banner851

banner614

TANAL: MAKAMINA YAKIŞMADI

banner619

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’nün şahsına yönelik ‘kendi çöplüklerine gitsinler’ sözlerini makamına yakıştıramadığını söyledi. Tanal, kamuoyunda tartışılan KOSGEB kredisi için ise Özlü’ye “Düzce’de en yüksek KOSGEB kredilerini kimlere verildiğini çıksın, açıklasın. Bakalım en yüksek kredileri AK Partili yöneticiler almış?” sorusunu yöneltti.

banner846
Siyaset 09.04.2017, 17:01
4816
TANAL: MAKAMINA YAKIŞMADI
banner844

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’nün Kaynaşlı bir ziyaret sırasında kendisi hakkında sarf ettiği ‘kendi çöplüklerine gitsinler’ sözlere karşılık verdi.

Bakan’ın üslubunu makamına yakıştıramadığını ifade eden Tanal, “Öncelikle Sayın Bakan’ın üslubunu makamına yakıştıramadığımı belirtmek isterim. Anayasaya göre Sayın Özlü yalnızca kendisini seçenleri değil, bütün milleti temsil etmekle yükümlüdür. Ancak o bunun yerine ayrıştırıcı bir dil kullanmayı tercih etmiştir. Amaç kavga etmek yerine halka hizmet etmek, Düzce’yi kalkındırmak olmalıdır. Çilimli konusuna gelince biz ilçede hafta içleri ve hafta sonları nöbetçi sağlık personeli bulunmadığını, vatandaşın en ufak bir ihtiyacı için bile Düzce’ye gitmek zorunda kaldığını ifade ettik. Ancak sayın Bakan herkesin kendisi gibi makam aracına sahip olduğunu zannediyor olacak ki, Çilimli Düzce’ye en yakın ilçelerden biri diyerek cevap verdi. Sağlık hizmeti yerinde görüldüğünde güzeldir. Acil durumlar hafta sonu hafta içi ayrımı yapmaz” ifadelerine yer verdi.

Tanal kamuoyunda tartışmalara neden olan KOSGEB kredileri hakkında Özlü’ye dikkat çeken bir çağrıda bulunarak, “Düzce’de en yüksek KOSGEB kredilerini kimlere verildiğini çıksın vatandaşın karşısına açıklasın. Bakalım en yüksek kredileri AK Partili yöneticiler almış mı almamış mı?“ ifadelerini kullandı.

Yorumlar (21)
düzceli 4 yıl önce
ne güldüm arkadaş yaavv... hesap bilmiyo koca milletvekili... memleketin %70 i ak partiye oy vermiş yani esnafın da çoğu ak partili... doğal olarak da kredi alanların % 70'i Ak Partili olsa ne sıkıntı var anlayamadım... ::::)))))
Düzceli 4 yıl önce
Bir Düzceli olarak sayın bakanıma bu çöplük lafını yakıştıramadım. Türkiyenin tamamı bizim çöplüğümüzdür. Kendi şehri dışında başka şehirlerden milletvekili seçilenler nedir o zaman???? Yakışıksız olmuş.
yasar 4 yıl önce
yarası olan gocunur
Konuralp 4 yıl önce
Demedi demeyin bu Mahmut Tanal, Zekeriya Tozan Keleş Holdingi bitirecek bu gidişle...
YIĞILCALI 4 yıl önce
İl Başkanı gerçekten de o krediyi hakededebilir.Ancak siyaset kurumunun başında olan insanların bu tür durumlara ne kendilerini nede Bakanı zor duruma sokacak işler yapmamalidirlar.Bu şekilde Düzce nin görüp göreceği son BAKAN OLUR maalesef
nsm 4 yıl önce
EVET, çıkmasına az kaldı. Biz CHP li olarak AKP yi çok kötü benzettik 15 yıldır. Halkın arasına çıkamadılar. :)
SAYIN TANAL 4 yıl önce
İnşAllah burada yapılan yorumları dikkate alıyorsunuzdur.Bu şekilde gündem yaratacağınıza elinizde isim ve belgelerle çıksanız bizde size inansak
koray 4 yıl önce
çok güzel bir soru açıklamak zormu okadar çekinecek ne varki liste yayınlansın kim ne almış görelim dedikodular doğrumu
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın