banner851

banner955

‘SİYASETİN 'BACISI' OLAMAZSIN!’

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı ve Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e "Siyasette Temiz Dil Çağrısı" başlıklı açık mektup yazarak şehit yakınına küfreden İYİ Partili Lütfü Türkkan'la ilgili eleştirilerde bulundu. Akşener’in Türkkan’a sahip çıkarak şehit ağabeyine ‘y.vşak’ demesini de eleştiren Keşir, “Küfürlü bir dil kullanarak, sizin de sık sık dile getirdiğiniz gibi siyasetin 'bacısı' olamazsınız.” ifadelerini kullandı. Keşir’in çağrısı sosyal medya gündemine otururken binlerce vatandaş destek verdi.

Siyaset 12.11.2021, 10:17 12.11.2021, 16:16
941

İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, partisinin genel başkanı Meral Akşener’in Bin göl ziyareti sırasında kendisini eleştiren bir şehit ağabeyine sinkaflı küfür etti. Bu skandalın ardından Türkkan, iyi Parti TBMM Grup Başkanvekilliği görevinden alınırken disiplin kuruluna gitmesine dahi gerek görülmedi. TBMM Grup Toplantısı’nda konuşan Akşener ise, Türkkan’ın bir hata yaptığını kabul ederek küfre maruz kalan şehit ağabeyiye yönelik ‘y.vşak y.vşak konuşuyor’ ifadelerini kullandı.

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı ve Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e yazdığı mektupta, "Kadının siyasette etkin varlığından söz ederken, erkeklerin eleştirdiğimiz üslup ve tarzı ile siyaset yapmasını kastetmemiştik. Küfürlü bir dil kullanarak, sizin de sık sık dile getirdiğiniz gibi siyasetin 'bacısı' olamazsınız." ifadelerini kullandı.

Siyasette seviyenin yerlere düşmesinin ardından AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı ve Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e "Siyasette Temiz Dil Çağrısı" başlıklı açık mektup yazdı.

“Kullandığınız ifadeler kadınları hayrete düşürdü”

Keşir, İYİ Parti Milletvekili Lütfü Türkkan'ın Bingöl'de şehit yakınına sarf ettiği ağır küfrün kadınları çok utandırdığını bildirdi. Milletin oyları ile Meclis'e gönderdiği bir milletvekilinin, bir şehidin kız kardeşine küfretmesini bir kadın olarak içine sindiremediğini belirten Keşir, şöyle devam etti:

"Konuyu müzakere ettiğiniz grup toplantısında, üstelik bu dilden mağduriyetinizi ifade etmenize rağmen, telaffuz dahi etmeye hicap duyacağım kelimeleri, Gazi Meclisimizin çatısı altında rahat rahat kullanmanız da biz siyasetçi kadınları hayrete düşürmüştür. Kadının siyasette etkin varlığından söz ederken, erkeklerin eleştirdiğimiz üslup ve tarzı ile siyaset yapmasını kastetmemiştik. Küfürlü bir dil kullanarak, sizin de sık sık dile getirdiğiniz gibi siyasetin 'bacısı' olamazsınız. Siyasette, varlığından muzdarip olduğumuz küfürlü eril dili temizlemek, kucaklayıcı bir üslup geliştirmek için kadınların siyasete daha çok katılımını istiyoruz. Kadın bir 'Genel Başkan' olarak bu konuda size önemli bir sorumluluk düşmektedir. Bu konuda göstereceğiniz hassasiyet, atacağınız adım, 'temiz siyaset dili' için kıymetli olacaktır."

"Gerekli adımların atılmasını beklemekteyiz"

Türkkan'ın, partisinin grup başkanvekilliğinden istifa etmesinin, kadınların içini soğutmadığına işaret eden Keşir, şunları kaydetti:

"Milletvekilinin görevi, milleti en iyi şekilde temsil etmek ve ne olursa olsun temsil makamına yakışan vakarı korumaktır. Bir milletvekili ve bir kadın olarak, kadınlara karşı bu çirkin üslubun sahibi küfürbaz milletvekillinin Meclis oturumlarına hala katılabilecek olması onur kırıcıdır. Türkkan'ın milletvekilliğinin sonlandırılması için gerekli adımların atılmasını beklemekteyiz. 5,5 milyon üyeyi temsil eden AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı olarak, size çağrım; Yüce Meclis'te kullandığınız ağır ifade için aziz Türk milletinden özür dilemenizdir. Gelin hep birlikte bu kirli, küfürlü dile karşı tavrımızı net bir şekilde ortaya koyalım."

