banner851

banner614

SİYASİLERİN GÖZÜ 30 EYLÜL’DE

Yerel ve genel seçimlerde büyük rol oynayacak olan Merkez Yönetim Kuruluna (MYK) Düzce vekilleri girebilecek mi? 30 Eylül’de gerçekleştirilecek kurultay öncesi AK parti kulislerinde, Düzce’den yönetime girecek vekil olup olamayacağı konuşuluyor. Ak Parti'nin yeni yapılandırılacak ve 50 isimden 40'nın zorunlu olarak değiştirilecek MYK'sında yeni isimler yer alacağı için şimdi bütün siyasiler 30 Eylül’ü merakla bekliyor.Düzce Milletvekili Osman Çakır da, MYK'ya girebilmek için çalışma yürüten vekiller arasında.

banner619
Siyaset 15.09.2012, 11:40
207
SİYASİLERİN GÖZÜ 30 EYLÜL’DE

AK Parti 30 Eylül’de Büyük kurultayını gerçekleştirecek. AK parti bu kurultayda belirlenecek yeni yönetimiyle, yerel ve genel seçimlerle birlikte Cumhurbaşkanlığı seçimine girecek. Özellikle 2013 yılında gerçekleştirilecek yerel seçimlerde adayların belirlenmesinde MYK aktif rol oynayacak. Bu nedenle AK Parti’de siyaset yapanlar ve beklentisi olanlar 30 Eylül’ü merakla bekliyorlar.Önceki hafta milletvekillerinden, geçen hafta ise il başkanları ve büyükşehir belediye başkanlarından MYK ile ilgili öneriler alındı. İllerden isimler önerildi. Hangi ismin önerdiği henüz belli olmayan Düzce milletvekillerinden hangisinin MYK’ya girme şansını yakalayacağı da belli değil. Ancak kulislerde, Başbakana ve bakanlara yakınlığı olan, TBMM’de çalışmaları ile dikkat çeken vekillerin daha şanslı olduğu konuşuluyor.
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin 4. Olağan Büyük Kongresi öncesinde tüm milletvekillerini ve il başkanlarını gecen hafta Ankara'da topladı. Toplantıya milletvekilleri, parti kurucuları, il başkanları, kadın kolları ve gençlik kolları da katıldı. Önemli istişarelerin yapıldığı toplantıda partinin hem vitrini hem de temel yapısıyla ilgili önemli değişiklik kararları alındı. Erdoğan, bu toplantıya katılanlardan partinin vitrininde görmek istedikleri isim tavsiye etmelerini istedi.

 

Haber; H. İŞCAN

banner844
Yorumlar (0)