banner851

banner614

“SİYASETTE BOŞA DÜŞÜYORSUNUZ...”

banner619

İsmetpaşa ortaokulu için alınan yıkım kararı, AK Parti Düzce İl Başkanı Mustafa Keskin ve İYİ Parti İl Başkanı Yunus Özay Er’i karşı karşıya getirdi. Yıkım kararı ile ilgili Öncü Haber mikrofonuna ‘Bu karara İYİ Parti Meclis Üyeleri de onay verdi’ diyen AK Parti İl Başkanı Keskin’e, İYİ Parti İl Başkanı Er’den cevap gecikmeden geldi. Er, “Meclis Üyelerimiz tahsis kararına oy verdi, okulun yıkılmasına değil. Sizi yanlış yönlendiriyorlar, siyasette boşa düşüyorsunuz” dedi.

banner846
Siyaset 18.06.2021, 14:30 18.06.2021, 18:34
874
banner844

İsmetpaşa Ortaokulu için alınan yıkım kararı, Düzce’deki siyasi tartışmaları da alevlendirdi. İYİ Parti İl Başkanı Yunus Özay Er’in, “Okulun yıkılmasına karşıyız” açıklamasını Öncü Haber mikrofonuna değerlendiren AK Parti Düzce İl Başkanı Mustafa Keskin, okulun tahsis planı ile ilgili alınan kararı İYİ Partili Meclis üyelerinin de onayladığını belirterek, “Bu karar Düzce Belediye Meclisinde İYİ Partili Meclis Üyelerinin de desteği ile oy birliği ile alındı” dedi.

Mustafa Keskin’in bu açıklamasına cevap veren İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, Düzce’deki okulların şehir dışına taşınmasını kendilerinin de desteklediğini, ancak tarihi bir dokusu bulunan İsmetpaşa Ortaokulunun yıkılmasına karşı çıktıklarını ifade etti.

“Gayet net… Biz okulun yıkılmasını istemiyoruz”

Er yaptığı yazılı basın açıklamasında, “İsmetpaşa İlkokulu ile ilgili Meclis Üyelerimin imza attığı konudan bi haber olduğumu iddia etmişsiniz. Size bu bilgiyi muhtemelen, getiren çalışma arkadaşlarınızdan bazıları beni ve partimi siyaseten ‘ boşa’ düşürmek ve tutarsız davrandığımız algısı yaratmak istemiş sanırım. Sayın Başkanım,  Milli Eğitim Müdürlüğü,  İsmetpaşa Ortaokulu, ikili eğitim sistemi ile eğitim veren Düzce’deki tek kuruluş olunca, tapu sahibi olan Özel İdare’ye mevcut okulun yetersiz olduğunu bildirmiştir. İl özel idaresi de, imar planında değişiklik talebinde bulunmuştur. Ben de açıklamamda eğitim kurumlarının şehir dışına taşınmasını kent mantığı çerçevesinde doğru bulduğumu ama tarihi dokuya sahip, insanların anılarının olduğu binaların ‘YIKIM”ına karşı olduğumu belirttim. Yukarıdaki meclis kararında da binanın yıkılacağına dair bir ibare yok gördüğünüz gibi.  Lütfen açıklamamı tekrar ve dikkatlice okuyunuz. İnsanlara yanlış bilgi vererek partim ve sahsım ile ilgili menfi algılar oluşturmaya çalışmak size yakışmaz. Doğruları konuşalım Sayın Başkanım. Yani YIKIM’ a karşıyız ve YIKIM’a da Meclis kararında onay vermedik. Gayet ‘Net’ sanırım” dedi.

