banner851

banner614

SOSYAL MEDYADAN YÜKLENDİ

Hecinler'deki katı atık depolama tesisinin tekrar faaliyete geçmesi nedeniyle köylünün bir kez daha direnişe geçtiğini öğrenen CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, önce meclis kürsüsüne çıkan Düzce Milletvekili Fevai Arslan'a yüklendi, ardından sosyal medya hesabından 2. ÇED Raporu'na onay veren Çevre Bakanlığı'nı ve Düzce Belediyesi'ni eleştirdi. İlk krizde, köylülere destek vermek için sık sık bölgeye giden ve onlarla nöbet tutan Tanal, tesisi hizmet yolu açılmasını "Düzce Belediyesi kanun ve mahkeme kararı tanımıyor" şeklinde yorumladı.

banner619
Siyaset 14.12.2016, 12:05 15.12.2016, 16:29
5205
SOSYAL MEDYADAN YÜKLENDİ

Hecinler Bölgesi'nde bir kaç aylık sakinliğin ardından yine hareketli günler yaşanmaya başladı. Yaklaşık 1 yıldır kapalı olan katı atık depolama tesisinin, İSKİ yönetmeliğinde yapılan değişiklik doğrultusunda hazırlanan 2. Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) Raporu'nun Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan onay alması ile kapısındaki mührün sökülmesi halkı yeniden ayağa kaldırdı.

Hem meclisten hem de sosyal medyadan yüklendi
2015 yılının son aylarında mahkeme kararı ile ÇED olumlu raporu iptal edilerek, faaliyeti durdurulan tesise yapılan düzenlemenin ardından tekrar faaliyet yolu açılmasına karşı çıkan halk, aylar sonra kapı önünde bir kez daha nöbet tutmaya başladı. Geçtiğimiz günlerde tesise çöp dökmeye gelen kamyonların geçişine izin vermedikleri için zabıta ile gergin anlar yaşayan köylülerin direnişini öğrenen CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, hem meclisten hem de sosyal medya hesabından Düzce Belediyesi, İSKİ ve bakanlığa yüklendi. CHP'nin Düzce'den sorumlu milletvekili olan ve köylülerin ilk ayaklanmasında da sık sık Hecinler'e giderek, onlara destek veren ve birlikte nöbet tutan Tanal, katı atık depolama tesisinin tekrar faaliyete geçmesine tepki gösterdi. Düzce Milletvekili Fevai Arslan, DSİ yatırımları ile ilgili konuşmak için kürsüye çıktığında "Hecinler'den bahset" diyerek tesisin hizmete sokulmasını eleştiren Tanal, sosyal medya hesabından da art arda paylaşımlarda bulundu.

"Halk nöbet tutuyor! Lütfen paylaşın"
Tanal, Twitter hesabından şu ifadeleri kullandı: "Hecinler ayakta. Düzce Belediyesi kanun ve mahkeme kararı tanımıyor. Düzce İli Hecinler Köyü sağlıklı bir çevrede yaşama hakkı için yeniden çadır nöbeti tutarak nöbete başladı. Düzce Belediyesi ve İSKİ Hecinler mevkisinde bulunan köylüler lehine verilen ve kesinleşmiş mahkeme kararı olduğu halde, mahkeme kararını arkadan dolanmak için İSKİ yönetmeliklerini değiştirdiler ve 2. bir ÇED hazırlayıp önceki mahkeme kararını yok hükmüne düşürdüler. Çevre Bakanlığı, civar köylerde oturan vatandaşlarımızın tüm itirazlarına rağmen 2. ÇED'i onaylayarak halk mağdur ediliyor. Halk nöbet tutuyor. Lütfen paylaşın."

Yorumlar (19)
Vatandas 5 yıl önce
Can yorumc burasi avrupa deil senin orda kati atik fabrikasi var diyosun burasi yerlesim yeri ve vahsi atik deposu 3 koy kokudan disari cikamiyo bilgin yoksa yorum yazma
Faruk 5 yıl önce
Can d diye biri O zaman senin evinin önüne döksün çöpü veya evinin icine doksun ordan konuşmayla olmaz bu işler bize emsal gösterme sen kendi işine bak tm mi benim azimi bozdurmak
Akp 5 yıl önce
Tertemiz bir düzce için Mehmet keles
Vatandas 5 yıl önce
Bizim duzceli diye vekiller diye adlandirdigimiz kisiler ak parti den secime girmeselerdi muhtar bile olamazlardi helal olsun sn tanal'a utanc duyuyorum bu kisilerin bizim vekil olmasindan bu sahsiyetsiz insanin belediye baskani olmasindan
cumayeri 5 yıl önce
olsun onlar yol yaptılar 16 sende otogar yaptılar yolu olmayan 5 sefer açılışı yapılan hastane var vali beyinde dediği gibi çöplük resmen onların artımeşhur PASSAT mehmeti var.....!!!
Can d denen adama 5 yıl önce
Can d efendi evet avrupada katı atık tesisi var. Ama düzcedeki katı atık tesisi değil. Yani sadece çöplerin atılıp yığıldığı bir alan var. Yani çöpler tesiste falan işlenmiyor. Oradakilerle bunları karşılaştırma. Ayrıca bozuk türkçenle de gelip burada keyfimizi kaçırma. Önce dilini öğren !
dursun yorulmaz 5 yıl önce
sayın belediye başkanı sizler melen porejeden dolayı çöpü imha edecek yer kalmadığından hecinlere kafayı taktı hükümet elinde bu koz olarak inat olarak buraya çöpü dökmek istiyor bu köylüyü kandırmasınlar
Can d ye 5 yıl önce
Hacinlerdeki fabrika değil kardeş.vahşi depolama tesisi.adının katı atık tesisi olduğuna bakma.avrupadakiler gibi olsun diye uğraşıyor köylüler.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın