banner851

banner955

STADYUM ALANINDA ‘ÇÖP’ SIKINTISI

İYİ Parti ve CHP’nin ortak Düzce Belediye Başkan Adayı Ömer Küçük, daha önce yeni stadyum alanı olarak lanse edilen Çakırlar Mahallesi'ndeki araziye Düzce Belediyesi tarafından çöp döküldüğünü belirterek, “Artık bu çöpün üzerine stadyum yapamazsınız. Bu manzara Düzce’ye yakışmıyor.” dedi. Konu hakkında bilgi aldığımız Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay ise Hecinler’deki mevcut katı atık depolama tesisinin mahkeme süreci nedeniyle kullanılamadığını ifade ederek, Melen kenarına çöp dökmekten geri adım attıklarını, bu nedenle Düzce Valiliği oluruyla söz konusu alana çöp döküldüğünü açıkladı.

Siyaset 31.01.2019, 13:47 02.02.2019, 11:20
2572

2017 yılı Ağustos ayında Düzce’ye bir ziyaret gerçekleştiren dönemin Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, şehrin yıllardır kavuşmayı beklediği spor yatırımı için müjdeyi vermiş ve Çakırlar Mahallesi'nde Karayolları Genel Müdürlüğü’ne ait 48,5 dönümlük alanda stadyum yapılması için devir işlemi uygulanacağını açıklamıştı. Aradan geçen 1.5 yılda henüz kazma vurulmayan stadyum alanından bugün tepki sesi yükseldi.

“Buradaki görüntüler Düzce’de yaşayan insanlarımızı üzecektir”

İYİ Parti ve CHP’nin ortak Düzce Belediye Başkan Adayı Ömer Küçük, stadyum yapılması amacıyla ayrılan arazinin çöplük olarak kullanıldığını savunarak, tepki gösterdi.
Küçük, ‘Yıllarca her seçim döneminde stadyum olacağı sözü verilen bu alandaki görüntü gerçekten içimizi burktu. Bizim insanımıza, bizim Düzce’mize yapılan olumsuz hareketler, olumsuz eylemler, söylemlerin tam tersi icraatlar gerçekten beni üzdü. Buradaki görüntüler Düzce’mizi, Düzce’de yaşayan insanlarımızı, gençlerimizi üzecektir. Düne kadar bu alanı stadyum olarak deklare ederken bugün buraların vahşi çöp depolama alanları olarak kullanılmasını kabullenemiyoruz. Düzce Belediyesi Düzceli’nin aklıyla oynuyor gibi geliyor bana.’ dedi.
“Düzce Belediyesi’nin artık söylemleriyle paralel işler yapması gerekir”

Başkan Adayı Ömer Küçük, eleştirilerine şöyle devam etti:

‘Altımızda Kazukoğlu’nun Tepecik Mahallesi, hemen arkamızda Kalıcı Konutlar, hemen karşımızda Düzce Kasrı ve burası Düzce’nin çöp depolama alanı olarak kullanılıyor. Akıl alacak gibi değil. Düzce Belediyesi’nin kendine gelmesi gerekir. Gerçekten Düzce Belediyesi’nin artık söylemleriyle paralel işler yapması gerekir. Söylemler eyleme dönüşürken bizim insanımızın aklıyla oynamaması da gerekiyor.’  

Bu alanı stadyum yapacaklarını daha önceki adaylıkları döneminde de ilan ettiğini anımsatan Küçük, “Ama gördük ki stadyuma temel adına, dolgu ve çöp taşıyorlar. Doğru bir tavır, hareket değil. Artık bu çöpün üzerine stadyum yapamazsınız.” dedi.“Yolumuzdan çekilmeyeceğiz”