Keşir’in bu çağrısına yurt genelinden binlerce destek gelirken konu sosyal medyada gündem oldu.

HABER: Mehmet GÜNESEN

banner844
Yorumlar (12)
düzceli 1 yıl önce
Sen Sayın Meral Akşener'in tırnağı olamazsın. Git yoluna.
Hlk 1 yıl önce
Kadin cinayetleri icin nasil bir girisimin var hic duymuyoruz.Sen birak Reise şirin gorunmeyi.Bak pisligin teki sokakda kadini dogredi sen ne yaptin..Adliye kenarlarinda iyi jal indirimi kiyafetleri kravatlari kiralaniyor.bi sektor.olmuz.Siz ne is yapiyorsunuz kadin olarak...
Halk. 1 yıl önce
Ordu Gurgentepe belediye başkani Yaşar Sahinin sehit askerin bak sehit asker diyorum koyun cobani demiyorum sehit askerin yengesine makam odasinda hakaret yağdirirken nerdesinn eyyy Sayin Keşir...
Düzceli.. 1 yıl önce
Sayın Akşener doğru yolda olmalı ki.. O kadar rahatsız etmiş ki iktidarı, tüm mütareke basını Akşener esaldırıyor, algı politikası yapıyor..
Hlk. 1 yıl önce
Isine bak kesir hanim.Siz Turkiyeyi bitirdiniz halk aclikla savasiyor siz Bi Aktrolun yaptiklarina soylediklerine bakmadan aldiği cezaya bakmadan mektup.Bizde size bi mektup yazalim ciltlerce kitap cikar heralde..yemiyoz artik..Gri liste Halk ve ziraat bankalari...AIHMne ulkemizden hic hakim secilmemesi yatirimcilarin kacmasi kadin cinayetleri..Sahi sen kadin cinayetleri icin ne yapiyon.
Halk 1 yıl önce
Bizde sana bi mektup yazalim.Turkleri nasil dunyaya ezdirdiginizi..nasil 50 yl geriye gittigimizi.Nasil Gri listeye gectigimizi.Halk ziraat bankalarinin kara para akladiklarini..Bu Aktrolun gundemiyle ekonomideki cokusun gundemini degistiremezsin.Dolar 11 liraya kosuyor.Dunyada en cok vergi veren ulkeyiz.Doyamadiniz gitti.Yandaslara akrabalari nasil trilyoner yaptiniz..Nasil Elin suriyelisi bile turklerle muz yiyerek dalga gecti.Meclise cekilen bayragi imraliya gonderilen mektuplar haburda teroristlere bi plaket vermediginiz kaldi.Birde akil adamlar vardi.Turk bayraklarini arabalara evlre astirmadiniz be..TL yi yok ediyosunuz..TC leri kaldirttiniz.Andimizi kaldirttiniz..zafer caglayan egemen bagis bakara makara elindeki viskisiyle..riza zareaflar babacigim bimparalari napayimlar tvde izledik bunlari..Bi gazetecide istiklal marsina takmisti...Daha yazariz sayfalarca..Aktrollerinizle tarih olun..
Halk 1 yıl önce
Araplar Muz yiyerek türkleri aşigilarken biz muz yiyoruz siz ekmek yiyin diyen araplara sesiniz ne zaman cikacak.Hicbir dunya ulkelerinn istemedigi bu insanlari bizim ulkede siğinmis birde o kadar arsizlarki Türklere hakaret ediyorlar.Bu cesareti hükümetten aliyorlar.Demekki almayan ülkeler cok haklilar..Siz Türk degilmisiniz..Bu insanlar hala bu ulkede .Biz bu arap multecilerinn hakaretlerine sayenizde maruz kaldik..Sesin neden cikmiyor.
Halk. 1 yıl önce
Sayin keşir kelleler sehid sayilmiyormu.3 5 nehmet sehit degilmi..
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Yeni Sayımız