banner851

banner955

SÖNMEZ'DEN CHP'YE SERT SÖZLER!

Vatan Partisi Düzce İl Başkanı Fethi Sönmez, referandum sürecinde yaptığı açıklamalarda sık sık 'tuzak' ifadesini kullandığı Anayasa Değişikliği Halkoylaması'nın üzerinden geçen iki ayda yaptığı durum değerlendirmesinde, "Bir tarafta yalnızlaşmış AK Parti, karşı tarafta ise ABD’nin “kara gücü” PKK’nın yasal partisi ile saf tutmuş CHP. Türkiye’ye tuzak kuranların istediği tablo budur. Bu tuzağı bozacak siyasi adım atılmalı." ifadelerini kullandı.

Siyaset 19.06.2017, 13:20 19.06.2017, 18:01
1181
Referandum sürecinde Anayasa Değişikliği Halkoylaması için 'Hem ülkeye hem de AK Parti'ye bir tuzak!" diyen Vatan Partisi İl Başkanı Fethi Sönmez, 16 Nisan'dan bu yana geçen 2 ayda ülkenin hem içeride hem de dışarıda iyi bir gidişat sergilemediğini savundu.

"Bu tuzağı bozacak siyasi adım atılmalı"
 16 Nisan referandumunun Türkiye’ye bir tuzak olduğunu defalarca söylediklerini anımsatan Sönmez, şunları kaydetti: "Hatta bu tuzağın aynı zamanda iktidara da bir tuzaktır demiştik. AK Parti bu uyarılarımızı dinlemedi. Referandum geçeli iki ay oldu. Şimdi tabloya bakalım; ABD, Türkiye’nin bütün uyarılarına rağmen PKK’yı ağır silahlarla donatmaya başladı. İncirlik’ten kalkan uçaklar Rakka’ya doğru ilerleyen PKK (YPG – SDG) kuvvetlerinin önünü açıyor. AB Parlamento Konseyi, Türkiye’yi siyasi denetime aldı. Katar, teröre destek veren ülke olarak ilan edildi ve ablukaya alındı. ABD yönetim çevreleri çok da fazla gizlemeye gerek görmeden asıl hedefin bölgedeki bir başka ülke (Türkiye) olduğunu söylüyorlar. Nihayet Barzani, 25 Eylül tarihinde bağımsızlık referandumu yapacaklarını açıkladı. Bütün bu yaşananların ardından beklenen, iktidarı ve muhalefetiyle; herkesin akıllarını başlarına almaları ve milleti bölme ve birbirine düşürme anlamına gelecek adımları atmaktan kaçınmalarıdır."

İşte yanlışlar
CHP Milletvekili Enis Berberoğlu'nun tutuklanması kadar CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun “Fırsat bulursa HDP Genel Başkanı Demirtaş’ı cezaevinde ziyaret etmek istediğini” söylemesinin de yanlış olduğunu savunan Sönmez, şöyle devam etti: "İşte asıl tehlike budur: 16 Nisan’da Türkiye’ye tuzak kuranların olmasını istedikleri bölünme budur. Bir tarafta yalnızlaşmış AK Parti, karşı tarafta ise ABD’nin “kara gücü” PKK’nın yasal Partisi ile saf tutmuş CHP. Türkiye’ye tuzak kuranların istediği tablo budur. Bu tuzağı bozacak siyasi adım atılmalı."

“Milli Seferberlik Hükümeti”nde bir araya gelinmeli
"Türkiye’nin acil ihtiyacı bütün milletin birliğidir." ifadesini kullanan Vatan Partisi Düzce İl Başkanı Fethi Sönmez, açıklamasını şöyle noktaladıÇ "Sorunlarımız, hiçbir partinin yalnız başına çözemeyeceği ağırlıktadır. Varlığı, Türkiye’nin bağımsız ve egemen bir ülke olmasın bağlı olan bütün partilerin, “Milli Seferberlik Hükümeti”nde bir araya gelmeleri ertelenemez görevdir."

Haber:C.ÜSTÜNER


 
Yorumlar (15)
Muhtar 5 yıl önce
Adı Vatan Partisi ama Genel Başkanları APO itiyle kolkola... Adı Vatan Partisi ama maşAllah AKEPE stepneliği yapıyor.
Esin 5 yıl önce
CHP ile uğraşacağına siyasal islamla nasıl mücadele edebilirsin onu araştır.
Nokta. 5 yıl önce
CHP ile uğraşıya gerek yok. Suçluyu övme, yargıyı itibarsızlaştırma, ülkeyi kaosa çekme yolunda yürüyor. Niye, çünkü yürü dediler by kml'a.
Pkk 5 yıl önce
Çözüm sürecini akil adamlarını unutanlar doğu perinçeğin öcalanla röportajını hiç unutmuyor
Can . D 5 yıl önce
GECMISINI UNUTMA PERINCEK BOS BOS KONUSUYON CHP FETÖNÜN GÜDÜMÜNDE BILMEYEN YOKKI
nsm 5 yıl önce
artik yavas yavas, ayni mhp gibi vatan partisinin de akp'nin istepnesi olduguna inanmaya basladim. referandumda pkk dediklerinin hayir oylarini kabul eden siz, kk yola düsünce sizi niye rahatsiz etti? adalet diyor, adalet, haksiz mi?
adalet 5 yıl önce
evet adalet herkes için önemli lakin devlete tirlyonlarca telefon faturası ödeten birinin adalet için yürümesi ne kadar samimi? diğer konularda da yürülmeli sadece siyasi içerikli meselelerde değil
Nokta. 5 yıl önce
Baktığımız zaman CHPkk işine geldiği gibi sözde adalet için yürüyor . Suçluyu övmeyi ne zaman bırakacaklar merak konusu. AİHM' e gitmediler mi halen?
kasabalı 5 yıl önce
Eğer Berberoğlu'nu tutuklamasalar bu davada suçlu akp olacaktı kendilerini aklamak için mecbur
Yaz geldi... 5 yıl önce
Biri şu adama gömlek alsin. Yaz geldi
Solcu 5 yıl önce
Biz hiçbir zaman oy artıramayız.genel başkan boş işlerle uğraşıyor.adam suçluysa savunma..çık biz arkasında değiliz de.bunu önümüzdeki seçimde yüzüne vururlar.kilicdaroglu yeter artık.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın