banner851

banner614

TANAL MECLİSE TAŞIDI

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal mecliste 19 Eylül’de hizmete giren Düzce Atatürk Devlet Hastanesi’yle ilgili konuştu. Tanal, hastanede eksikliklerin olduğunu belirterek söz konusu eksikliklerin ne zaman giderileceğini sordu. Tanal ayrıca Hecinler’de yaşanan çöp bilinmezliğiyle ilgili hükümeti eleştirdi.

banner619
Siyaset 15.12.2016, 18:46 17.12.2016, 10:51
4220
TANAL MECLİSE TAŞIDI

CHP’nin Düzce’den sorumlu İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, mecliste Düzce için yine çok konuşulacak açıklamalarda bulundu.

Ameliyat yapılamıyor
Hecinler bölgesindeki çöp soruyla ilgili defalarca mecliste söz alan Tanal’ın gündeminde bu kez 9 Eylül’de hizmete giren Düzce Atatürk Devlet Hastanesi vardı. 94 milyon liraya mal olan ve yapımı 5 yılda tamamlanan hastanenin mevcut durumunu sıralayan Tanal, “Düzce’de Devlet Hastanesi yapıldı ancak eksiklikler bitmiyor. Hastanenin çok fazla eksiklikleri var. Ameliyatlar yapılamıyor. Yatak tedavisi ihtiyacı olan hastalar için yatak yok, yatak tedavisi yapılamıyor. Hastanenin otoparkı yok. Yeni hastanede acil servis yok. Sadece poliklinik hizmeti veriliyor. Depremden kalma eski hastane onarılarak acil hizmeti orada veriliyor. Bu açıdan hastanedeki eksiklikler ne zaman bitirilecek? Düzce’deki vatandaşlarımızın sağlık sorunu, sağlığa erişim hakkı, ne zaman halledilecek?” dedi.

Çöplerin Hecinler’e dökülmemesi için ne gibi bir işlem yapılacak?
Tanal ayrıca  ÇED Olumlu kararı alarak faaliyette bulunmasına izin verilen ve köylü ile belediyeye karşı karşıya getiren Hecinler’deki çöp depolama tesisi hakkında açıklamalarda bulundu. Tanal, “Düzce Belediyesi tüm çöplerini Hecinler mevkiisine dökmekte. Hecinler aynı zamanda 3 köyün ortak alanı, vatandaş çöp içerisinde kalmakta. Düzce vatandaşımız çöp içerisinde yaşamak istemiyor. Halkın sağlık ve esenliğini korumakla yükümlüdür. Bu çöplerin Hecinler’e dökülmemesi için ne gibi bir işlem yapılacak? Belediyenin çöp araçları orada bekliyor. Vatandaş karşısında dikilmiş vaziyette. Yani adeta biribirine saldırmak üzere karşı karşıya duruyorlar. Devletle vatandaşın karşı karşıya gelmemesi lazım. bu doğru değil, asıl olan vatandaşın sağlığı ve sıhhatidir. Bununla ilgili hükümetin bir çalışması var mı, yok mu? Bu karda kışta gündüz kadınlar, akşam erkekler nöbet tutuyor.” Diye konuştu.

banner844
Yorumlar (39)
Adamın biri 2 yıl önce
Sn. Tanal toplumsal, vatandaşlık ve vekillik görevini yapmış sağ olsun var olsun. Şehir hasatlar lerimiz başlıbaşına birer büyük sorun teşkil etmekteler.çoğuna yıllık hasta garantisi vermişler yazıklar olsun be .
Yazık 2 yıl önce
Burada bakıyorum tanala atıp tutuyorsunuz bende kendisini sevmem DÜZCE millet vekilleri nerede sesleri çıkmıyor neden beceriksiz TANAL’a bir DÜZCELİ olarak Teşekkür ediyorum siyaseti bırakın Önemli olan hizmet AKPARTİ vekilleri piyasada yok
Orkun Taşpınar 5 yıl önce
Tanal önce gitsin içlerindeki chpkklıları temizlesin...
LLLLL 5 yıl önce
BU NE YAA..HASTANE KAPISINDAN İÇERİ BİR SOĞUK GİRİYOR ZANNEDERSİN SİBİRYA..
Şu Düzce de 5 yıl önce
Düzce de insana hizmet etmeye yönelik , insanların yaşam kalitesini arttırmaya yönelik , insanları mutlu edecek, onlara değer verildiğini hissettirecek adam gibi doğru dürüst yapılan eksiksiz bir tane yatırım gösterin. En başta fevai ve keleş sizlere söylenecek o kadar çok şey var ki.
Can . D 5 yıl önce
CHP AVRUPAYA GIDER GÜZELIM ÜLKEMIZI SIKAYET EDER DÜZCEMIZE GELIR DÜZCEMIZI SIKAYET EDER YAHU SÜKÜRLER OLSUN HASTANE BIRDI EKSIKLIKLERDE GIDERILIR EY CHP MADEM SIKAYETCI OLDUN EKSIKLIKLERI CHP TAMAMLASIN KONUDA KAPANSIN AMA NERDE OZAMAN CHP YE SIKAYET EDECEK BISE KALMICAK
Can . D 5 yıl önce
MADEM EKSIKLILIKLER BITMIYO CHP LI OLARAK EKSIGI TAMAMLA ORAYA BURAYA SIKAYET EDECEGINE BI ISE YARA KIRK YILDA BIR
zafer 5 yıl önce
ben ak partili sade vatandaşım sayın ak partili vekillerim ve bakanım yaw bu hastane yeni yapıldı bu hastanedeki yapılan seramik mermer alçı boya vb.işleri teslim alan devlet büyükleri gece kondu yaptınız bravo.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın