banner851

banner614

TEBER SOLUĞU BOĞAZİÇİ’NDE ALDI

banner619

CHP Düzce 1.Sıra Adayı Zafer Teber, Boğaziçi Beldesi ve Kabalak Köyü’ne gerçekleştirdiği ziyaretlerde yaptığı konuşmasında, iktidar olmaları halinde fındığın 15 TL olacağını belirterek, “Bizim yurtdışına sattığımız fındık, bize 60 Dolar’a işlenmiş olarak geliyor. Neden biz işleyip satamıyoruz? Biz fındığın marka değerini artıracağız” dedi.

banner846
Siyaset 12.06.2018, 11:54 12.06.2018, 18:18
1582
banner844

24 Haziran Cumhurbaşkanı ve 27.Dönem Milletvekili seçimlerine kısa bir süre kala çalışmalarına ara vermeden devam eden CHP Düzce 1.Sıra Milletvekili Adayı Zafer Teber, dün akşam soluğu Boğaziçi Beldesi’nde aldı. Burada düzenlenen iftar programına katılan Teber, Teravih Namazına kadar bölgedeki kahvehanelerdeki vatandaşlardan destek istedi.

Hemen hemen her gittiği köyde “Artık Tamam” diyen ve köy halkı ile istişarelerde bulunan Teber, dün akşam Boğaziçi ve Kabalak Köyü’nde seçmenlerle bir araya geldi. Teber buralarda da vatandaşlara, “Tek Adam mı? Yoksa Demokrasi mi?” diye sordu.

Geçimini özellikle şoförlük yaparak sağlayan köy halkı, Zafer Teber’in, “Demirel’in yaptığı köprüden 11 TL’ye geçiyorsunuz da, neden Tayyip Erdoğan’ın yaptığı köprüden tek sefer geçiş için 114 TL ödüyorsunuz” sorusuna, “Ne 114 TL’si vekilim git-gel 354 TL’ye geçiyoruz” diyerek yanıt verdi. Bu haksız düzene dur diyeceklerini ifade eden Teber, köy halkından kendilerine destek istedi.“Fındığın marka değerini artıracağız”
Mazot fiyatlarının artmasından yakınan köy halkının Teber’e seçildiğinde neler yapacağını sorması üzerine yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi:

“Mazot’u 3 TL’ye indireceğiz. Şu anda çiftçimiz mazotu normal fiyattan alıyor. Çiftçimiz mazotu yüksek fiyattan aldığında bu rakamlar tabi doğal olarak da ürüne yansıyor. Bu yansıma tüketiciye kadar geliyor. Bizim iktidarımızda fındık 15 TL olacak. Bizler fındığı hammadde olarak yurt dışına satıyoruz. Bu satış bize 7 dolara mal oluyor, fakat sattıktan sonra ise yurt dışına satılan bu fındık işlenmiş olarak 60 dolara bizim karşımıza geliyor. Neden biz de işlenmiş olarak satamıyoruz? Biz geldiğimizde bunu yapacağız. Marka yaparak fındığın marka değerini arttıracağız.”

Teber, Kabalak Köyü’nde bulunan kahvehaneleri gezerken kendisine köy halkı da eşlik etti.


Haber: Ö.YILMAZ

Yorumlar (11)
düzceli 3 yıl önce
ordu giresun ve akçakocada fındık yok zaten istesede istemesede fındık 15 in üzerinde olacak yeterki emanete fındık verilmesin
Oksford 3 yıl önce
reis olursa rüyanda göremezsin 15 tl yi.9 liranın üzerine çıkmaz..dolardan haberin yok senin heralde..
muhtar 3 yıl önce
boğaziçin de bir de Yunus Er var bakalım kaç oy çıkacak.
UYANIN FINDIKÇILAR UYANIN 3 yıl önce
1 KASIM 2015 SEÇİMLERİNDE 13 LİRA OLAN FINDIK BUGÜN 9 LİRA..HATIRLAYIN AKP İSTİKRAR VAAD ETMİŞTİ O SEÇİMLERDE..O GÜN 2,80 TL OLAN 1 DOLAR BUGÜN 4,5 LİRA...5 DOLAR OLAN FINDIK BUGÜN 2 DOLAR..
LAZ 3 yıl önce
tek umut sizsiniz artık hadi bekliyoruz 2001 7,35 olan fındık bugünde aynı
Laz 3 yıl önce
Bogaziçini takıp edıyorum acaba kime verecek
lazuk 3 yıl önce
Sayın Teber Boğaziçili fındık 3 lira olsun ama Numanı seçer soğan ekmek yer.Yeterki Numan olsun onlar için sorun değil.Numan vekil olursa kendileri olmuş gibi olur.
Kemal k 3 yıl önce
Bu nasıl bir düşüncedir hemşerim. Memlekete hizmet etmiyen babam olacaksa olmasın demen lazım
BRAVO 3 yıl önce
Numanın da ballar ve suncuk köuünde bir sürü fındığı var..Teber den fazala anlar o işlerden bence..
Ahmet 3 yıl önce
Benim fındığım para etmedikten sonra. Hayvanlarıma yem alamadıktan sonra. Traktöre mazot koyamadıktan sonra. Numan bizden olsa ne fayda...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
18°
açık