banner851

banner614

TANITIMDA DİKKAT ÇEKEN AYRINTI

banner619

Seçim yarışına girecek Düzce adayları belli olan CHP’de bugün aday tanıtım programı vardı. Partinin 2015 genel seçimlerinde olduğu gibi bu seçimlerde de 1. sıradan aday gösterdiği Zafer Teber ile 2. sıra adayı İlknur Başak Tütüncü programda hazır bulunurken, 3. Sıra Milletvekili Adayı Hasan Servet Öktem tanıtımda yer almadı. Konuşmalarda ise Düzce’de birinci parti olma hedefiyle sahada çalışma yürütüleceği vurgulandı.

banner846
Siyaset 22.05.2018, 14:45 22.05.2018, 17:58
3818
banner844

Seçimlerde partisi için vatandaştan destek isteyecek adayların belirlenmesinin ardından Cumhuriyet Halk Partisi’nde milletvekili adaylarının tanıtımı düzenlenen programla yapıldı.  

Parti binasında düzenlenen programda 1. sıra adayı Zafer Teber ile 2. sıra adayı İlknur Başak Tütüncü hazır bulunurken, CHP Düzce 3. Sıra Milletvekili Adayı Hasan Servet Öktem’in katılmaması dikkat çekti.“Mutlaka iki de gelecektir”
Adaylara sözü vermeden önce açıklamalarda bulunan Merkez İlçe Başkanı Alaaddin Duran, şöyle konuştu: “İlk defa böyle coşkulu, güzel bir kalabalıkla bir aradayız. Bu da gösteriyor ki CHP son derece istikrarlı, son derece olgun bir şekilde iktidar yürüyüşüne devam ediyor. Biliyoruz ki cumhurbaşkanlığını aldık ve Düzce’den de bir vekille bu süreci tamamlayacağız. Bu güzelliği gördükten sonra iki dememek mümkün değil mutlaka iki de gelecektir. Değerli arkadaşlarım süreci biliyoruz. Hep birlikte yaşadık ve çok yakın takip ettik. Beklediğimiz seçim belki sonbahardı ama çok kısa bir süre içerisine getirildi. Biz örgütler olarak zaten hazırdık ve har hangi bir sıkıntımız yoktu. Dolayısıyla biz hazır bir seçime hazır bir örgütle geriyoruz. Süreç içerisinde kırgınlıklarımız, dargınlıklarımız olabilir fakat bunlar bizi asla yıldırmaz. Biz CHP’yi iktidara taşımak için çalışıyoruz ve bunu başaracağız.”Söz verdi: Örgütümden bağımsız hareket etmeyeceğim
Ardından konuşan CHP Düzce 2. Sıra Milletvekili Adayı İlknur Başak Tütüncü, güzel bir yola çıktıklarını belirterek, şöyle devam etti: “Sizlerin ve genel merkezimizin takdiriyle milletvekili adayınız oldum. Aday olamasam bile canla başla koşturacağımın sözünü zaten size vermiştim. Düzceli olmak, CHP’li olmak, anne olmak her şeyden önce bunu gerektiriyordu. Hep birlikte elimden tutun hepimiz birer adaymış gibi cumhurbaşkanı adayıymış gibi koşturalım. Çünkü rüzgar bizden yana ve iktidara doğru yürüyoruz. En az iki milletvekili çıkaracağımıza inanıyorum çünkü rüzgar bizden yana. Sizlere şunun sözünü vermek istiyorum. Örgütümden bağımsız hiçbir zaman hareket etmeyeceğim. Milletvekili olursam örgütümüzün, Düzce’mizin, Türkiye’nin milletvekili olacağım. Sayın Muharrem İnce’nin dediği gibi ben de meclise girersem kavga etmeden yola devam edeceğim. Düzce için ortak bir dilimiz olsun istiyorum. Başka partiden de milletvekilleri olabilir. Onlarla birlikte Düzce için ülke için nasıl bir fayda sağlarız onun çabası içinde olalım istiyorum. 25 Haziran’da sonuçları hep birlikte kutlayalım istiyorum.”“Nasıl ANAP gittiyse bunlar da gidecek”
CHP Düzce 1. Sıra Milletvekili Adayı Zafer Teber ise Türkiye’nin durumunun kötüye gittiğini belirterek, şunları kaydetti: "Beton ekonomisini sonuna geldik. AK Parti misyonunu tamamladı, gidiyorlar. Biraz daha itelersek gidecekler. Sosyologlar, siyasetçiler bilir. Siyaset üst yapı kurumudur. Bunun altında çalışan bir ekonomik mekanizma vardır. Bu mekanizma sıkıntıya girdiğinde ister istemez bu mekanizma üstte duramaz. Nasıl ANAP gittiyse bunlar da gidecek. Bizim bunları göndermek için güzel bir tören yapmamız gerekiyor. Birlik olmamız gerekiyor. Bütün kırgınlıkları, bütün dargınlıkları, bütün çekişmeleri bir kenara koymamız lazım. Ancak böyle başarılı olabiliriz, yoksa bizde başarılı olamayız. Düzce’ye has çok da uygun ortam oluşmuş vaziyette. Rakip partilerin adaylarına baktığımızda sanki bize pas atmış vaziyettedirler. Bütün partililerimden özellikle rica ediyorum. Geçmişte ne kadar kırgınlığımız, dargınlığımız varsa 24 Haziran’a kadar bunu unutuyoruz. Bütün egolarımızı arka cebimize koyup öyle dolaşıyoruz. Gün birlik olma günüdür. Düzce’ye bakanlık gelmesi de CHP sayesinde olmuştur. Bunun sebebi partimizin oy arttırması ve bunun önüne geçilmek istenmesindendir. Bu sizin gücünüz sayesinde oldu. Biz Düzce’de birinci parti olmaya oynayacağız. Bu vatan için geçmişlerimiz cephelerde yattı. Bizde birlik olalım ve seçimlerde sandıklara gidip oylarımızı atalım."

