banner851

banner614

TARİHE GEÇECEKLER!

banner619

7 Haziran'da gerçekleşen 25. dönem Milletvekili seçimiyle ilk kez TBMM'e Düzce'yi temsilen Ak Parti Milletvekili olarak Meclise giren Faruk Özlü ve Ayşe Keşir, mecliste en az mesai yapan Milletvekilleri olarak tarihe geçecek.

banner846
Siyaset 22.08.2015, 17:05
7349
TARİHE GEÇECEKLER!
banner844

7 Haziran seçimlerinin ardından 23 Haziran'daki yemin töreniyle iş başı yapan bu Meclis araya giren uzun hükümet çalışmaları nedeniyle en kısa süre mesainin yapıldığı dönem olarak da tarihe geçti. 25. dönem Meclis Genel Kurulu sadece 8 kez toplandı. Bu 8 birleşimde de Genel Kurul toplam 22 saat 23 dakika çalıştı. En uzun süreli birleşim, yemin töreninin yapıldığı ilk birleşim oldu. Bu birleşim 9 saat 42 dakika sürdü. 7 Haziran seçimlerinde ilk kez Milletvekili seçilen Düzce Milletvekilleri Ak Partili Faruk Özlü ve Ayşe Keşir de en az mesai yaparak tarihe geçecek olan Milletvekilleri arasında yer alacak.

Meclis Başkanlığı seçimlerinin yapıldığı 30 Haziran tarihindeki birleşim 2 saat 36 dakika, 1 Temmuz tarihindeki birleşim de 2 saat 13 dakika sürerken, Meclis'in 7 Temmuz'daki "aç-kapa" birleşimi muhalefetin tepkisine karşın sadece 2 dakika sürdü.

Geçici Görev Gücü (UNIFIL) tezkeresinin görüşüldüğü 8 Temmuz’daki 5. birleşim 2 saat 6 dakika, Meclis Başkanlık Divanı üyelerinin oluşumunun sağlandığı 9 Temmuz'daki 6. birleşim 39 dakika, 14 Temmuz'daki 7. birleşim 2 saat 12 dakika, CHP'nin olağanüstü toplantı çağrısıyla yapılan 29 Temmuz'daki 8. birleşim de 2 saat 53 dakika sürdü. TBMM Başkanı Ak Parti'li İsmet Yılmaz da, Meclis tarihinin en kısa süreli başkanlarından biri olarak tarihe geçecek.

Yorumlar (12)
onlardan da bu beklenirdi 6 yıl önce
Sasirmadik
düzceli 6 yıl önce
istatistik haberine de fitne habercilik demişsiniz ya valla helal olsun
objektif 6 yıl önce
Yahu hukumet kurulduda bizim vekillerimiz gorevden mi kacti nasilda on yargilisiniz .uc aylik agactan meyve toplamak istiyorsunuz.
MİLLETVEKİLİM AYŞE HANIM 6 yıl önce
ayşe abla, seni seviyor ve sana güveniyoruz, bizi ve tüm düzceyi Ali beyin şımarıklığından kurtar, ortamı geriyor, belediye her an karışabilir. işçiler tehdit, müdürler baskı altında,, maaşlarımızı kasten ödemiyor.
BELEDİYECİDEN MİLLETVEKİL 6 yıl önce
Sayın vekillerim, her gün şehit cenazeleri geliyor, morallerimiz bozuk, ortam gergin. Ama belediyede bazı yöneticiler bizleri tehdit, baskı şantajla 35 yıldır örgütlü olduğumuz sendikamızdan istifaya zorluyor Maaşlarımızı kasten ödemiyor. artık yeter
AHMET BEY 6 yıl önce
sayın m.vekillerinin aylık 18 bin tl den 5 ayda 90 bin tl maaş kazançları olacak, yaptıkları masrafı kurtaramadılar, en kazançlı parti genel merkezi oldu, aday adaylarından ve bunlardan 5 milyon tl para aldı. yani tavşana tut tazıya kaç misali.
fitne habercilik 6 yıl önce
mecliste olmasalar bile devamlı bakanlıklarda düzce için çalışma içinde değerli vekillerimiz.
Allahın bir kulu 6 yıl önce
Duzce milletvekilleri ne yaptı ki, bazı kimselerin bunu anlamaları için gozune mi sokmak lazım. Yeme içmeye gidiyorlar.belediyesine bile söz geçiremiyorlar.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
16°
kapalı