banner851

banner955

SOSYAL MEDYADA DALGA KONUSU OLDU…

Şanlıurfa’da çiftçinin sorunlarını dile getirirken yaptığı konuşmada, ‘Türkiye'deki pamuğun fındığın yüzde 42'sini tek başına Şanlıurfa üretiyor’ gafı sosyal medyada dalga konusu oldu.

Siyaset 10.12.2021, 12:04
5120
SOSYAL MEDYADA DALGA KONUSU OLDU…

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yurt geziler kapsamında Gaziantep ve Şanlıurfa’da vatandaşlarla bir araya geldi.

Kılıçdaroğlu, Şanlıurfa'da Meslek Odaları, Muhtarlar ve STK Buluşmaları’na katılarak çiftçilerin yaşadığı sorunlar üzerinden hükümeti eleştirerek vaatlerde bulundu.

"FINDIĞIN YÜZDE 42'SİNİ ŞANLIURFA ÜRETİYOR"

Şanlıurfa'nın bereketli topraklarıyla tarımın da ziraatin de başkenti olduğunu söyleyen Kemal Kılıçdaroğlu, "Türkiye'deki pamuğun yüzde 32'sini tek başına Şanlıurfa üretir. Fındığın yüzde 42'sini tek başına Şanlıurfa üretir. Kırmızı mercimeğin yüzde 32'sini tek başına Şanlıurfa üretir." dedi.

DALGA KONUSU OLDU

Kılıçdaroğlu’nun Şanlıurfa’da fındık üretildiğine dair sözleri sosyal medya gündemine otururken dalga konusu oldu. Fındık üretiminin en yüksek olduğu Ordu’dan CHP Lideri’ne cevap geldi. Ordu Büyükşehir Belediyesi Twitter hesabından "Peki bundan fındığın haberi var mı?" paylaşımı yapıldı.

HABER: Mehmet GÜNESEN

banner844
Yorumlar (16)
Sinan kambur 12 ay önce
Varsayki öyle dedi,bumu sizin haberiniz,siz 20 yıldır yapılan yalanları kıvırmaları haber yapın,
Siyasettin 13 ay önce
20 yılda, Cumhuriyet'in birikimi yerli ve milli ne kadar kamu kuruluşu varsa elden çıkardı. Ülkenin geleceği ipotek edildi. Kılıdaroğlu urfada fındık yetişiyor demiş çok görmeyin. 20 yılda neler gitti ona bakın
Sinan 13 ay önce
Benim bildiğim medya tarafsız olur,taraflı olursa zaten haber yalan olur,,
Düzceli81 13 ay önce
daha fındıkla fıstığın ayırt edemeyen zavallı, bunu nasıl kominist solak kızıl cheeepknın başına getirdiler anlamış değilim, kalkmış birde Ülke yönetecek öyle mi??? ALLAH bu ülkeyi ve Müslümanları sizin gibilerin eline düşürmesin.
Tatar ramazan 13 ay önce
Çok haklısınız...
Ama Hırsızı ve haini ayırt edebiliyor.
Gurhan 13 ay önce
Bu sahsin kin ve nefret dolu asagilayici yorumu neden yayinlaniyor oncu bitti artik gozumde
vatandaş 13 ay önce
zamlar gelsin.fakir fukara saraya çalışsın.bayramda izin yapmasın.zenginler, tügvacılar devlette torpil yapsın.yeterki akp mağdur olmasın.
Dzc 13 ay önce
Öncü yapma böyle şeyler a haber kıskanır sonra sizi
düzce li 13 ay önce
demek ki öncü akp li oldugunu tam belli etti :):):)
GÖRECEĞİZ 13 ay önce
SEÇİMDEN SONRA KİM MADARA OLACAK GÖRECEĞİNZ ÖNCÜ EFENDİ
Hamzacan 13 ay önce
Türkiyede fındığın fiyatını, piyasının yüzde yetmişine hakim olan ferdolli firmasının belirlediğini biliyor. Gübrenin mazotun fiyatını biliyor. Faizi düşürdük lafının bir anlamı olmadığını biliyor. Varsın fındığın orduda düzcede giresunda yetiştiğini bilmesin. Çok mu önemli
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Yeni Sayımız