Haber: C:ÜSTÜNER

Yorumlar (24)
md 3 yıl önce
chp düzceden birinci parti olamaz en iyi ihtimalle 1 vekil cıkarabilir oda cok düşük türkiye geneline bişey diyemem
Vatandaş 3 yıl önce
Bu ne saçma bir düzen hem millet vekili sayısı 550 ye çıkıyor hem bakanlar parlemento dışından olacakmış bu milletin vergileriyle ödeniyor o şişkin maaşlar vatandaş üç kuruş maaşa vergi versin birileri yesin günah günah
muhalefet kazansın yoksa 3 yıl önce
düzce kan aglıyor akp düzcede icraatı yok ama chpde nedense muhalefet yapmayı unutmuş düzcenin sorunları dag olmuş hala milletvekili çıkarmak için çalışmalara başlamıyorsa akp beleş oyları kapar chp havaya bakar
CeHaPe li 3 yıl önce
Teber Düzce’de yaşamadığı için İstanbul’daki beton ekonomisini anlatıyor .Duzcenin sorunlarını bilmiyorki garibim.Tozan ile alacağımız seçimi yazık ettin.
chp li 3 yıl önce
Teber gelir gelmez yine partiyi 2 ye bölmüş.Üçüncü sıra adayı yok.İl başkanı ve yönetimi de yok.Sen önce insanları kırmamayı öğren.Ya da yine giderken örgütü suçla.Beş sene sonra görüşmek üzere Sn.Teber.
koray 3 yıl önce
chp adaya takılıp kalmaz kim çıkarsa oyu ona verir burada yazanlara bakıyorum seçim startı verildiği günden beri tozan diyenler aynı kişiler kardeşim burda bir araştırma sonucu kimin adaylığı oy getirir hesap kitap yapılır buna göre aday belirlenir tozan düzgün biri bende katılıyorum ama teberin oyunu alabilirmi denenmiş birkişi varken işi şansa bırakmak sadece rakibin işine yarar bu işler boş doldur boşalt işleri chp bilir işi kimse merak etmesin
Sürücü 3 yıl önce
Dürüst adam sayın Teber, Allah yardımcınız olsun.
gerçekler 3 yıl önce
BU VATAN İÇİN GEÇMİŞLERİMİZ CEPHEDE YATTI DOĞRU..SİZ ANCAK ATATÜRTKÜN ARKASINA SIĞINAN ONUN MARKA İSMİNİ KULLANAN CAHİLLERSİNİZ.HADİ ORDAN..GİT AYNAYA BAK.PARTİYİ NE HALE GETİRDİNİZ.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
18°
kapalı