“Sizi yanlış yönlendiriyorlar… Boşa düşüyorsunuz”

AK Parti İl Başkanı Mustafa Keskin’i Yönetim Kurulu üyelerinin yanlış yönlendirdiğini öne süren Er, “Başkanım üzülerek ifade etmek isterim ki meclis kararını dikkatlice okumadığınız için ve muhtemelen konuyu size getiren arkadaşlarınızın gereken hassasiyeti göstermemesi sebebi ile siyaseten ‘boşa’ düştünüz. Sizi daha tutarlı açıklamalar yapmaya ve çalışma arkadaşlarınızı da daha dikkatli olmaya davet etmeye davet ediyorum. Bence çalışma arkadaşlarınızı da bu arada bir kontrol edin, bu ilk olmuyor ‘ boşa’ düşürüyorlar sizi. Ben, sorumluluğum gereği, her Meclis toplantısına katılmaya gayret ederim, son toplantıda sizi de Sayın Fahri Çakır Bey ile toplantıda gördüm. Bir dahakine inşallah Belediye Başkanımız Sayın Dr. Faruk Özlü ile beraber katılmaya da muvaffak olursunuz ve konulara dolaylı değil bizzat kendiniz vakıf olursunuz ve böylece kamuoyunu yanlış bilgilendirmezsiniz” diye konuştu.

“Bir yandan şehir içi trafik sıkışıklığından bahsetmek, karmaşayı ve kalabalığı öne sürerek İsmetpaşa okulu ile alakalı atılan adımlara mantıklı gerekçeler bulmaya çalışırken, öte yandan İsmetpaşa binasının biraz ilerisinde, ‘eski kız Meslek lisesi’ binasını ‘devr-i iktidarınızda’ yıkıp yepyeni bir bina yapmak nasıl izah edilir Sayın Başkanım? Diye soran Er, konuşmasını şu şekilde sürdürdü:

“Bu yepyeni binayı yaparken trafiği, kalabalığı, servis araçlarını düşünmediniz mi? Yoksa insanların aklı ile asıl siz mi alay ediyorsunuz? Tutarlı olmaktan kastınız aynı alanda trafiği ve kalabalığı bahane edip bir okul binasını yıkarken, bir başka ve biraz ilerisinde daha büyük ve daha kalabalık bir okul binası yapmak mıdır?”

HABER: Savaş ARI

Yorumlar (9)
iyiler 1 ay önce
İyi partinin düzce için yaptığı çalışmalar halk tarafından takdir ediliyor. Yoluunz açık olsun inşAllah. Boş insanlar ve iyi olmayan şeylere taviz yok
düzceli 1 ay önce
Siz gündemi takip etmiyorsunuz. boş konuşuyorsunuz. iyi parti hep olumlu ve yapıcı eleştiri yapan gerçek projeleri sunan partidir. Lütfen yanlış bilgi vermeyin.
Şaka gibisiniz 1 ay önce
Bir söz vardır; olmuş ile ölmüşe çare yoktur. Yahu olanın bitenin eleştirmesini yapmak kolay olana kadar neredeydiniz? Bir kere de öneri proje destek sunun. Hep eleştir hep eleştir. Yater yani. Düzce için elle tutulur önerileriniz nedir ne onu konuşun. Konuşunda bizde savunalım sizi.
Sayın er 1 ay önce
Siyasi dille konuşarak altına imza attığınız kararı değişikmiş gibi halka yutturmaya çalışmayın lütfen. Kaldıki ticari alan olarak belirlenen bir yerin ne anlama geldiğini siz bilmiyorsanız sizin meclis üyelerimiz bilmiyorsa konuşacak ya da tartışacak hiçbir şey yok ortada. Madem öyle neden imza atılırken şartlı atmadınız?
Sadrettin Demir 1 ay önce
Vitrine oynamayı sever
HALK 2 ay önce
İsmetpaşa okulu düzcenin en önemli okullarından bir tanesidir bari onu rahat bırakın.
Düzce 2 ay önce
Okul yıkılmıyo yer değiştiriyor , okulun ordan kalkması merkez trafiğini nasıl rahatlacak er’in bundan haberi yok sanırım
sts 2 ay önce
MADEM BURASI SATIŞIYOR MAHALLEMİZİN CAMİSİ YOK SAĞLIK OÇAĞI YOK BİZE YER BULUN
Esentepe 2 ay önce
Madem İsmetpaşa ortaokulu nedeniyle trafikte sıkıntı yaşanıyor merkezin göbeğinde okul olmaz ise
1 namık kemal ilkokulu
2 namık kemal ilkokulu
3 endüstri meslek lisesi
4 Mustafa Kemal ve Atatürk ortaokulu bunlara neden dokunamıyorsunuz çünkü bu işin uçunda rant var hikaye anlatmayın insanlara
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın