Türkiye büyük bir ülke. Hükümetimiz güçlü bir hükümet ve hem devletimizi hem hükümetimizi temsilde bulunan Cumhurbaşkanımız da güçlü liderliğiyle, vizyoner kişiliğiyle bu süreçlerde öncü rol oynuyor. Afrin Operasyonu’nda bizim dış politikada güvenliğimizle alakalı komşu ülkelerde yaşayan insanların güvenliğini sağlamak amaçlı bir harekattır. Askerlerimize başarılar diliyorum. Şehitlerimize rahmet, gazilerimize sağlık diliyoruz." 

"Bunlar karşısında biz duyarsız ve seyirci kalamayız"
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'İslam'da güncelleme' açıklamasıyla ilgili yöneltilen bir soru üzerine ise Yazıcı şu ifadeleri kullandı: "Cumhurbaşkanın "dinde güncelleme" diye bir ifadesi yok. Bunu istismar edenler var. İslam dinin uzmanı değilim ama biraz mürekkep yalamışlığım var. Sayın Cumhurbaşkanımızın ifade ettiği Türkiye’de belli zamanlarda hiç görmediğimiz tarzda, toplumun önemli unsurlarını tahkire varacak boyutta, dinde yeri olmayan hurafe diyeceğimiz tarzda din adına söylem haline getiren kişiler var. Bunların isimlerini zikretmeme gerek yok. Bunlar karşısında biz duyarsız ve seyirci kalamayız. Milletin kafasını karıştıracak ve bu kutsal dinimizin güzel değerlerini başkalarının tezhip etmesinden kaçınmak gerekir."

Dersler teorik ve uygulamalı olarak anlatılacak
Öte yandan Kültür Merkezi’nde başlayan Siyaset Akademisi Düzce eğitimlerinde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Dünya 5’ten büyüktür anlayışı, 2023 Vizyonu ile Yerli ve Milli Ekonomi konuları bulunmakta ve bu konular özellikle Dünya’dan örnekler ile somut uygulamalara dayalı bir akademik temelle işlenecek. Teorik ve uygulamalı olarak dersler, Dış Politika, Ekonomi, Türk Siyasal Hayatı Sosyal Medya Kullanımı, Toplumsal Yapı ve Aile Kurumu, Temel Siyasal Kavramlar ve İdeolojileri, Siyasal İletişim, Medya Okur Yazarlığı, Teşkilat ve Organizasyon Yapılanması, İrfan Dersi başlıklarına ele alınacak. Düzce Ak Parti İl Başkanı Hikmet Keskin konuşmasında Siyaset Akademisine 340 kişinin başvurduğunu beliterek şöyle devam etti:

"Düzce’miz yüzde 71 oy oranıyla Türkiye’nin en başarılı illerinden oldu. Düzce’miz her zaman 3 milletvekilini ve bütün belediyeleri Ak Partili belediyedir. Düzceliler her dönemde Cumhurbaşkanımıza sadakatini ve gönüldaşlığını göstermiştir."

Haber: C. ÜSTÜNER

Yorumlar (10)
Seyfi 5 yıl önce
Konulara, siyasi ahlaktan, Allah korkusundan başlansın. Teşkilatın ihtiyacı var
Adil 5 yıl önce
Sayın cumhurbaşkanına yagcilik yapmaya gerek yok hikmet bey duzcemiz kötü yönetiliyor
... 5 yıl önce
Siyasal Bilimler Fakültesi ne işe yarıyor ki.bizde parası olan milletvekili olduğu için gereksiz.sonra adam çıkıyo saçma sapan yok onu peygamber ilan ediyo yok bunu Mehdi ilan ediyo.işte siyaset
Apo 5 yıl önce
Neye yarayacak? Sokaktaki vatandaşın hangi derdine çare olacak?
Akpli 5 yıl önce
Torpilli alimlar neolacak haketmeyenlerin biryerlere gelmesi neolcak haketmeyenlere kadro verilmesi ne olacak ?
Sağlıkçı 5 yıl önce
Sn Başkan,Din istismarı ile oy devşirme dönemi geride kalmıştır.Malumdur dün denilenler bugün inkar edilebildiğinden din ile ilgili sözleri de yutar mı bu millet ?
Düzce sadakatini yine gösterecektir tabi başka bir noktaya değinilmesi gerekiyor.Sn Yazıcı Hastanedeki Elektrik krizini de hatırlatarak özellikte sağlıkta Düzcenin sağlığına en büyük prangayı vuran Hikmet başkanın bizzatihi uyarılması lazım.Kendi yandaş ve akrabalarıyla oluşturduğu sağlık teşkilatı yine kendi sonunu getirecek.
can 5 yıl önce
siyasetçi olmak için akademiye gerek mi var?eş dost tanıdık partili varsa listeye yazıyor.anında siyasetçi oluyorsun zaten.
akif 5 yıl önce
hangi siyaset hangi akademi?güldürmeyin insanı....
Yandaşa menfaaat. 5 yıl önce
Kadın kolu başkanı ,berber arkadaş, eski il başkan bedavadan şirketlerden maaşlar almışlar.Al sana siyaset faydaları. Sn.Yazıcı bu konu ile ilgili nedemiş? Duymamışmı?
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
18
açık