banner851

banner614

“TARIM BAKANI DERHAL İSTİFA ETMELİDİR”

CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, Rekabet Kurumu’na başvurdu. Düzce’de de fabrikası bulunan Nutella ve pek çok çikolata markasının sahibi Ferrero şirketinin Anayasa’ya ve kanunlara aykırı bir şekilde ülkemizde fındık piyasasında tekelleşme ve kartelleşme içinde olduğunu ifade etti.

banner619
Siyaset 16.09.2021, 17:45
3715
“TARIM BAKANI DERHAL İSTİFA ETMELİDİR”

Hükümet ve Rekabet Kurumu'nun fındıkta yaşanan mafyalaşmayı seyrettiğini ileri süren CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, “Gelinen nokta fındıkta mafya düzenidir. Mafyanın başı Ferrero tetikçiler yerli taşeronları” dedi.

Adıgüzel, şunları söyledi:

"Rant çetesinin talimatlarını uyguluyor"

– Bu Tarım Bakanı bu uluslararası rant çetesinin talimatlarını uygulamaktadır. Daha dün söyledik sahte bala müdahale etmeyen, sahtecilere göz yuman bu Tarım Bakanı balın tadını, fındığın adını yerle yeksan etmiştir. Derhal istifa etmelidir. Rekabet Kurumu tüm olan biteni seyrediyor. 3 yıl önce bu kuruma başvuru yaptık. 1,5 yıl bekleyip tam fındık sezonu öncesi Ferrero'ya arka çıkmıştı. Hiç bir araştırmaya gerek yok demiş, rapordaki rakam sütunları boş bırakılmıştı. Bizden de gereken cevabı almış, yaptıkları ihaneti Türk Milleti'nin önünde ifşa etmiştik.

– Bugün fındık piyasasındaki gelinen tablonun çok daha vahim oluşu, o günkü haklılığımızı ispat ediyor. Milli hassasiyeti olan yerli alıcıların bu çetenin kıskacı altında fındık alamıyor olması fiyatı aşağı çekiyor. Olan hem üreticiye, hem ulusal firmalara oluyor. Elin oğlu gelmiş memleketin içine ediyor.

Yorumlar (5)
FINDIKÇI 1 ay önce
Reisin bir bildiği vardır!!!
covidoz 1 ay önce
ferrero TC devletini afrikalı kakao üreticisi sandı. ferrero gitsin sırbistan ve şilide milyonlarca dönüm araziye fındık diksin. gelip burada artistik yapsın
Aa 1 ay önce
Destekleri olmasa bu kadar at koşturamazlardı.
Hasan 1 ay önce
G Ü N A Y D I I I N
Şampiyon 1 ay önce
Yüzde yüz doğru…..Helal olsun ; doğru konuşan insanlara çok ihtiyacımız var bu devirde