banner851

banner614

SÖNMEZ PEŞİNİ BIRAKMIYOR!

Vatan Partisi Düzce İl Başkanı Fethi Sönmez, İnönü ve Avni Akyol parklarının özel sektöre açılarak park olmaktan çıkarıldığını savunarak, bu durumdan belediyeyi sorumlu tutarak veryansın etti. Sönmez yasal süreçlerin başladığını ifade ederek vatandaşları mücadeleye çağırdı.

banner619
Siyaset 14.11.2016, 16:25 14.11.2016, 16:29
1111
SÖNMEZ PEŞİNİ BIRAKMIYOR!

Vatan Partisi Düzce İl Başkanı Fethi Sönmez, bugün düzenlediği basın toplantısında bir kez daha özel işletmeye açılan parklar üzerinden Düzce Belediyesi’ne yüklendi.

“Artık bu rezalet sona ersin!”
Geçtiğimiz temmuz ayında yapılan Belediye Meclis Toplantısı’nda oy çokluğu ile 10 yıllığına yeniden AK Partili İl Genel Meclis Üyesi Cahit Aydın’a verilen İnönü Parkı ile “Belediye Sosyal Tesisleri” adı altında işletmeye açılan Avni Akyol Parkı’nın özel sektöre verilmesine tepki gösteren Vatan Partisi İl Başkanı Fethi Sönmez, “Parklar ne belediye başkanının ne de şahısların malıdır; artık bu rezalet sona ersin. Parkları belediyeler çalıştırsın.” diyerek tepkisini dile getirdi.

Sönmez; “Düzce’nin iki önemli yeşil alanı olan İnönü ve Avni Akyol parkı, park olmaktan çıkarıldı. Düzce halkı dinleneceği, çocuklarını gezdireceği bu parklardan mahrum bırakıldı.” diye konuştu.

“Buralarda halkın park olarak yararlanacağı hiçbir şey kalmadı”
Avni Akyol ve İnönü parkları ile ilgili açıklamalarını sürdüren Sönmez şöyle devam etti: “Avni Akyol Parkı tamamıyla özel sektör tarafından parsellenmiş, bir özel işletme halinde çalıştırılmaktadır. Burada halkın park olarak yararlanacağı hiçbir şey kalmamıştır. Bu fiyatlarla zaten imkansızdır. Burada belediyenin hiçbir fonksiyonu kalmadığı halde Düzce halkı ile alay eder gibi “Belediye Sosyal Tesisleri” diye bir de tabela asılıdır. İnönü Parkı, işletmecilerin keyfine ve insafına bırakılmış, yeşil alan yok edilmiş, buradan yurttaşların, çocuğunu gezdirmek isteyen ailelerin yararlanması imkansız hale gelmiştir. Bu parklarda yasalara aykırı olarak inşaatlar yapılmıştır. En son İnönü Parkı belediye meclisi kararıyla mevcut müstecire on yıl daha yasadışı kiraya verilmiştir. Belediye başkanlığına, hangi yasal dayanakla on yıl daha kiraya verdiklerini sorduğumuz dilekçeye iki ayı geçtiği halde cevap verememişlerdir.” dedi.

“Kaç lira bedelle kiraya verdiniz?”
Belediye Başkanlığı’nın yasal dayanakları olmadan İnönü Parkı’nı kiraya verdiği iddiasında bulunan Sönmez, 2 ay önce bir dilekçe verdiklerini ancak cevabının henüz gelmediğini belirterek, o soruları bir kez daha kameralar kayıttayken sordu. Sönmez, şu soruları sordu:  “1. Hangi ihale yasasına göre bu parkı on yıllığına kiraya verdiniz? 2. Kaç lira bedelle kiraya verdiniz?”  

Vatan Partisi İl Başkanı Fethi Sönmez Belediye Başkanı Mehmet Keleş’in şahsına ise şu soruları sordu: “Düzce’nin tarihiyle özdeşleşen bu parkları halkın kullanımına kapayarak özel şahıslara vermenizin özel sebepleri var mıdır? Mensubu olduğunuz partinin bunda dahili var mıdır? Halka kapatılan bu parklarda süren ticari faaliyet ve nemalardan kimler yararlanmaktadır?”  

“Belediye Başkanına çağrı yapıyoruz”
Sönmez, Belediye Başkanı Mehmet Keleş’e bir çağrıda bulunarak; “İnönü Parkı’nın on yıl daha ihalesiz yasadışı olarak müstecire verilme kararını iptal edin. Parktaki yasaya aykırı baraka ve binaları kaldırın. İnönü Parkı, belediye tarafından halkın yararlanacağı hale getirilerek çalıştırılsın.”

“Mücadeleye destek olmaya çağırıyoruz”
İnönü Parkı’yla ilgili yasal süreci başlattıklarını ifade eden Sönmez son olarak; “İnönü Parkı ile ilgili yasal süreci de başlattığımızı buradan Düzce halkına duyuruyoruz. Hangi partiye mensup olursa olsun, tüm Düzce halkını parklara sahip çıkmaya, bu kanunsuz ve keyfi uygulamalara karşı verdiğimiz mücadeleye destek olmaya çağırıyoruz.” diye konuştu.
 

Yorumlar (2)
MEHMET 5 yıl önce
DOĞRU ,PARK DEĞİL TİCARET HANE,İNSAN OTURUP NEFES ALACAK YER YOK.ZORLA BAŞKALARINA 2-3 LİRA CAY 7-8 LİRA KAHVE VE AİLENLE OTURAMAZSIN .ACABA BAŞKAN.VALİ BEYLER VEYA İL BAŞKANI BİR GELSE OTURSA GÖRSE
hale 5 yıl önce
Vatan partisinin park ve bahceler icin Duzce halkından topladıgı imzalarına Duzcelilerin sahip çıkma zamanı.....