banner851

banner955

TAŞHAN: SÖZÜM TÜM PARTİLERE

Düzce Kalkınma ve Tanıtma Vakfı Başkanı ve eski Belediye Meclis Üyesi Yusuf Taşhan, partilerin belediye meclis üyesi adaylarını görücüye çıkartmadan yaptığı aday tanıtımlarını eleştirdi. 'Böyle bir aday tanıtımını bugüne kadar gören var mı?' diyen Taşhan, başkan adaylarına “Belediyede meclis üyesiz mi görev yapacaksınız?” diye seslendi. Ayrıca son 2 yıldır kamu kurumları tarafından düzenlenen toplantıların büyük kısmının boşuna olduğunu savunarak, “Harcanan vakite mi veya masrafa mı üzülürsün.” çıkışında bulundu.

Siyaset 30.01.2019, 10:39 31.01.2019, 09:38
1957
banner1032

Düzce'nin daha iyi noktalara taşınması adına yıllardır sivil toplum örgütlerinde görev alan iş insanı Yusuf Taşhan, eski bir belediye meclis üyesi olarak bu yerel seçimlerdeki gidişatı eleştirdi.

Aynı zamanda Düzce Kalkınma ve Tanıtma Vakfı Başkanı olan Taşhan, yaptığı yazılı basın açıklamasında, tüm partilere aynı konu üzerinden tepki gösterdi.

“Başkan adayları meclis üyesiz mi görev yapacaksınız?”

'Sözüm tüm partilere' ifadesi ile açıklamasına başlayan Taşhan şu ifadelere yer verdi: “Benim bildiğim, gördüğüm belediye başkan adayları meclis üyeleri ile tanıtılırdı. Acaba yeni bilmediğimiz bir sistem mi, yasa mı çıktı? Hiçbir belediye başkan adayının belediye meclis üyeleri ne halka tanıtıldı ne de başkan adayının yanında görülmüyor. Ama bu halkın, toplumun aklı başında değil; adaya sormuyorlar meclis üyeleri nerede? Sayın başkan adayları siz belediyede meclis üyesiz mi görev yapacaksınız? Doğrusu aydınlatın bizi. O meclis üyelerinin içinde öyle nüfuzlu kişiler vardır ki başkan adayından daha çok oy getirir.”

“Toplantılar hizmete dönüşsün”

Ardından rotasını kamu kurumlarına çeviren Taşhan, 2018 yılının muhasebesini yapmalarını isterken, 2019'da yapılacak toplantıların hizmete dönüşmesi temennisini iletti.

“Gelin aklımızı vicdanımız ile kullanalım”

Taşhan ayrıca 2017 ve 2018 yıllarında yapılan toplantıları takip eden bir kişi olduğuna vurgu yaparak açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Toplantıların yüzde 70'i boşuna olmuştur. Harcanan vakite mi veya masrafa mı üzülürsün. Gelin aklımızı vicdanımız ile kullanalım. Tüyü bitmemişlerin hakkını unutmayalım. Baş olmak şöhret, nam için olmamalı. Adaylar, seçmeni kendinizden zeki görün, size görevi seçmen verir ve hesabını seçmen sormazsa Allah sorar. Hayırlara vesile olalım.”

Haber: C.ÜSTÜNER


Artı Yerel Medya'yı smart televizyon ve telefonlarınıza indirmeyi unutmayın.

Web'den izlemek için TIKLAYINIZ 

Android için TIKLAYINIZ

İOS için TIKLAYINIZ 

Yorumlar (16)
S. Arslan Emekli Yi.Md. 4 yıl önce
Yusuf Abi Kanaat önderlerinden sayılır.Tavsiyelerine katılıyorum.Kaptanı kaptan yapan mürettabıdır .Kaptanlar meydanlarda mürettabat yok,Bir an önce bu işin ehli olanların Düzce nin ve çocuklarımızın geleceği için işe başlayalım.....
Ahmet 4 yıl önce
Belediye meclis üye leri Yusuf Taşhan a lazım Düzce nin yolları nı belediye meclis üye leri ne sunup arsa yanlarında bulunan yolları gaps edecek Düzce de başka mütait yok 250metre kare yeri arsa yanlarında bulunan yollarla 450 metre çıkarta
Taş taş 4 yıl önce
Yusuf Taşhan denilen zatı muhteremin ne b... olduğunu düzce nin esnafları iyi bilir... ey öncü bu adamı adam sayıpta haber yapıyorsun ya...
Düzceli a 4 yıl önce
Eski siyasetçi olabilir ama zeki akıllı Çalışkan biridir. Kendisini yorumundan dolayı tebrik ediyorum. Doğru diyor. Nerde listeler?
Vatandaş 4 yıl önce
Meclis üyesiyken neler yapmış Düzce için merak ettim önce yıkılan binalarının çevreye verdiği çirkin görüntüyü düzeltsin meclis üyesi tanıtsalar ne olacak oylamalarda el kaldır indir başka ne iş yapıyorlar.
Adore 4 yıl önce
Sayın Taşhan büyüğümüzün hakkı var .yirdört yıldıe siyasetin içindeyim böyle bir ıygulama busene gördüm.seçim pusulasını şaşırmış partiler.başkan adayı dolaşır ilçe başkanı yok yol yordam denen bişey var.
İstanbul,daki Duzceli 4 yıl önce
İşte bir sivil toplum kuruluşu başkanına yakışan bir duruş her Parti'ye aynı mesafe başımıza ne geldi ise hep adam kayirmaktan geldi
Hasan D. 4 yıl önce
Bırakın eski topraklar. Şu siyaseti.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
14
kapalı