Düzce halkına “12 metreküpe kadar sudan ücret almayacağız.” vaadinde bulunan Küçük, bunun Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay tarafından ‘Popülizm’ olarak değerlendirilmesine sözü getirerek, şu ifadeleri kullandı:
“Bizim için ‘Popülizm yapıyor’ diyorlar. Suyu ücretsiz vereceğimizi söylediğimizde “Bedava su olmaz” diye tepki gösterdiler. Oysa biz bedava su vermiyoruz, bizim insanımızın hak ettiği yaşamın gereğini ücretsiz veriyoruz. Burada hiçbir popülizm yok. Kayıp olan, kaçak olan suyu tekrar kazandıracağız. Biz 12 metreküpe kadar olan sudan ücret alınmayacağını söylerken doğruları söyledik. Doğrulardan hiç şaşmayacağız bütün Düzce halkı bunu böyle bilsin. Bizim doğrularımız bilsinler ki Düzce halkının doğruları olacaktır. Asla tavrımızı, tarzımızı değiştirmeyeceğiz. Herhangi bir şekilde yolumuzdan çekilmeyeceğiz.”
Başkan Ay’dan açıklama: Valilik oluruyla bu alana döküyoruz

Öte yandan konu hakkında telefonla görüştüğümüz Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, Hecinler bölgesindeki mevcut katı atık depolama tesisi alanında mahkeme sürecinin devam ettiğini belirterek, “Çöpleri daha önce Melen kenarına döküyorduk. Ancak suya kirlilik bulaşma riski olduğu için buraya dökmekten vazgeçtik. Valilik oluruyla çöpü Çakırlar Mahallesi’ndeki Düzce Belediyesi’ne tahsis edilen alana döküyoruz. Hecinler’i kullanamadığımız için Düzce’de her gün tonlarca çıkan evsel atıkları bir yere bırakmamız gerekiyor. Düzce’nin katı atık tesisi sorunu çözülene kadar geçici bir süre çöpler bu alana bırakılacak.” dedi.
 
 

Haber: C.ÜSTÜNER


Artı Yerel Medya'yı smart televizyon ve telefonlarınıza indirmeyi unutmayın.

Web'den izlemek için TIKLAYINIZ 

Android için TIKLAYINIZ

İOS için TIKLAYINIZ 

Yorumlar (28)
duzceli 4 yıl önce
secimden hemen sonra gider birdahaki secime gene gelirsin
özlü 4 yıl önce
özlü geliyo hepimizi kurtarcak .
Helal 4 yıl önce
Başkanım en azından çöpleri topluyorlar. Ne dedi Mehmet Keleş nereye dökeyim evimemi dökeyim dedi hecinler kapatılırlen. Özlü ne yaptı tırlarla Istanbula yolladı baktılar ki astarı yüzünden pahalı. Bula bula rüzgarın Düzce ye geldiği kuzey yönüne döktükler ki kokudan mikroptan ölelim diye. Ağzına sağlık. Kaç yıldır bir çöpe çözüm bulamadılar. Şuradan Boluya gitseler akıl alacaklar ama nerde
Hasana cevap 4 yıl önce
İp ve chpkk diyen omurgasız, Zamanında habur rezaleti yapanlar siz değil miydiniz de simdi vatansever kılıfına büründünüz.
-29 ekimde pyd serefsizlerini Türkiyeden geciren bir parti degil miydiniz?
-Pkk ya methiyeler düzen yazarlar sizin degil miydi anca ışkembeden salla iftiraninda bir ayaŕi olur hasaannnn
Soruyorum 4 yıl önce
Seçime kalmış 2 ay sen daha dronla asar suyu çekiyorsun, yok çöplüğü geziyorsun. proje dediğin sey iki ayda hop yapacaz edecezle olmaz. Alt yapısı fizibilitesi olur. Dediğine kendin inanıyormusun. Bak ömer kardeşim sana tavsiye o yanındaki rantçılardan kurtul. Eski mhpli eski anaplı eski dyplilerden kurtul.
düzceli 4 yıl önce
yahu biriniz de konutlarda daki işleryerlerinin haline bi baksın!
Ömer abi 4 yıl önce
Bunlara yaranamazsın bosver
81li 4 yıl önce
Nasil bir yerde yasiyoruz ya.adam yasam alanlarina cop dokuluyor diyor.bizim halkimiza bak.akp yi savuncam diye kirliligi savunuyor.temizlik imandan gelir.neyse herkes hakettigini yasar.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
20
açık